Skip to content

Radny miasta Los Angeles, Mark Ridley-Thomas, mówi, że nie ustąpi: „Zrobienie tego byłoby ze szkodą dla ludzi, którym służę”

16 de październik de 2021
MArk Ridley Thomas

AKTUALIZACJA: Radny miasta Los Angeles Mark Ridley-Thomas powiedział w piątek, że „nie ma zamiaru” rezygnować z rady.

„Kiedy startowałem w wyborach do Rady Miasta, jasno dałem do zrozumienia, że ​​moim najwyższym priorytetem będzie rozwiązanie problemu bezdomności i mieszkalnictwa w mieście, i tak jest nadal. Nie ma sprawy, która ma większe znaczenie dla Angelenosa i dla mnie” – powiedział Ridley-Thomas w przygotowanym oświadczeniu.

„To powiedziawszy, nie mam zamiaru rezygnować z miejsca w Radzie Miejskiej ani zaniedbywać swoich obowiązków. Byłoby to ze szkodą dla ludzi, którym służę, i nie mam zamiaru pozostawiać moich wyborców bez głosu w sprawach, które bezpośrednio wpływają na ich dobrostan.

„Idąc dalej, zamierzam zrobić dwie rzeczy: obalić postawione mi zarzuty i kontynuować pracę, do której zostałem wybrany, a przede wszystkim zająć się kryzysem bezdomności i mieszkaniowym”.

Jego oświadczenie jest następstwem jego aktu oskarżenia w środę w sprawie federalnych zarzutów korupcyjnych wynikających z jego pracy w okręgowej radzie nadzorczej, podczas której rzekomo starał się potajemnie zapewnić pracę dla swojego syna. Więcej na ten temat poniżej.

Kolega radny miejski Joe Buscaino, kandydat na burmistrza, szybko wezwał Ridleya-Thomasa do rezygnacji w świetle aktu oskarżenia. Buscaino powiedział na Twitterze, że jest „zszokowany, zasmucony i zniesmaczony” zarzutami, które, jak mówi, „szkodzą reputacji całej Rady Miasta Los Angeles”.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Nury Martinez powiedziała, że ​​​​jest „rozczarowana” w wiadomościach, dodając: „Chociaż domniemane przestępstwa miały miejsce, gdy pan Ridley-Thomas zasiadał w Radzie Nadzorczej, zarzuty te są poważne i rada będzie musiała podjąć odpowiednie działania ”.

Nie sprecyzowała, jakie działania można potencjalnie podjąć. Kiedy radny Jose Huizar został aresztowany w zeszłym roku, rada głosowała za zawieszeniem go, pozostawiając jego personel, aby służył jako dozorcy dla dystryktu.

WCZEŚNIEJ w środę: Radny miasta Los Angeles, Mark Ridley-Thomas i były dziekan Wydziału Opieki Społecznej USC, zostali oskarżeni o federalne oskarżenia o korupcję w związku z rzekomym planem przekupstwa wynikającym z czasu, gdy Ridley-Thomas służył w radzie nadzorczej hrabstwa, ogłosili dzisiaj prokuratorzy.

Demokrata Ridley-Thomas jest stałym elementem lokalnej polityki, piastując urząd przez ostatnie 30 lat jako radny miasta Los Angeles, członek Zgromadzenia Stanowego Kalifornii i Senatu oraz nadzorca hrabstwa Los Angeles.

Jest trzecim radnym miasta Los Angeles, któremu w ciągu ostatnich dwóch lat postawiono zarzuty federalne. Były członek José Huizar został aresztowany w zeszłym roku pod zarzutem haraczy i nie przyznał się do winy. Były członek rady Mitchell Englander został skazany w styczniu na 14 miesięcy więzienia federalnego za zachowanie związane z utrudnianiem śledztwa w sprawie korupcji publicznej.

Kolega radny miejski Joe Buscaino, kandydat na burmistrza, szybko wezwał Ridleya-Thomasa do rezygnacji w świetle aktu oskarżenia. Buscaino powiedział na Twitterze, że jest „zszokowany, zasmucony i zniesmaczony” zarzutami, które, jak mówi, „szkodzą reputacji całej Rady Miasta Los Angeles”.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Nury Martinez powiedziała, że ​​​​jest „rozczarowana” w wiadomościach, dodając: „Chociaż domniemane przestępstwa miały miejsce, gdy pan Ridley-Thomas zasiadał w Radzie Nadzorczej, zarzuty te są poważne i rada będzie musiała podjąć odpowiednie działania ”.

