Skip to content

Producent kosmitów Walter Hill dzieli się jednym powodem, dla którego nie widzieliśmy nowej Sigourney Weaver z udziałem w serii

3 de wrzesień de 2022
l intro 1662172051

Sigourney Weaver uśmiechnięta

Seria „Obcy” stała się legendą Hollywood z kilku powodów. Po pierwsze, wizjonerscy reżyserzy, tacy jak James Cameron i Ridley Scott, pomogli zbudować go od podstaw za kamerą. Nie wspominając o tym, że tytułowe stworzenia znane jako Ksenomorfy, pomimo swojej przerażającej natury, stały się ikonami srebrnego ekranu. Ponadto w serialu wzięli udział tacy aktorzy jak Michael Fassbender, zmarły Bill Paxton i oczywiście Sigourney Weaver, która jest rozpoznawana jako twarz marki „Obcy” dzięki swoim występom jako twarda jak paznokcie Ellen Ripley.

Do tej pory Ripley Weavera pojawił się w czterech filmach o kosmitach, za każdym razem w wyjątkowy sposób wykorzystując spuściznę postaci. Po raz pierwszy pojawiła się w filmie, od którego wszystko się zaczęło, „Obcym” z 1979 roku, a następnie w jego sequelu „Obcy” z 1986 roku. Sześć lat później Weaver powrócił do roli Ripleya w „Obcym ​​3” i pięć lat później. potem ponownie wcieliła się w swoją postać w „Obcym: Zmartwychwstaniu”. Jednak ten film rozgrywa się 200 lat po poprzednim filmie, więc Weaver gra klona Ripleya, którego DNA skrzyżowało się z DNA kosmitów, z którymi oryginał był w sprzeczności przez tak długi czas.

Oprócz gry wideo „Alien: Isolation” Sigourney Weaver nie grała poprawnie w Ellen Ripley od czasu „Resurrection” (przez IMDb). Według producenta Waltera Hilla prawdopodobnie nie zmieni się to w najbliższej przyszłości.

Disney nie postrzega Ellen Ripley jako przyszłości serii Alien

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Walter Hill poruszył kwestię przyszłości serii „Obcy” oraz tego, czy jeszcze raz zobaczymy Sigourney Weaver w przebraniu Ellen Ripley. Wystarczy powiedzieć, że jego informacja o takiej koncepcji jest przygnębiająca dla tych, którzy mają nadzieję na jej powrót. „Ludzie z Disneya, którzy teraz kontrolują »Obcych«, nie wyrazili zainteresowania podążaniem tą drogą. Miałem pomysł na dobrą historię z postacią Ripley i Sigourney” – wyjaśnił. Hill zauważył, że kiedy 20th Century Fox było odrębnym podmiotem przed zakupem go przez Walt Disney Company, próbował wprowadzić swój pomysł w życie, chociaż nigdy do tego nie doszło.

Chociaż Disney nie ma zamiaru przywracać Ripleya Weavera w przyszłym filmie, nie oznacza to, że House of Mouse nie widzi potencjału w kolejnych odcinkach „Obcych”. Po „Prometheus” i „Alien: Covenant” Ridley Scott wspomniał w wywiadzie dla Forbesa z 2020 roku, że pracuje nad kolejnym prequelem „Alien”. Tymczasem Fede Álvarez pracuje nad osobną, ekskluzywną dla Hulu produkcją „Obcy” ze Scottem jako producentem (przez THR). W chwili pisania tego tekstu szczegóły dotyczące obu projektów są nieliczne, ale miejmy nadzieję, że więcej informacji o nich pojawi się prędzej niż później.

Opierając się na komentarzach Hilla, wydaje się, że historia Ellen Ripley z Sigourney Weaver rzeczywiście dobiegła końca. To zawsze może się zmienić, ale mądrze byłoby nie mieć nadziei.

Czy ten post był pomocny?