Skip to content

Pracownicy MGM zaoferowali przedłużenie kontraktu, gdy Amazon nabiera kształtu – The Dish

19 de listopad de 2022
hl11188079

EKSKLUZYWNY: Proces integracji MGM z szerszym wszechświatem Amazon zaczyna nabierać rozpędu osiem miesięcy po zakończeniu sprzedaży przez giganta technologicznego za 8,5 miliarda dolarów.

Wszykina rozumie, że pracownikom branży telewizyjnej i filmowej MGM, którzy mają kontrakty, zaoferowano przedłużenie o rok, ponieważ Amazon zaczyna wprowadzać osławione hollywoodzkie studio do działu rozrywki. Jest to pierwszy krok w łączeniu siły roboczej, który polegał na przyjrzeniu się poziomom wykonawczym w Amazon Studios i MGM oraz dopasowaniu struktur w obu firmach.

Nowe kontrakty dla pracowników MGM, którzy mogliby zrezygnować, obowiązują do 31 grudnia 2023 r., kiedy staną się pracownikami Amazona, jak podają źródła Wszykina. Przeniesienie ma pomóc w procesie integracji, dzięki czemu przejście będzie bardziej stopniowe. Amazon nie zatrudnia kontraktów, nawet na najwyższym szczeblu kierowniczym, a wynagrodzenia są również inaczej skonstruowane, z bazą i zapasami.

Roczne umowy dla pracowników przejętej firmy są dość standardową procedurą, zwłaszcza w przypadku głośnych transakcji, które przechodzą szeroko zakrojone zatwierdzanie przez organy regulacyjne. Na początku tego roku CAA złożyło podobne propozycje pracownikom ICM Partners w ramach przejęcia dużej agencji.

Dzieje się tak, ponieważ nadal istnieją znaki zapytania dotyczące przywództwa dwóch głównych elementów MGM – studia telewizyjnego i filmowego.

Jeśli chodzi o film, firma musi zastąpić Michaela De Lucę i Pam Abdy, którzy latem odeszli do Warner Bros. Plotki głoszą, że były prezes Warner Bros. ds. produkcji i rozwoju, Courtenay Valenti, który spędził 33 lata w studiu, mając na swoim koncie między innymi serię Lego, cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze i Elvisa, był w trakcie dyskusji. Słyszymy jednak, że nie podjęto żadnych formalnych rozmów kontraktowych.

Amazon brass, kierowany przez szefa Prime Video i Amazon Studios, Mike’a Hopkinsa, również obecnie zastanawia się nad strukturą grupy telewizyjnej.

Słyszeliśmy, że Mark Burnett, prezes Worldwide Television Group w MGM, rozważa swoje opcje. Uważa się, że powiedział swoim bliskim, że rezygnuje z tej roli i pojawiła się sugestia, że ​​podpisze umowę produkcyjną z firmą, do której dołączył w 2015 roku. Ale człowiek stojący za serialami takimi jak Ocalały, uczeń oraz Głos, który odnowił swoją umowę w latach 2018-2022, jest również rozumiany jako rozmawiający z innymi, gdy planuje swój następny ruch. Rozmowy z szefami Amazona trwają, źródła podają Wszykina i nic nie zostało sfinalizowane.

Michael Wright jest obecnie prezesem MGM Scripted Television, oprócz prezesa Epix, który w nowym roku zmieni nazwę na MGM+. Plotka głosi, że nadal będzie obsługiwać sieć kablową i platformę streamingową i potencjalnie może otrzymać nowe obowiązki.

Rozumie się, że stanowisko prezesa MGM Scripted Television, które wcześniej zajmował Steve Stark, może ponownie stać się osobnym stanowiskiem.

W tym scenariuszu Wright skupiłby się na platformach, które w tym tygodniu otrzymały większą opłatę przy zamówieniu zestawu serii Marvel, w tym Człowiek Pająk seria spin-offów Jedwab: Stowarzyszenie Pająków. Będzie to połączone z nowymi prowizjami, takimi jak Hotel Kokaina, z NarcosChris Brancato i kontynuacja brytyjskiego dramatu z epoki Juliana Fellowesa Belgraviaoprócz potencjalnie większej liczby serii scenariuszy o nieco mniejszym budżecie.

Nie wyłoniono żadnych wyraźnych faworytów do roli potencjalnego studia telewizyjnego, ale jest to wyraźnie priorytet i obfituje w spekulacje.

Uważa się, że dyrektorzy po stronie scenariuszowej telewizji są zadowoleni z oferty przedłużenia kontraktu i postrzegają ją jako nagrodę i uznanie za ich ciężką pracę, przynosząc seriale, takie jak seria Addams Family firmy Netflix Środaktóra rozpocznie się w przyszłym tygodniu, aby przejrzeć i zachować pokroju Opowieść podręcznej, Fargo i Wikingowie franczyza działa płynnie. Starsi dyrektorzy to Max Kisbye i Lindsay Sloane.

Ich nadchodzący plan zawiera m.in Konsultant, thriller z czarnej komedii w miejscu pracy Sługa twórca Tony Basgallop i WandaVision producent wykonawczy Matt Shakman, z Christophem Waltzem w roli głównej, dla Amazon z głośnymi projektami, takimi jak Ohiood Sama Levinsona, z HBO i Wysoki ogieńz udziałem Nica Cage’a, w Paramount +.

Po stronie nieskryptowanej, na czele której stoi Barry Poznick, firma ma solidny interes z serialami takimi jak NBC GłosABC Zbiornik rekinów i CBS” Niedobitek a także nowe serie, takie jak Generation Gap na ABC i Łowcy biznesu w CNBC, ale w ostatnich latach nie miał nowego hitu.

Firma posiada również Big Fish Entertainment, z którym odnosi ogromne sukcesy Na patrolu: na żywo w Reelz i Evolution Media, która tworzy wiele Prawdziwe gospodynie domowe serii, chociaż jej szef Alex Baskin ustąpił latem.

Oczekuje się, że ruchy, przynajmniej po stronie telewizji, nastąpią „raczej wcześniej niż później”, według jednej osoby bliskiej tej sytuacji.

Anthony D’Alessandro i Nellie Andreeva przyczynili się do powstania tej historii.

Czy ten post był pomocny?