Nie sprecyzowała, jakie działania można potencjalnie podjąć. Kiedy Huizar został aresztowany, rada głosowała za zawieszeniem go, pozostawiając jego personel, aby służył jako dozorcy dystryktu.

Prokuratorzy twierdzą, że krewny Ridleya-Thomasa otrzymał znaczne korzyści z uniwersytetu w zamian za wspieranie przez Ridleya-Thomasa kontraktów okręgowych i lukratywnych zmian kontraktów z uniwersytetem, podczas gdy on służył w radzie okręgowej. USC znajduje się w dzielnicy Ridley-Thomas, która obejmuje Arlington Heights, Koreatown, Mid-City, Olympic Park, Palms, South Robertson, West Adams, West Pico i Wilshire Center. Jest również absolwentem uczelni, z której uzyskał doktorat z etyki społecznej.

Akt oskarżenia złożony w sądzie federalnym w Los Angeles twierdzi, że Ridley-Thomas spiskował z Marilyn Louise Flynn, aby zapewnić krewnemu – podobno jego synowi – wstęp na studia magisterskie, pełne stypendium, płatną profesurę i mechanizm kierowania Kampania Ridley-Thomas finansuje za pośrednictwem uniwersytetu organizację non-profit zarządzaną przez krewnego.

Pełnomocnik radnego powiedział w czasie, gdy sprawa została skierowana do prokuratorów federalnych, że nie uważa, że ​​​​podnosi „żadne problemy prawne lub etyczne”, zgodnie z Los Angeles Times.

„Nie sądzimy, by budziło to jakiekolwiek problemy prawne lub etyczne i nie miało to nic wspólnego ze stypendium jego syna lub zatrudnieniem na uniwersytecie” – powiedział adwokat Stephen Kaufman.

„Ten akt oskarżenia oskarża doświadczonego prawodawcę, który rzekomo nadużył zaufania publicznego, podejmując oficjalne działania na rzecz siebie i członka jego rodziny” – powiedziała w oświadczeniu pełniąca obowiązki prokuratora USA Tracy L. Wilkison. „Zarzucane w akcie oskarżenia działania korupcyjne były ułatwiane przez wysokiej rangi administratora jednego z głównych uniwersytetów, którego chęć finansowania najwyraźniej przebijała uczciwość i zasady fair play. Sprawy dotyczące korupcji publicznej należą do najważniejszych spraw, którymi się zajmujemy, i będziemy nadal prowadzić dochodzenia i ścigać przypadki, gdy urzędnicy publiczni i inne osoby, którym powierzono fundusze podatników, łamią prawo”.

Akt oskarżenia przedstawia rzekomy plan w 2017 i 2018 r., w którym ówczesny inspektor Ridley-Thomas szukał korzyści od Flynna i urzędników uniwersyteckich na korzyść jego krewnego, który był przedmiotem wewnętrznego śledztwa w sprawie molestowania seksualnego w Zgromadzeniu Stanowym, prawdopodobnie zrezygnował z wybranego biuro i znacznie zadłużone.

W akcie oskarżenia nie wymieniono krewnego, jednak syn Ridleya-Thomasa, Sebastian, zrezygnował ze Zgromadzenia w 2017 roku w związku z dochodzeniem w sprawie skarg dotyczących molestowania seksualnego. Utrzymywał wówczas, że jego rezygnacja była spowodowana względami zdrowotnymi, a nie śledztwem dotyczącym molestowania seksualnego. Sebastian Ridley-Thomas został później profesorem pracy socjalnej i polityki publicznej na USC — pomimo braku dyplomu ukończenia studiów. Został później zwolniony z powodu pytań dotyczących jego pierwotnego powołania i obaw uniwersytetu dotyczących 100 000 $, które było
przekazany ze środków kampanii ojca na Szkołę Pracy Socjalnej, następnie
skierowane do organizacji non-profit Sebastiana Ridleya-Thomasa.

