Skip to content

Późna nocna zmiana krajobrazu przynosi nowe możliwości i wyzwania

13 de sierpień de 2022
James Corden Samantha Bee Desus Mero

Nazwijcie to siedmioletnim swędzeniem, ale piaski późnej nocy się przesuwają.

James Corden odchodzi Późne późne przedstawienie w przyszłym roku, po siedmiu latach w gorącej siedzibie CBS, Samantha Bee’s Pełny frontalny został odwołany w TBS, najnowszym wycofaniu nowego imperium Warner Bros. Discovery, i Desus i Mero podzielili się i zakończyli serię Showtime.

Jon Batiste, lider zespołu Stephena Colberta Późny pokaz odchodzi po siedmiu latach i nawet Jimmy Kimmel rozważa zakończenie swojej 20-letniej kariery w ABC.

Seth Meyers, gospodarz NBC Późna noc, który zdobył swoją pierwszą główną nominację do nagrody Emmy od czasu premiery swojego programu w lutym 2014 roku, mówi Wszykina, że osiągnęliśmy nowy punkt przegięcia.

„Warto zauważyć, że kiedy zaczynaliśmy, jakieś osiem i pół roku temu, wydawało się, że nadeszła ogromna fala nowych koncertów i to wydawało się być ostatnim punktem zwrotnym. To, co było naprawdę ekscytujące w tej fali, to fakt, że masz kogoś takiego jak ja, który wygląda bardzo podobnie do ludzi, którzy mieli te koncerty w przeszłości, ale była też grupa ludzi, którzy nie mieli takich koncertów w przeszłości. To było naprawdę zabawne. To jedna z rozdzierających serce części o tym, jak Samantha Bee i Desus & Mero dobiegają końca, ponieważ reprezentowali naprawdę nowy, ekscytujący rozdział późną nocą. Mam tylko nadzieję, że to nie jest tak negatywna perednica, jak się wydaje” – powiedział.

Późną nocą od dawna są dwa pasma; nocne programy w sieciach nadawczych – The Late Show ze Stephenem Colbertem, Jimmy Kimmel Live!, The Tonight Show z udziałem Jimmy’ego Fallona, ​​Late Night with Seth Meyers oraz Późne późne przedstawienie z Jamesem Corden – i kabel taki jak Codzienny program z Trevorem Noah. Następnie masz cotygodniowe programy na kablówce, a ostatnio przesyłane strumieniowo, takie jak Ostatni tydzień dziś wieczorem z Johnem Oliverem, Real Time z Billem Maherem, Full Frontal z Samanthą Bee, Ziwe, The Amber Ruffin Show, Pause z Samem Jayem oraz Piekło tygodnia z Charlamagne Tha God.

CBS zastanawia się obecnie, jak zastąpić Cordena, który rozpoczął działalność w 2015 roku. CEO CBS George Cheeks powiedział w maju Wszykina, że sieć chce poeksperymentować o godzinie 12:30 i odświeżyć format, który został nieco osobliwie zaprojektowany wokół Brytyjczyka, który wygrał Tony. Na ring pojawiło się mnóstwo nazwisk od uznanych gwiazd, głównie kobiet, po YouTuberów i bardziej ezoterycznych wykonawców. Jeden z szefów późnej nocy powiedział Ostateczny termin: „Każdy chce kogoś, kto już ma obserwujących, ale to [tough]jak zachęcanie ludzi do przechodzenia z YouTube na linearne” – mówi źródło.

Sieć ma trochę czasu, aby to rozgryźć, ponieważ Gavin i Stacey współtwórca ma wyjechać około kwietnia przyszłego roku.

Termin rozumie firmę produkcyjną Cordena Fulwell 73, którą prowadzi z grupą producentów, w tym jego Późny pokaz EP Ben Winston, który jest również szefem produkcji Hulu’s Kardashianie, jest jedną z wielu firm walczących o wyprodukowanie nowej iteracji Późne późne przedstawienie iść naprzód.

„Najbardziej ciekawi mnie, co to znaczy [for] w jakim kierunku zmierza późna noc”, powiedział Meyers o swoim rywalu z przedziału czasowego. „Obrót zdarza się tak rzadko, że będzie fascynujące zobaczyć, jaki jest punkt danych na osi. Najbardziej szaloną rzeczą, jaką mogliby spróbować, jest zatrudnienie następnego Jamesa Cordena.

ABC będzie również bacznie przyglądać się krajobrazowi na wypadek, gdyby Jimmy Kimmel zdecydował się przejść na emeryturę, decyzja, którą Ostateczny termin rozumie, że gospodarz jeszcze nie podjął.

Kimmel zbudował długą letnią przerwę w swoim obecnym kontrakcie, a jego program wprowadził rotacyjny skład gości, takich jak RuPaul, Anthony Anderson, Chelsea Handler, David Alan Grier Liu i Kerry Washington. Warto zauważyć, że wielu gości JKL nie było heteroseksualnych białych mężczyzn, na prośbę Kimmela, co wskazuje na postęp, jeśli zdecyduje się odwołać w najbliższym czasie.

Handler, który miał długo trwający nocny program na E! jak również krótkotrwały program streamingowy na Netflix, uważa się, że chętnie powróci do tego gatunku, podczas gdy ciekawie będzie zobaczyć, jak Desus Nice wyjdzie na własną rękę w przyszłym tygodniu.

