Skip to content

Rachunek za pułap zadłużenia zaliczki na piętro domu po rozliczeniu kluczowego komitetu — aktualizacja

31 de maj de 2023
GettyImages 1258298752

AKTUALIZACJA: Porozumienie w sprawie limitu zadłużenia ledwo przeszło we wtorek przez komisję regulaminową Izby Reprezentantów, otwierając drogę do uchwalenia ustawy.

Reprezentant Ralph Norman (R-SC) i Reprezentant Chip Roy (R-TX) dołączyli do czterech Demokratów z komisji w głosowaniu przeciwko przyjęciu ustawy. Ale siedmiu Republikanów głosowało za.

Reprezentant Tom Cole (R-OK), przewodniczący Komisji Regulaminowej, przypomniał swoim kolegom, że chociaż ustawa pozostawiła posłom wątpliwości, „należy się tego spodziewać po podzielonym rządzie”.

Reprezentant Jim McGovern (D-MA), członek rankingu, powiedział, że ustawa dotyczy „osób znajdujących się w trudnej sytuacji”, co jest możliwe tylko dlatego, że Partia Republikańska „zbroiła pułap zadłużenia” w sposób, który „będzie nas prześladował”.

Indeksy giełdowe były mieszane, z lekkim wzrostem S&P 500 i NASDAQ. Dow spadł nieznacznie, kończąc na minusie 0,15% do zamknięcia na poziomie 33 042,78. Po zamknięciu sesji posiedzenie Komisji Regulaminowej nadal trwało.

POPRZEDNIO: Indeksy giełdowe są mieszane we wtorek po tym, jak prezydent Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy zawarli umowę zadłużenia w długi weekend, która teraz czeka na zatwierdzenie przez kluczową komisję, aby zabrać głos na głosowanie.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq wyróżnia się, odnotowując wzrost o ponad 0,50%, ponieważ boom na sztuczną inteligencję napędza sektor, pozbywając się drgawek związanych z zadłużeniem. Akcje Netflix zmieniają właściciela po około 394 USD, co oznacza wzrost o 4%. Jabłko, Roku. Meta i Amazon są również wyższe. Ale składnik Dow Disney spadł o 0,8% do około 87 dolarów, a DJIA spadł o ponad 100 punktów. Warner Bros. Discovery, Endeavour, Fox, Comcast, Lionsgate, Spotify i wszyscy inni wystawcy notują spadki. Paramount Global rośnie o ponad 4%.

S&P 500 jest wyżej. Russell 2000 zaczął na plusie, ale spadł na minus.

Biden i McCarthy ogłosili porozumienie w sobotę wieczorem i byli zajęci obroną go zarówno przed skrajną prawicą, jak i postępowymi Demokratami.

Ale przejście może napotkać pewne przeszkody. Kluczowy wskaźnik tego, na jakim etapie jest umowa, pojawi się dzisiaj później, kiedy o godzinie 15:00 czasu wschodniego spotka się dziś o godzinie 15:00 ET komisja regulaminu Izby, aby głosować nad wysłaniem umowy na pełne piętro w celu głosowania. Jeden z jej członków, poseł Chip Roy (R-TX), wystąpił przeciwko ustawie i nalegał, aby McCarthy, starając się o głosy, aby zostać mówcą, zawarł umowę, zgodnie z którą ustawa będzie wymagać jednomyślnego poparcia członków GOP z Partii Republikańskiej. Komisja Regulaminowa, aby to wyczyścić. Ale sojusznicy McCarthy’ego kwestionowali, że taka umowa została zawarta.

Członkowie House Freedom Caucus sprzeciwiali się umowie na Kapitolu. „Obecna konferencja republikanów została rozdarta na strzępy i ciężko pracujemy, aby spróbować złożyć ją z powrotem w ten weekend, wyjaśniając, że ta ustawa zostanie zatrzymana” – powiedział Roy. „…Ani jeden republikanin nie powinien głosować za tą umową”. Wcześniej powiedział Glennowi Beckowi, że jeśli ustawa przejdzie, powinni „ponownie przemyśleć cały układ przywódczy”, per Polityk.

W Fox News gubernator Florydy Ron DeSantis skrytykował umowę jako „nieodpowiednią”, ale były prezydent Donald Trump jeszcze się nad nią nie zastanawiał. Kilka tygodni temu w ratuszu CNN powiedział, że Partia Republikańska powinna pozwolić rządowi USA na bankructwo, co byłoby bezprecedensowym przypadkiem w historii USA.

Biorąc pod uwagę powagę problemów, rynki reagowały na konwencjonalną opinię, że pułap ostatecznie zostanie podniesiony lub zawieszony.

Są to niestabilne dni dla rynku z kilku powodów. Transakcja zadłużenia jest oczywiście kluczowa, ponieważ naród prawdopodobnie nie będzie w stanie zapłacić rachunków już 5 czerwca, jeśli nie nastąpi podwyższenie pułapu. Ale obawy o inflację i stopy procentowe nadal nękają rynek przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w połowie czerwca. Dane dotyczące zatrudnienia, które zostaną opublikowane w piątek, mogą wpłynąć na to, czy stopy procentowe zostaną ponownie podniesione, czy nie, nadal podsycając obawy przed recesją.

Podczas gdy McCarthy reklamował porozumienie w sprawie limitu zadłużenia jako zwycięstwo, Biden przyjął bardziej ostrożne podejście. Biały Dom podkreślił, w jaki sposób porozumienie pozwala uniknąć rodzajów drakońskich cięć, które zagroziłyby programowi prezydenta. W poniedziałek Biden powiedział dziennikarzom: „Słuchajcie, jedną z rzeczy, które słyszę od niektórych z was, jest:” Dlaczego Biden nie mówi, jaka to dobra umowa? Dlaczego Biden miałby mówić przed głosowaniem, jaki to dobry interes? Myślisz, że to pomoże mi to zdać? Nie. To dlatego nie targujecie się zbyt dobrze.

Czy ten post był pomocny?