Skip to content

Prawdziwy powód, dla którego amerykańscy zbieracze nigdy nie odwiedzili Nevady

27 de wrzesień de 2021
l intro 1632777406

Nevada z pewnością nie brakuje programów telewizyjnych typu reality show, które można nazwać własnymi. Obejmuje to serię historyczną „Gwiazdy pionków”, w której setki ludzi przez lata przynosiło swoje kosztowności, aby je wycenić. Oczywiście w środku Sin City wielu ludzi przyszło, aby opowiedzieć różne ikonografie Vegas, od starych gier kasynowych po pamiątki po gangsterach.

Oprócz „Pawn Stars”, takich jak „American Restoration” i „Bad Ink”, na pustyni Nevady można znaleźć mnóstwo rozrywki. Podczas gdy różne firmy dostrzegły wartość w zakładaniu sklepów w mieście, inne wydają się jeszcze nie doceniać, jak wydaje się, że ma to miejsce w przypadku „Amerykańskich zbieraczy”.

Mike Wolfe i Frank Fritz (zanim został wypuszczony z serialu) podróżowali po kontynentalnych Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu antyków. Przez lata natknęli się na mnóstwo skarbów, ale żaden z nich nie pochodzi z Vegas ani nigdzie indziej w The Silver State. Chociaż nigdy nie podano żadnego oficjalnego wyjaśnienia, istnieje dobry powód, jeśli znasz lokalny klimat Nevady.

Klimat Nevady jest zbyt suchy, aby zachować stare antyki

Podobnie jak w Utah, klimat Nevady nie jest optymalny do ochrony starszych obiektów. Jest nadmiernie sucho, mało wilgoci w atmosferze. Nie jest to dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku przedmiotów drewnianych, ponieważ suchość może spowodować wypaczenie materiału. Oczywiście są pewne rzeczy, które kolekcjonerzy mogą zrobić, aby chronić kosztowności, ale kosztuje to dużo pieniędzy i może być czasochłonne. Faceci z „American Pickers” musieli założyć, że w tym momencie nie warto zapuszczać się na tego rodzaju terytorium.

Według raportu Forbesa Nevada ma najbardziej suchy klimat w kraju, ze średnią wilgotnością względną 38,3%. Południowo-zachodnie Stany Zjednoczone słyną z suchej natury, ale to nie powstrzymało Wolfe’a i Fritza przed wyruszeniem do Arizony i Nowego Meksyku. Oczywiście nie mają nic przeciwko jeżdżeniu w ten sposób, może jeśli wiedzą, że czeka na nich coś naprawdę wspaniałego.

Oczywiście nie oznacza to, że Nevada jest całkowicie wykluczona. Program jest obecnie w sezonie 22 i nie ma oznak spowolnienia w najbliższym czasie, nawet przy nieobecności Fritza. Być może będzie nawet specjalny odcinek, w którym Wolfe i Fritz w końcu odwiedzają Gold & Silver Lombard Shop.

Czy ten post był pomocny?