Skip to content

Producenci „Jagged Little Pill” rozpoczną dochodzenie w sprawie twierdzeń członków obsady o nieprzyjaznym miejscu pracy

26 de wrzesień de 2021
jagged copy

Producenci Broadwayu Postrzępiona mała pigułka wynajęli zewnętrzną firmę, aby zbadała roszczenia dotyczące nieprzyjemnego miejsca pracy złożone wczoraj przez byłą członkinię obsady Norę Schell.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ostatnimi twierdzeniami, które zostały wygłoszone przez byłego członka obsady” – powiedzieli Vivek J. Tiwary, Arvind Ethan David i Eva Price, główni producenci J.postarzała mała pigułka, w oświadczeniu. „Spotkaliśmy się dzisiaj z naszą obsadą i członkami naszego podstawowego zespołu kreatywnego, aby poinformować ich, że traktujemy tę sprawę bardzo poważnie i podzielić się z nimi działaniami, które podejmujemy w odpowiedzi”.

Wśród działań podejmowanych przez producentów jest zatrudnienie Jay Hewlin i The Hewlin Group, firmy konsultingowej specjalizującej się w różnorodności/integracji, rozwoju przywództwa, prawie pracy i innych kwestiach związanych z zarządzaniem.

Firma, jak powiedzieli producenci, będzie „przeprowadzimy kompleksowe dochodzenie w sprawie tego incydentu i zaangażowanych osób, a my natychmiast rozpoczynamy zewnętrzny przegląd wszystkich naszych zasad i procedur, mając na uwadze dobro wszystkich naszych pracowników”.

Oświadczenie producentów pojawia się dzień po Schell, czarnym aktorze niebinarnym, który zadebiutował na Broadwayu w Postrzępiona mała pigułka chór w 2019 roku opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych opisujące powtarzające się przypadki na początku trwania programu, w których byli „zastraszani, zmuszani i zmuszani przez wiele wyższych wzlotów do odkładania krytycznej i koniecznej operacji usunięcia narośli z mojej pochwy, które były czyniąc mnie anemicznym”.

Schell, który nie wraca do produkcji na Broadwayu, kiedy wznowi występy 21 października po pandemii, powiedział, że zdiagnozowano u ginekologa zespół policystycznych jajników i że wiadomość ta została zignorowana lub zbagatelizowana przez Postrzępiona mała pigułka kierownik sceny, a później członkowie zespołu kreatywnego.

We wczorajszym osobnym poście w mediach społecznościowych Schell powiedział: Postrzępiona mała pigułka inspicjent, którego nie wymieniono z nazwiska, jest wiceprezesem związku aktorów Equity. Equity wydał wczoraj oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie zarzutami i zobowiązał się do przeprowadzenia własnego śledztwa.

Opublikowane dziś oświadczenie producentów brzmi w całości:

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ostatnimi twierdzeniami, które zostały wygłoszone przez byłego członka obsady. Spotkaliśmy się dzisiaj z naszą obsadą i członkami naszego podstawowego zespołu kreatywnego, aby poinformować ich, że traktujemy tę sprawę bardzo poważnie i podzielić się z nimi działaniami, które podejmujemy w odpowiedzi. Działania te obejmują wyznaczenie firmy zewnętrznej, Jay Hewlin i The Hewlin Group, do przeprowadzenia kompleksowego dochodzenia w sprawie tego incydentu i zaangażowanych osób, a my natychmiast rozpoczynamy zewnętrzny przegląd wszystkich naszych zasad i procedur z myślą o dobro wszystkich naszych pracowników w umysł. Pokazy na Broadwayu są ze swej natury wspólnym wysiłkiem ludzi, więc nie ma dla nas nic ważniejszego niż nasi ludzie. Dążymy do dalszego pielęgnowania środowiska pracy, w którym każdy czuje się doceniany i szanowany.

Schell był jednym z dwóch poprzednich członków obsady, którzy wypowiadali się wczoraj na temat traktowania przez produkcję osób trans i niebinarnych. Nominowana do Tony Celia Rose Gooding, która niedawno dostała rolę Uhury w nadchodzącym filmie Star Trek: Dziwne nowe światy serialu telewizyjnego i nie wróci do swojej roli Frankie w Postrzępiona mała pigułka kiedy ponownie się otworzy, powiedział we wczorajszym oświadczeniu, że „nie może zignorować szkody” Szczerbaty zrobił dla społeczności trans i niebinarnej, w tym członków obsady na scenie, poza sceną i za kulisami w procesie tworzenia produkcji… Wierzę, że w moim najlepszym osobistym interesie będzie skupienie się bardziej na pracy, którą mogę dostosować emocjonalnie i moralnie, tak jak zrobiłby to Frankie”.

Musical, który zawiera piosenki Morissette (napisane wspólnie z Glenem Ballardem), reżyserię Diane Paulus i oryginalną historię Diablo Cody, jest nominowany do 15 Tony Awards. Sześciu członków obsady, w tym Gooding, czeka na nagrody w tę niedzielę. Gooding potwierdziła, że ​​wystąpi z obsadą podczas rozdania nagród, zaznaczając swój ostatni występ w tej roli.

Produkcja została wcześniej skrytykowana przez członków społeczności trans i niebinarnych za zmianę postaci z musicalu o imieniu Jo, granej przez nominowaną do Tony’ego Lauren Patten, z postaci niebinarnej w cis-gejską postać kobiecą. Producenci przeprosili za rewizję w zeszły weekend i zobowiązali się do podjęcia kroków w celu rozwiązania zarówno przyszłych procedur odlewania, jak i kultywowania „sprawiedliwej kultury pracy”.

Czy ten post był pomocny?