Skip to content

Prawdziwy powód, dla którego Richard Belzer opuścił prawo i porządek: SVU

26 de wrzesień de 2021
l intro 1632691733

Może cię to zaskoczyć, ale ponieważ NBC „Law & Order: Special Victims Unit” w końcu zaczęło emitować 23. serię odcinków w sieci, zdobył już tytuł najdłużej emitowanego dramatu na żywo w historii telewizji ( za termin). Licząc 502 odcinki, seria „SVU” może być jeszcze bardziej imponująca niż „Simpsonowie”, jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to również seria spin-off, która kontynuuje spuściznę ukochanego serialu – oryginalnego „Prawo i Porządek” — to było na antenie przez 20 sezonów.

Jeszcze bardziej imponujące jest to, że – z wyjątkiem kilku znaczących odejść – „SVU” ma mniej więcej tę samą obsadę od samego początku, z Mariską Hargitay pojawiającą się w prawie każdym odcinku serialu i niezłomną obsadą wspierających graczy (w tym Christopher Meloni, Ice T, Dan Floreck i Tamara Tunie) regularnie pojawiali się u jej boku. Oczywiście, w przypadku odejścia serialu, niewiele było tak rzucających się w oczy, jak weterynarz z 15 sezonu Richard Belzer, który pojawił się w ponad 300 odcinkach „SVU” jako mądry detektyw z NYPD John Munch.

A jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego Belzer opuścił serial, wydaje się, że wiek aktora zmusił go do wcześniejszej emerytury, niż niektórzy mogliby się spodziewać po jego ulubionej przez fanów postaci „SVU”.

Nawet w TV Land NYPD nie jest miejscem dla staruszków

Ta nieoczekiwana emerytura nadeszła pod koniec ponad dwuletniej kariery Belzera, w której John Munch wcielił się nie tylko w „Special Victims Unit”, ale także w „Homicide: Life on the Street” – serialu, w którym stworzył postać. I to nawet nie liczy pół tuzina innych programów, w których występował jako Munch na przestrzeni lat – jak lista zawierająca „Z Archiwum X”, „The Wire” i „30 Rock”.

To było naprawdę smutne, że Belzer na dobre odchodzi na emeryturę w swojej łabędziej piosence „SVU”, co najwyraźniej zostało spowodowane przez wiek aktora.

Ta wiadomość została ujawniona przez byłego showrunnera „SVU” Warrena Leighta, który przyznał Screener TV w wywiadzie z 2013 roku, że poświęcenie serialu do przedstawiania życia w NYPD tak realistycznie, jak to możliwe, oznaczało, że Belzer mniej lub bardziej postarzał się z serialu. „W prawdziwym świecie, który bardzo staramy się symulować, NYPD ma obowiązkową emeryturę przed twoimi 63. urodzinami. I próbowaliśmy wymyślić, jak sobie z tym poradzić [regarding Belzer]. Powodem, dla którego NYPD to robi, jest to, że 65-latkowie nie mogą ścigać facetów. To twarda i szybka zasada”.

Dla przypomnienia, Belzer miał prawie 70 lat, kiedy odszedł z „SVU” w 2013 roku, więc już dobrze pracował poza „twardą i szybką” zasadą przejścia na emeryturę NYPD. Na szczęście wciąż udało mu się przywrócić swoją niesławną dziwaczną postać z powrotem do fałdy za pomocą pary kradnących sceny „SVU” w kolejnych sezonach. Mimo to można śmiało powiedzieć, że seria nigdy go w pełni nie zastąpiła.

Czy ten post był pomocny?