Skip to content

Postacie, które najprawdopodobniej umrą w Guardians of the Galaxy 3

30 de wrzesień de 2021
l intro 1632976907

Jak donosi ComicBook.com w kwietniu 2020 r., scenarzysta/reżyser James Gunn potwierdził, że ktoś umrze w nadchodzącym „Guardians of the Galaxy Vol. 3”. Fani natychmiast zaczęli spekulować na temat tego, kto nie dotrwałby do końca trylogii, wykorzystując wszystko, od zakulisowych dramatów po interesującą teorię dotyczącą koloru różnych logotypów filmowych. Ale rzeczywistość jest oczywiście nie dowiemy się, dopóki film nie pojawi się w kinach w 2023 roku.

Nie wspominając o tym, że Gunn może się trochę zabawić z fanami. Jeden zapytał Gunna „Czy ktoś umrze w gotg 3”, a Gunn odpowiedział „tak”, bez dalszych wyjaśnień. Fan nie zapytał, czy Strażnik umrze, tylko czy „ktoś” umrze. Technicznie rzecz biorąc, „ktoś” zmarł w ciągu pierwszych kilku minut obu filmów „Guardians” wydanych do tej pory – Meredith Quill (Laura Haddock) umiera na raka w początkowej scenie pierwszego filmu, a Gamora (Zoe Saldana) zabija dodatkową -wymiarowa bestia, Suweren, wynajmuje drużynę do zabicia na początku sequela. Następnie są wszyscy bezimienny Nova Corp, Sakaaranowie, więźniowie Kyln, Ravagers itd.

Ale zakładając, że Gunn przyjął pytanie tak, jak było to zamierzone – jakby ktoś z narracją w filmach „Guardians” miał umrzeć – mamy to, co uważamy za całkiem dobre domysły. Od Strażników, przez złoczyńców, po pomocników i nie tylko, oto, kto naszym zdaniem najprawdopodobniej umrze w „Guardians of the Galaxy Vol. 3.”.

Misja Draxa dobiegła końca

Istnieje teoria fanów dotycząca potencjalnej śmierci Draxa (Dave Bautista) w „Guardians 3”. Jak donosi Cinema Blend, niektórzy fani uważają, że logo każdego filmu „Guardians” odpowiada śmierci głównego bohatera. Kolor pierwszego logo to coś w rodzaju złotego brązu, który według niektórych odpowiada przypominającej korę skórze dorosłego Groota. Logo „Guardians 2” było niebieskie, a niebieskoskóry Yondu (Michael Rooker) poświęca się pod koniec tego filmu. Logo nadchodzącej kontynuacji jest szare, co pozwala przypuszczać, że Drax jest następny w bloku do krojenia.

Istnieją inne powody poza teoriami fanów, by wierzyć, że Drax nie przetrwa trzeciego filmu. Misja Draxa dobiegła końca. Thanos (Josh Brolin) nie żyje. Umiera, a Drax nie przyczynił się bardzo do jego upadku, a Bautista był wokal na Twitterze w sierpniu 2021 r. o byciu zdezorientowanym i sfrustrowanym wspólną historią bohaterów „zamiataną pod dywan”. Dodatkowo Bautista powiedział, że nie zagra w Draxa po „Guardians 3”.

I spójrzmy prawdzie w oczy: Bautista i Marvel Studios nie są najlepszymi przyjaciółmi. Bautista znacznie bardziej otwarcie krytykuje Marvela niż inni aktorzy. W szczególności, kiedy James Gunn został zwolniony z „Guardians 3”, był jedynym członkiem obsady „Guardians”, który publicznie potępił Marvela za tę decyzję i powiedział, że nie pojawi się w filmie, jeśli Marvel przynajmniej nie wykorzysta scenariusza Gunna . Ponowne zatrudnienie Gunna rozwiązało sprawę, ale nie wydaje się, aby śmierć Draxa spowodowała utratę snu przez wielu dyrektorów Marvela lub Disneya.

Żywotność rakiety nie jest tak długa

Mówiąc o teorii fanów kolorów logo, niektórzy fani zgadzają się, że kolor mówi nam, kto umrze, ale szarość logo „Guardians 3” nie wskazuje na Draxa, ale na futro Rocketa.

jeśli to Rocket jest w drodze do kostnicy, to może nawet nie fizyczne niebezpieczeństwo zakończy szopa, ale starość. W pierwszym filmie „Guardians”, gdy różni członkowie zespołu zobowiązują się do uratowania Xandara, Rocket w końcu się poddaje i mówi: „Och, do diabła. I tak nie mam tak długiego życia”. Linia grana jest głównie dla śmiechu, ale nie ma powodu sądzić, że kłamie. Szopy pracze żyją na wolności od 2-3 lat, ale w niewoli mogą mieć nawet 20 lat, według PBS. Jeśli założymy, że Rocket żył co najmniej rok lub dwa przed wydarzeniami z pierwszego filmu „Guardians”, to pod koniec „Avengers: Endgame” ma co najmniej dziesięć lat. To całkiem stary szop pracz.

