Skip to content

Quentin Tarantino uważa, że ​​okno w sypialni to ukryty klejnot

23 de listopad de 2022
l intro 1669219376

Uśmiech Quentina Tarantino

Kiedy Quentin Tarantino poleca filmy, ludzie słuchają. Twórca „Pulp Fiction” jest też kimś w rodzaju historyka filmu i mediów, mającym pozornie encyklopedyczną wiedzę o świecie filmu i popkultury. Jako kinomaniak i zagorzały konsument mediów, Tarantino nazwał klasykę Stevena Spielberga najlepszym filmem, jaki kiedykolwiek powstał, w ostrych słowach nazwał Francois Truffauta nieudolnym amatorem i bardzo chwali animowany program dla dzieci „Świnka Peppa”.

Jego gorące ujęcia mogą nie być dla wszystkich, ale przedstawia mocne argumenty za każdym swoim argumentem, ponieważ na koniec dnia wie, o czym mówi. Chociaż Tarantino może być nieugięty, jeśli chodzi o rzucenie kręcenia filmów w najbliższej przyszłości, parał się innymi zainteresowaniami, takimi jak napisanie książki zatytułowanej „Cinema Speculation”, która łączy jego zainteresowania prozą i filmoznawstwem. Robi nawet skok do telewizji, pisząc program telewizyjny, który spodziewa się wyreżyserować.

Tarantino emanuje aurą wiedzy filmowej, która sprawia, że ​​ludzie chcą go zapytać o rekomendacje, co warto obejrzeć, ponieważ wydaje się, że widział już wszystko. Jeśli zostaniesz o to poproszony, Tarantino może wybrać rekomendację na podstawie dokładnie tego, czego ktoś szuka. Mógł doskonalić tę umiejętność, kiedy pracował w sklepie wideo Archiwum wideo, zanim zaczął kręcić filmy. Był gościem podcastu promującego jego ostatnią książkę i pojawił się temat poszukiwania ukrytej perełki. Tarantino miał gotową rekomendację thrillera, którego fani powinni szukać.

Tarantino uważa, że ​​Okno sypialni to zabawny thriller z wyróżniającymi się rolami

Quentin Tarantino gościł w jednym z odcinków podcastu „2 Bears, 1 Cave” promującego jego ostatnią książkę, a twórca i gospodarz Tom Segura rozpoczął rozmowę o filmach z gatunku thrillerów. Segura wspomniał, że thrillery to typ filmów, do których zwykle go pociąga, a Tarantino wspomniał, że jego żona uwielbia thrillery, mimo że nienawidzi horrorów, określając różnicę między tymi dwoma podobnymi gatunkami. Zapytany, czy istnieje thriller z ukrytymi klejnotami, który mógłby polecić, Tarantino odpowiedział, że „Okno sypialni” z 1987 roku, które opisał jako „naprawdę zabawny thriller”.

„The Bedroom Window” opowiada o obiecującym dyrektorze, który ma romans z żoną swojego szefa. Kiedy za oknem jego sypialni zostaje zamordowany sąsiad, młody mężczyzna twierdzi, że był świadkiem napadu, mimo że to jego kochanka widziała całe zajście i musi kłamać, by ją chronić. W rolach głównych Steve Guttenberg, Isabelle Huppert i Elizabeth McGovern. Tarantino wspomina, że ​​McGovern jest szczególnie świetna w filmie i że „kradnie film”. Tarantino wspomina również, że gwiazda „Princess Bride” Wallace Shawn ma epizod w filmie „który po prostu doprowadza dom do ruiny”.

Zarówno Tarantino, jak i reżyser The Bedroom Window uważają, że jest inspirowany Hitchcockiem

Uśmiech Curtisa Hansona

„The Bedroom Window” został napisany i wyreżyserowany przez Curtisa Hansona na podstawie książki „The Witnesses” autorstwa Anne Holden (za pośrednictwem IMDb). Hanson nie jest obcy thrillerowi, wyreżyserował między innymi „Tajemnice Los Angeles”, „Dzika rzeka” i „Ręka, która kołysze kołyską”. Tarantino opisuje styl reżyserski filmu jako „Hitchcockowski”, porównując film z lat 80. do filmów legendarnego twórcy „Psychozy” Alfreda Hitchcocka.

Reżyser filmu, Curtis Hanson, odniósł się bezpośrednio do porównań w wywiadzie dla South Florida Sun Sentinel przed premierą filmu. Powiedział: „Kiedy zacząłem pisać scenariusz do” Okna sypialni ”, byłem bardzo świadomy, że wkraczam na terytorium Hitchcocka. Wykorzystałem to jako okazję, by ukłonić się Hitchcockowi”.

Podczas gdy Tarantino wspominał również o klasycznych thrillerach, takich jak „Fatal Attraction” i „Dressed to Kill”, mówiąc o rekomendacjach, uważa, że ​​”Okno sypialni” jest bardziej rekomendacją „na uboczu”. Fani thrillerów i estetyki Tarantino z pewnością odszukają ten ukryty klejnot z 1987 roku, który można teraz wypożyczyć cyfrowo za 3,99 USD w Apple TV, Amazon, Google Play, YouTube i Vudu.

Czy ten post był pomocny?