Były nocny partner Desusa, The Kid Mero, wierzy, że krajobraz zmienia się w pozytywny sposób. „Czuję, że ludzie mogą patrzeć na to, co zrobiliśmy, co Sam [Bee] zrobił, i [realize] to było opłacalne. Jeśli pozwolisz tym ludziom grać w ich mocne strony, nie rozwadniaj tego, po prostu wejdź tam, pozwól im robić to, co robią, o resztę martw się później. To zadziała”, powiedział SiriusXM podcast Basic!, współprowadzony przez byłego dyrektora MTV i Comedy Central, Douga Herzoga. „Wiele przemawia za tym, że jest to opłacalny produkt; możesz być czarnym mężczyzną, czarną kobietą, Azjatą, Azjatką, gejem [in late-night]. To zadziała i przyciągnie wzrok, co jest w końcu wszystkim, czego chcą wszyscy dyrektorzy i reklamodawcy”.

Herzog, który nadzorował Codzienny program z Jonem Stewartem kiedy prowadził Comedy Central, powiedział, że jest teraz wiele różnych rzeczy w pracy, jeśli chodzi o późną noc. Mówi, że liniowa telewizja z reklamami jest „odwracana”, a jej wpływ na określone pory dnia to jeden problem, a streaming to inny. „Dziesięć lat temu, a na pewno 15 lat temu, nie można było uzyskać dostępu do nocnego programu do 23:30 w nocy, a teraz czuje się jak w mediach społecznościowych i sposobie, w jaki te programy są nieco posiekane i wysyłane do świat, cały czas jest późna noc” – powiedział w swoim programie.

Bursztynowy Ruffin Show to jeden z tych programów. Program jest transmitowany na Peacock i rozpoczyna się około godziny 18:00 czasu PT, co oznacza, że ​​widzowie mogą oglądać go w wolnym czasie, zamiast siedzieć do wczesnych godzin porannych. Wszykina rozumie, że wciąż jest kilka odcinków do nakręcenia i wyemitowania w ramach drugiego sezonu przed jakimkolwiek potencjalnym trzecim sezonem.

Komik, który jest również pisarzem na Późna noc z Sethem Meyersem, zaczął włączać do serialu więcej wywiadów z Cynthią Erivo, Vanessą Williams i Jaquelem Spiveyem, który wcześniej miał w sobie więcej różnorodności, śpiewu i tańca, pokazując, że Ruffin jest równie porównywalny w gadaniu z gwiazdami jak jej odpowiedniki z NBC. Podczas gdy Fallon i Meyers niedawno podpisali długoterminowe umowy, aby pozostać w swoich programach, jasne jest, że Ruffin staje się coraz bardziej gwiazdą kosmosu.

Niedawno pochwaliła także dwoje swoich rówieśników z późnej nocy – Ziwe i Sam Jay – którzy pomagają urozmaicić gatunek. „Ich występy są niesamowite”, powiedziała Wszykina wcześniej tej wiosny. „Myślę też, że jestem świetny, więc po wyjęciu z pudełka – bam, bam, bam – były trzy cholernie doskonałe pokazy. Po prostu poczułem się dumny”.

Anulowanie Full Frontal z Samantha Bee to jedna z tych decyzji, na które wpływ ma spadek liniowych ocen i zmieniający się krajobraz medialny, będący częścią pasma cięć w Warner Bros. Discovery.

Sama Pszczoła, w tweecie po anulowaniu, przesunęła się w regularnych przerwach na zapasy AEW lub powtórzenia Teoria Wielkiego Wybuchu. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za naszą lojalną publiczność, nasz niesamowity zespół i za to, że co tydzień denerwowaliśmy właściwych ludzi – że nie było zapasów, baseballu ani bardzo specjalnego odcinka Wielkiego Wybuchu” – napisała.

Ale, jak pokazano na wykresie (XXX), program TBS był najrzadziej oglądany ze wszystkich głównych nocnych programów, a jego anulowanie nastąpiło, gdy David Zaslav i jego zespół niszczyli liniowe harmonogramy sieci Turner. W połączeniu z Conana ostatnie wyjście, jest mało prawdopodobne, że te stacje będą chciały bezpośrednio zastąpić tę parę.

Te wyjścia – zwłaszcza Bee i Desus i Mero – podczas gdy przypadek będzie miał wpływ na szanse gatunku na kolejne nagrody Emmy. Jak ujawniono w czerwcu, grupa showrunnerów lobbowała w Akademii Telewizyjnej, aby utrzymać pięć nominacji w kategorii Outstanding Variety Talk Series.

Będzie to mniej prawdopodobne w przyszłym roku i może doprowadzić do zmiany podejścia Akademii Telewizyjnej do gatunku. Podczas gdy wiele osób zajmujących się późną nocą miałoby nadzieję na oddzielne kategorie dla nocnych i tygodniowych, malejąca liczba zgłoszeń zarówno w tej kategorii, jak i dla serii szkiców o wybitnej różnorodności, w której Bursztynowy Ruffin Show, Ziwe oraz Pauza z Samem Jay konkurencja, to prawdopodobnie tylko skłoni Akademię do ponownego przyjrzenia się łączeniu kategorii, czego wcześniej próbowała. Dodaj rosnącą liczbę programów konkurujących z kategorią Hosted Nonfiction (seriale lub specjalne), takie jak Problem z Jonem Stewartem oraz Mojego następnego gościa nie trzeba przedstawiać z Davidem Lettermanem i domyślam się, że przed Emmy 2023 nastąpi zmiana.

Mimo to, nadal istnieje optymizm co do przyszłości późnej nocy. Bez wątpienia pojawi się popularny następca Corden, nowa para do rywala Desus i Mero oraz kobietę, która potrafi zająć się tematem praw do aborcji w podobny sposób jak Bee tuż za rogiem.

Czy ten post był pomocny?