Skip to content

Powrót Paddingtona: zdjęcia do trzeciego filmu „Paddington w Peru” rozpoczną się w lipcu

3 de kwiecień de 2023
paddington 2

EKSKLUZYWNY: Zrób z tego potrójną kanapkę z marmoladą. Długo wyczekiwana trójka filmowa Paddington W Peru jest na dobrej drodze do rozpoczęcia produkcji 24 lipca, możemy zdradzić.

Minęło sześć lat od drugiego filmu z tej przebojowej serii, a niedźwiedź brunatny na razie trzyma szczegóły fabuły trzeciej części pod swoim słynnym czerwonym kapeluszem, ale jak sugeruje tytuł, w filmie zobaczymy Paddingtona wpadającego w trudne sytuacje w ” najgłębsze, najciemniejsze Peru”, kraj jego urodzenia.

Trzeci film ponownie połączy producenta Studiocanal, który po raz kolejny w pełni finansuje, z Heyday, producentami dwóch pierwszych filmów oraz Harry’ego Pottera I Fantastyczne bestie kino.

Historia pochodzi z Paddingtona 1 & 2 współpracownicy Paul King, Simon Farnaby i Marka Burtona ze scenariuszem Burtona, Jona Fostera i Jamesa Lamonta. Jak wcześniej ogłoszono, reżyser teledysków i reklam, Dougal Wilson, debiutuje w filmie fabularnym.

Producentami są David Heyman i Rosie Alison z Robem Silvą jako koproducentem, a wykonawcami są Paul King, Tim Wellspring, Jeffrey Clifford, Anna Marsh i Ron Halpern.

Dwa poprzednie filmy zarobiły łącznie ponad 500 milionów dolarów w kasie i oba były nominowane do nagrody BAFTA.

Zakładamy, że Ben Whishaw powróci do Paddingtona, ale nie ma jeszcze oficjalnego słowa na ten temat. Słyszymy, że będzie to połączenie powracającej i nowej obsady. Kluczowe talenty w obu filmach to Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Imelda Staunton i Michael Gambon.

Zaledwie w zeszłym tygodniu Florence Pugh powiedziała BBC podczas wywiadu, że bardzo chciałaby zrobić Paddingtona film, a kanał Studiocanal na Twitterze ostatnio bawił się Paddingtonem z Harrym Stylesem. Więc nigdy nie wiadomo…

Ostatnim razem, gdy widzieliśmy Paddingtona, pamiętnie pił herbatę ze zmarłą królową Elżbietą II (poniżej).

Dyrektor generalny Studiocanal Anna Marsh i wiceprezes ds. globalnej produkcji Ron Halpern powiedzieli dzisiaj: „Od dawna podziwiamy pracę Dougala, jego oszałamiającą kreatywność wizualną, opowiadanie historii, serce, emocje i humor. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Dougal wyreżyseruje trzeci film o Paddingtonie. Z niecierpliwością czekamy na powrót Paddingtona do Peru na jego kolejną przygodę na dużym ekranie”.

reżyser Paddingtona 1 i 2 Paul King skomentował: „Po dziesięciu latach pracy nad filmami Paddingtona czuję się absurdalnie opiekuńczy w stosunku do małego misia i jestem zachwycony, że Dougal będzie tam trzymał go za łapę, gdy wyrusza w swoją trzecią przygodę na dużym ekranie. Prace Dougala są zawsze zdumiewające: zabawne, piękne, szczere, pomysłowe i całkowicie oryginalne. Ciocia Lucy poprosiła nas kiedyś, żebyśmy „zaopiekowali się tym misiem”. Wiem, że Dougal zrobi to wspaniale.

Producent Heyman zauważył: „Po dokładnych poszukiwaniach jesteśmy zachwyceni, że genialny Dougal Wilson wyreżyseruje trzeci film o Paddingtonie. Obwieszona girlandami legenda w świecie reklamy, od dawna podziwiamy wirtuozowskie dzieło Dougala i jego talent do reżyserowania z sercem, humorem, zaskoczeniem i bujną wyobraźnią. Jest niesamowicie pomysłowym pokrewnym duchem w najnowszej przygodzie Paddingtona z Brownami i cieszymy się, że możemy z nim pracować”.

Reżyser Wilson powiedział: „Jako wielki fan pierwszych dwóch filmów, jestem bardzo podekscytowany (jeśli nie trochę onieśmielony) kontynuacją historii Paddingtona. To ogromna odpowiedzialność, ale wszystkie moje wysiłki skupią się na nakręceniu trzeciego filmu, który uhonoruje miłość tak wielu ludzi do tego wyjątkowego misia”.

Wielu współpracowników filmowych było również odpowiedzialnych za popularną aktualizację serialu telewizyjnego dla dzieci z 2019 roku o nazwie Przygody Paddingtonaktóry był emitowany na antenie Nickelodeon, a teraz jest dostępny w serwisie Netflix.

Czy ten post był pomocny?