Skip to content

Promocja „House Of The Dragon” podczas relacji TBS z New York Yankees Playoff Game przyciąga wzrok: „Po prostu umarłem trochę w środku”

12 de październik de 2022
dragon

Promocja dla Dom Smoka podczas wczorajszego meczu bejsbolowego New York Yankees-Cleveland Guardians na TBS nadal przyciąga wzrok online dzień po wyczynie.

Z firmą macierzystą Warner Bros Discovery, która chce wykorzystać każdy piksel nieruchomości promocyjnej, idea podłączenia Gra o tron prequel podczas szeroko oglądanego wydarzenia na żywo, takiego jak play-off Major League Baseball, nie jest niespodzianką. W końcu Fox jest pionierem idei umieszczania sieciowych momentów z pomponami w swoich jesiennych relacjach z baseballu. Ale to, co najbardziej zepsuło wokalną grupę widzów i obserwatorów mediów, to sposób wykonania wtyczki.

Bob Costas, który zajmował się obowiązkami play-by-play, wprowadził 40-sekundowy bit z ustawieniem, które było śmiertelne, ale odniosło się do niektórych jako poważne, zwłaszcza wśród fanów Yankee mieszkających w mieście, które było epicentrum wielu rzeczywistych sytuacje awaryjne. „Wiesz, duży tłum wyprzedaży, ale nie byliśmy w 100% pewni, że ta gra zostanie rozegrana dziś wieczorem” – powiedział Costas po przerwie w reklamie. Z ostatecznym ustawieniem — „to szokujące” — rzucił do koleżanki z Turner Sports, Lauren Shehadi.

„Podobno jedna z gwiazd HBO Dom Smoka postanowiła wziąć udział w grze w piłkę tutaj, na Bronksie”, powiedziała, gdy smok CGI zatrzepotał swoimi przerośniętymi skrzydłami i wydawał się przelatywać nad polem. „Urzędnicy mają nadzieję, że smok nie zieje ogniem podczas gry, ale zobaczymy, czy się do tego zastosuje”.

Costas, mając na uwadze, że akcja gry wkrótce wymusi zakończenie segmentu, zakończył go odniesieniem do niesławnego występu Orsona Wellesa w 1938 roku Wojna światów, co wywołało prawdziwą panikę wśród nowojorczyków, przekonało, że opowieść o katastrofie science fiction rzeczywiście rozgrywa się w mieście. „Może rzeczywiście przerażamy jakichś łatwowiernych ludzi, że jakieś stworzenie podobne do Rodana unosi się nad stadionem Yankee” – powiedział Costas. „Nie przejmujcie się, ludzie”.

Widzowie, zwłaszcza media świadome wysiłku wzajemnej promocji, nie czuli się z tego powodu ciepło i niewyraźnie. „Po prostu trochę umarłem w środku”, napisał na Twitterze Brian Curtis z The Ringer. Katie Nolan, analityk baseballu dla Apple TV+ i były gospodarz ESPN, zastanawiała się, po dłuższym elipsie, „co to było”.

Craig Carton, który prowadzi codzienny czat w FS1, a także współprowadzi audycję radiową na temat jazdy samochodem w nowojorskiej stacji sportowej WFAN, przyznał, że dał się nabrać na promocję. „Uwielbiam Boba Costasa, jest jednym z najlepszych spikerów wszechczasów” – powiedział Carton. Opierając się na przekazie i wiarygodności spikera, Carton dodał: „Myślałem, że dzieje się coś strasznego”. Tylko naprawdę okropny scenariusz — brutalna zbrodnia, pożar, najazd — wydawał się logiczną przyczyną takiej trzeźwości. Zamiast tego Carton powiedział: „Costas przeprowadził nas przez jedną z najgłupszych rzeczy, jakich kiedykolwiek dopuściła się telewizja”.

Pewny kontekst może być uzasadniony: w annałach bezwstydnych synergicznych szylingów nie wydawało się to dramatycznym odejściem. Dostał w końcu sam podłączył swój ostatni sezon dzięki współpracy z Bud Light przy długiej reklamie Super Bowl w 2019 roku, co nie jest normą w przypadku prestiżowych taryf na HBO. A poprzeczka nie rośnie, jeśli chodzi o to, w jaki sposób transmisje sportowe na żywo – ostatni sygnał nadziei na malejący pakiet płatnej telewizji – mogą być wykorzystane do zwrócenia uwagi na inne firmy właścicieli sieci. Disney, na przykład, połączył Marvel i NBA w telewizyjnej transmisji z gry o superbohaterach na ESPN w 2021 roku. A WBD nie ukrywało swoich wysiłków, aby wykorzystać talent Food Network i serię Discovery’s Shark Week do wzajemnej promocji wszelkiego rodzaju inicjatyw . (Przed steward Warner AT&T nie wstydził się umieszczać smoków w biznesie wszystkich, wykorzystując transmisje telewizyjne NCAA March Madness i reklamy telefonów bezprzewodowych jako nowe płótna do walenia w wanny.)

A jednak coś było trochę „nowo-niskie” w wyczynach baseballowych. „Nikt tego nie lubił” – napisała Lauren Theisen w Defectorze. „To zawstydzające, że Costas i Shehadi aktywnie próbują nakłonić fanów baseballu do zwrócenia uwagi na , poświęcając przyszłą wiarygodność wszystkich swoich wstępów z przerwy i doniesień z boku na ołtarzu korporacyjnej synergii. Co za głupi kompromis, zwłaszcza w przypadku produktu, który nie potrzebuje nawet dodatkowego impulsu, aby przyciągnąć ogromną publiczność”.

Oto fragment z gry, która krąży po mediach społecznościowych:

Bob Costas: „Teraz, wiesz, duży tłum tutaj wyprzedaży, ale nie byliśmy w 100% pewni, że ta gra zostanie rozegrana dzisiaj wieczorem. I co więcej, to szokujące. Oto Lauren Shehadi…”

* Promocja „House of the Dragon” ze smokiem CGI latającym nad stadionem Yankee* pic.twitter.com/EilVXyanuV

— Okropne ogłaszanie (@okropne ogłaszanie) 12 października 2022

Czy ten post był pomocny?