Skip to content

Prawdziwy powód, dla którego drapieżnik poluje na ludzi według fanów

26 de wrzesień de 2021
l intro 1632616730

Kilka gatunków wielkoekranowych cieszyło się swoim złotym okresem w latach 80., w tym science-fiction, horror i akcja. Jednocześnie Hollywood szybko wprowadzało innowacje i nie stroniło od łączenia dowolnej liczby tych kategorii w celu stworzenia całkowicie unikalnych kinowych doznań. Jednym z najskuteczniejszych z tych eksperymentów był „Predator” z 1987 roku, w którym gwiazda akcji Arnold Schwarzenegger znalazła się na czele przerażającego spotkania z zaawansowanym technologicznie myśliwym z najdalszych zakątków kosmosu. Nie trzeba dodawać, że projekt reżysera Johna McTiernana wystartował, uruchamiając franczyzę, którą twórcy będą rozwijać przez dziesięciolecia.

W chwili pisania tego tekstu IP „Predator” obejmuje teraz kilka sequeli – w tym dwa crossovery z serią „Alien” – komiksy, gry wideo i wiele innych. Chociaż nie wszystkie z tych produkcji dorównują sukcesowi lub popularności oryginału, ma się rozumieć, że nie widzieliśmy nigdy ostatniego Yautja. W tym samym duchu jest oczywiste, że mitologia stojąca za tą obcą rasą łowców trofeów będzie ewoluować jeszcze bardziej niż dotychczas, miejmy nadzieję, odpowiadając na palące pytania, które po drodze nękały fanów „Predatora”.

Na przykład niektórzy wyrazili ciekawość, co sprawia, że ​​ludzie są odpowiednią ofiarą na drapieżniki. Dopóki prawdziwa odpowiedź nie wyjdzie na jaw, fani wymyślili własną, która ma wiele sensu.

Ludzie konsekwentnie stawiają Predators prawdziwe wyzwanie

Od momentu pojawienia się na srebrnym ekranie Predators twierdzą, że są jednymi z najbardziej bezwzględnych i przebiegłych istot w całej popkulturze. Uzbrojeni w niezliczoną ilość niebezpiecznych broni, sprzęt niepodobny do niczego, co istnieje w prawdziwym świecie, i niegasnącą wolę pokonania swoich wrogów, wyraźnie widać, dlaczego są tak przerażeni przez tych, którzy ich spotkali. Spora część tych biednych dusz była ludźmi, których niektórzy fani uważają, że są pożądani przez Yautja ze względu na ich technologię i wytrwałość.

Użytkownik Fox-Chan przedstawił tę teorię kilka lat temu na giełdzie Science Fiction i Fantasy Stack, twierdząc, że ludzka broń i odporność dają Predatorom szansę na zdobycie pieniędzy i sprawiają, że wracają po więcej. „To zaszczyt. Polują na nas z tego samego powodu, dla którego polują na kosmitów, za chwalenie się prawami i żeby się wykazać” – piszą, zauważając, że w oryginalnym „Predatorze” tytułowe stworzenie atakuje tylko uzbrojonych ludzi. Dlatego właśnie pragnienie przetrwania i walki daje łowcom szansę „pokazania swojej siły, zabierając części nas jako trofea”.

Wielu ludzi spotkało swój koniec z rąk Predatora w całym kanonie, chociaż garstka zdołała nie tylko walczyć z bestiami, ale także pokonać je i odejść z życiem. Bez zdecydowanego ducha, rozwiniętej taktyki wojennej i sprzętu ratującego życie po ich stronie taki wynik byłby niemożliwy do osiągnięcia. I odwrotnie, te atrybuty i narzędzia sprawiają, że ludzie są godną nagrodą dla pozaziemskich wojowników.

Czy ten post był pomocny?