Prokuratorzy twierdzą, że Mark Ridley-Thomas chciał zapewnić swojemu synowi płatne zatrudnienie, aby zminimalizować wszelkie publiczne konsekwencje dla nich obu po nagłej rezygnacji syna z urzędu. Tymczasem Szkoła Pracy Socjalnej stanęła w obliczu wielomilionowego deficytu budżetowego, który zagroził rentowności szkoły, a także pozycji i reputacji Flynna jako wieloletniego dziekana szkoły, zgodnie z aktem oskarżenia.

W ramach programu przekupstwa Ridley-Thomas i Flynn rzekomo podjęli kroki „w celu ukrycia, ukrycia i zatuszowania łapówek, łapówek i innych korzyści”, jakie otrzymali Ridley-Thomas i jego krewny – które obejmowały ukrywanie oficjalnych aktów, na które zgodził się Ridley-Thomas do wykonania w zamian za świadczenia pieniężne, zgodnie z dokumentem.

Para ukryła również, zgodnie z aktem oskarżenia, prawdziwy cel 100 000 USD przekazanych organizacji non-profit krewnego za pośrednictwem uniwersytetu, co również naruszyło wiele polityk uczelni dotyczących finansowania organizacji non-profit, powiedzieli prokuratorzy.

W ciągu kilku tygodni od skontaktowania się Ridleya-Thomasa z Flynnem w maju 2017 r. w sprawie, że jego krewny chce ukończyć studia podyplomowe na uniwersytecie, Flynn rozpoczął kampanię mającą na celu zapewnienie zarówno przyjęcia na uniwersytet, jak i pełnego stypendium dla krewnego, twierdzą prokuratorzy.

Flynn napisała w e-mailu, że zamierza otworzyć wszystkie drzwi dla członka rodziny, jak twierdzi akt oskarżenia. Kiedy urzędnik uniwersytecki powiedział, że Ridley-Thomas ma „dużo uznaniowych pieniędzy” i powinien dawać uniwersytetowi „1 milion dolarów rocznie przez trzy lata”, zgodnie z aktem oskarżenia, Flynn odpowiedział, że
ona i inny urzędnik uniwersytecki zamierzali zaoferować krewnemu pełne stypendium w zamian za fundusze na szkołę.

W czerwcu 2017 r. Ridley-Thomas i Flynn rzekomo osiągnęli porozumienie, które Flynn później upamiętnił w poufnym liście, który wręczyła Ridley-Thomasowi, powiedzieli prokuratorzy. Akt oskarżenia twierdzi, że list Flynn wyszczególnił jej oczekiwania, że ​​Ridley-Thomas skieruje nowe kontrakty z DCFS i kuratorem do Szkoły Pracy Socjalnej i zapewni lukratywne poprawki do istniejącego kontraktu Telehealth-DMH.

Dzięki nowej poprawce Flynn spodziewał się, że kontrakt Telehealth przyniesie Szkole Pracy Socjalnej około 9 milionów dolarów rocznie, twierdzą prokuratorzy.

Akt oskarżenia zarzuca Ridleyowi-Thomasowi szereg oficjalnych działań, w tym głosowanie w sierpniu 2017 r. w sprawie zatwierdzenia wniosku o nawiązanie partnerstwa między powiatem a Szkołą Pracy Socjalnej oraz głosowanie w październiku 2017 r. w sprawie zatwierdzenia wniosku związanego z „Uczelnią Kuratorską” ”, co stworzyłoby powiatowe źródło płatności dla szkoły.

Flynn powiedziała urzędnikom uniwersyteckim w e-mailach, że „jest bardzo szczęśliwa, że ​​to widzi” [Ridley-Thomas] było tak dobre, jak jego słowo” i że „naprawdę starał się wywiązać”, twierdzi akt oskarżenia.

Za rzekomą konspirację w akcie oskarżenia grozi kara do pięciu lat więzienia federalnego. Każdy zarzut przekupstwa niesie za sobą maksymalny możliwy wyrok 10 lat. Każda z opłat za oszustwa pocztowe i oszustwa związane z przelewami grozi kara do 20 lat.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?