Skip to content

Prawdziwy powód opóźnienia filmu Five Nights At Freddy’s

17 de czerwiec de 2023
l intro 1686777459

Filmy Horror i Thriller

Zapala się znak Freddy'ego

Czasami pojawia się pomysł, który jest tak dobry, że niemal natychmiast staje się fenomenem. Tak było z pewnością w przypadku „Five Nights at Freddy’s”, niszczącej nerwy horroru, w której sprawdzasz kamery bezpieczeństwa z bezpiecznego pokoju monitoringu, tylko po to, by zobaczyć, jak animatroniki ożywają w przypominającej ser restauracji Chucka E. nadzorujesz.

Jeśli kiedykolwiek przerażały cię martwe oczy animatroników, „Five Nights at Freddy’s” da ci znać, że nie jesteś sam. Oczywiście, dzięki zamiłowaniu do przerażających skoków, seria stała się świetną pożywką dla streamerów, których fani zachwycali się oglądaniem ich krzyków, gdy ostatecznie ulegli czującym animatronicznym stworzeniom.

Oczywiście ta popularność doprowadziła również do wielu rozmów na temat możliwej filmowej wersji „Five Nights at Freddy’s”. Chociaż wiemy, że jeden jest już w drodze, głównym powodem, dla którego trwało to tak długo, jest to, że Scott Cawthon, który stworzył serię gier, naprawdę chciał się upewnić, że opowiadana historia pasuje do jego wizji tego, jak powinien wyglądać film tak jak. Jak zauważył Variety, wyjaśnił to na forach serii „Five Nights at Freddy’s”, rozmawiając bezpośrednio z fanami o filmie w 2018 roku. „OK, chłopaki, napisałem scenariusz; Jason [Blum] podobało się i Chrisowi Columbusowi też się podobało, ale wyrzuciłem to” – powiedział. „Miałem na to inny pomysł, który bardziej mi się podobał. Biorę odpowiedzialność za to opóźnienie; to moja wina.”

Cawthon chciał się upewnić, że scenariusz jest odpowiedni

Jak wspomniał Scott Cawthon, Jason Blum z Blumhouse Productions od jakiegoś czasu jest związany z projektem. Wielu fanów prawdopodobnie zna twórczość Bluma dzięki obszernemu katalogowi horrorów studia. Podczas gdy Chris Columbus był kiedyś związany z reżyserowaniem, od tego czasu opuścił projekt, a nadchodzący film wyreżyseruje Emma Tammi, a scenariusz napisali Tammi, Cawthon i Seth Cuddeback.

„Jestem zdeterminowany, aby znaleźć odpowiednią historię. Trzymam się tego, co zawsze powtarzałem: albo zostanie nakręcony odpowiedni film, albo żaden” — wyjaśnił twórca „Five Nights at Freddy’s”. „Nienawidzę opóźniać projektu, który już miał tak wiele opóźnień, ale muszę podążać za swoim instynktem, co moim zdaniem będzie ekscytujące i interesujące oraz co moim zdaniem fani naprawdę będą chcieli zobaczyć”.

Pomimo tych opóźnień, fani prawdopodobnie mogą pocieszyć się faktem, że Cawthon tak pilnie chroni dziedzictwo swojej serii horrorów. Miejmy nadzieję, że oznacza to, że „Five Nights at Freddy’s” zapewni fanom pik podczas jednoczesnej premiery kinowej i Peacock 27 października 2023 r.

Czy ten post był pomocny?