Skip to content

Producentka „Elvisa”, Gail Berman, dyrektor ds. operacyjnych Reddita, Jen Wong, dołączają do zarządu Imax

6 de marzec de 2023
gail berman

Imax dodaje do swojego zarządu dwóch ciężkich graczy, mianując wieloletnią dyrektor ds. Rozrywki Gail Berman i dyrektora operacyjnego Reddit, Jen Wong, jako dyrektorzy.

Berman, wielokrotnie nagradzany i płodny twórca treści z różnorodną karierą w filmie, telewizji, mediach cyfrowych i na Broadwayu, jest producentem wielokrotnie nagradzanego i nominowanego do Oscara najlepszego filmu Elvisa i szef studia produkcyjnego Jackal Group.

Wong kierował sprzedażą cyfrową i strategią w wielu globalnych firmach medialnych.

„Kontynuując dywersyfikację i rozwój działalności IMAX na różnych platformach i na całym świecie, nadal wnosimy do naszego Zarządu nową wiedzę, a zarówno Gail, jak i Jen mają głębokie, sprawdzone doświadczenie w branży medialnej i rozrywkowej” — powiedział Rich Gelfond, dyrektor generalny Imax . Specjalistyczna wiedza Bermana będzie nieoceniona, ponieważ firma chce zacieśnić współpracę ze studiami i filmowcami, powiedział. Wong może pomóc w rozszerzeniu technologii Imax na różne platformy i ekrany.

Berman obecnie nadzoruje produkcję Jackal Group w zakresie telewizji opartej na scenariuszu i bez scenariusza, filmów fabularnych i teatru komercyjnego. Razem z Bazem Luhrmannem Elvisaprojekty obejmują MGM Rodzina Addamsów 2oraz nadchodząca adaptacja Terry’ego McMillana Prawie o Tobie zapomniałem z NBC/Universal. Jest producentem wykonawczym hitowego serialu Netflixa Środa.

Wcześniej była współzałożycielką/współwłaścicielką BermanBraun, multiplatformowej firmy produkującej media; prezes Paramount Pictures; i prezes ds. rozrywki w Fox Broadcasting. Berman pełniła funkcję prezesa Amerykańskiej Gildii Producentów w latach 2018-2022. Została wybrana na Fortuna50 najpotężniejszych kobiet w Ameryce i Forbesa„100 najpotężniejszych kobiet na świecie”.

Wong skupił się na budowaniu konsumenckich biznesów cyfrowych dla globalnych marek medialnych. Jest dyrektorem operacyjnym Reddit od 2018 roku, nadzorując strategię biznesową dla globalnej platformy, kierując rozwojem działalności reklamowej Reddit, zmieniając zasady dotyczące treści i reklam oraz rozszerzając działalność na rynki międzynarodowe.

Wcześniej była dyrektorem operacyjnym/prezesem Digital at Time Inc., w tym People, Fortune, Time, Real Simple, Food & Wine, Travel + Leisure i innych pubów, zajmując się reklamą cyfrową, wideo, płatnymi usługami konsumenckimi i licencjonowaniem. Pełniła również funkcję dyrektora ds. biznesowych w PopSugar i starszego wiceprezesa/GM w Lifestyle oraz globalnego szefa operacji biznesowych w AOL. Wong był numerem jeden Szybka firmaznalazł się na liście Queer 50 2022 i zasiada w zarządach Discover Financial Services, firmy zajmującej się technologią reklamy mobilnej Marfeel Solutions oraz organizacji non-profit Ad Council.

Powiedział Berman: „Ponieważ nasza branża nadal zajmuje się historycznymi przełomami, IMAX udowodnił, że jest marką rozrywkową o znaczeniu krytycznym, partnerem talentów i filmowców oraz portalem zapewniającym wyjątkowe wrażenia rozrywkowe. Z niecierpliwością czekam na dołączenie do Richa Gelfonda i innych członków mojego zarządu, aby przyczynić się do powstania nowej generacji historii IMAX”.

Wong nazwał Imax „wyjątkową firmą, która znajduje się w sercu technologii i rozrywki. To domowa marka o globalnym uznaniu, uwielbiana przez wielu”.

Czy ten post był pomocny?