Jest też fakt, że James Gunn powiedział przez jakiś czas, że „Guardians 3” to miejsce, w którym zamierza opowiedzieć historię powstania Rocketa. Możemy w końcu dowiedzieć się dokładnie, kto nazwał go „Tematem 89P13” i dlaczego. Jeśli Gunn dotrzyma słowa, możemy zobaczyć koniec łuku postaci Rocketa, co z kolei otworzy możliwość jego przetasowania do dobrze zaopatrzonego kosza na śmieci na niebie.

Ayesha może uciec przed sprawiedliwością tylko na tak długo

W „Guardians 2” poznajemy złotoskórą Ayeshę (Elizabeth Debicki) i jej lud, Władcę. Chociaż wyraźnie postrzega Strażników jako gorsze istoty, Ayesha nie ma nic przeciwko bohaterom, dopóki Rocket nie ukradnie niektórych z tych samych baterii Anulax, do których ochrony on i inni Strażnicy zostali wynajęci. Po odkryciu kradzieży Ayesha staje się jednym z czarnych charakterów filmu, wysyłając za bohaterami flotę dronów. Flota Suwerenów sprawia, że ​​ostateczna bitwa Strażników z Ego (Kurt Russell) jest znacznie bardziej skomplikowana, ale ostatecznie zwyciężają. Mimo to, od momentu, gdy Ayesha uwalnia swoją flotę do końca filmu, nigdy fizycznie nie konfrontuje się ze Strażnikami.

To na pewno się zmieni w „Strażnikach 3”. W jednej z pięciu scen w środkowej części „Guardians of the Galaxy Vol. 2” z 2017 roku pojawia się Ayesha i droczy się z nadejściem Adama Warlocka – fani postaci Marvela, których oczekiwali od dłuższego czasu. Krótko po premierze filmu Gunn potwierdził, że planuje sprowadzić Ayeshę z powrotem do trzeciego filmu, nazywając Debickiego jednym ze swoich „ulubionych aktorów”, z którymi może pracować.

Zakładając, że plany Gunna pozostaną takie same, wydaje się mało prawdopodobne, aby Ayesha przeżyła swój drugi atak na Strażników. Star-Lord (Chris Pratt) prawdopodobnie ma już coś do powiedzenia, biorąc pod uwagę wkład Suwerena w sytuację, która doprowadziła do śmierci Yondu. Możesz się założyć, że nie będzie mogła wiecznie ukrywać się za swoimi dronami.

Jeden ze starych towarzyszy Yondu połączy się z nim w zaświatach

Podczas gdy filmy „Guardians” w dużej mierze czerpią inspirację z komiksowego odrodzenia serii z 2008 roku autorstwa Dana Abnetta, Andy’ego Lanninga i Paula Pelletiera, Gunn zadbał o oddanie hołdu oryginalnemu wcieleniu zespołu, który zadebiutował w 1969 roku. „Marvel Super-bohaterowie” #18. Yondu zaczyna swoje życie w komiksie jako jeden z Strażników OG, a drugi film przedstawia innych strażników starej szkoły, takich jak Charlie-27 (Ving Rhames), krystaliczny Martinex (Michael Rosenbaum) i oczywiście Stakar Ogord Sylvestra Stallone, czyli Starhawk. Oczywiście, podczas gdy ta wersja Strażników zaczyna się jako grupa bojowników o wolność z przyszłości w komiksach, w filmach ich odpowiednicy są bardziej zainteresowani napełnieniem kieszeni.

Krążą pogłoski, że Sylvester Stallone powróci jako Stakar Ogord w trzecim filmie, z których część pojawiła się w lipcu 2021 roku. Jeśli którykolwiek z aktorów OG Guardian powtórzy swoje role, jest duża szansa, że ​​zobaczymy, jak zostaną wyeliminowani; może nawet wszystkie. Chociaż są złodziejami, jak dowiedzieliśmy się w pierwszym filmie, Ravagers nie wahają się robić dobrych rzeczy od czasu do czasu. Ponadto zobaczenie tych ech bohaterskiego poświęcenia się oryginalnego zespołu byłoby odpowiednim zakończeniem trylogii Gunna.

Los Kolekcjonera może wreszcie zostać ujawniony

Ze wszystkich pytań, które pozostają bez odpowiedzi w MCU, jedno z największych dotyczy losu Taneleera Tivana, znanego również jako Kolekcjoner (Benicio Del Toro). Podczas gdy pojawia się w „Avengers: Infinity War” z 2018 roku, scena okazuje się iluzją. Thanos podpala swoją kolekcję na Knowhere, co prowadzi nas do przekonania, że ​​zwłoki Tivana mogą znajdować się wśród płomieni, ale może też nie. W narracji filmu o superbohaterach, w której bohaterowie i złoczyńcy są cały czas wskrzeszani, głupotą jest zakładać, że postać nie żyje, nawet gdy widzisz ciało; zakładać, że są martwi, kiedy ty tego nie robisz, jest po prostu głupie.

Wygląda na to, że jedna z dwóch rzeczy wydarzy się z Kolekcjonerem w „Guardians 3”: albo publiczność w końcu dostanie potwierdzenie, że Thanos zabił Zbieracza w „Infinity War”, albo pojawi się jako jeden z czarnych charakterów „Guardians 3”. i umrze do końca.

W końcu to już dawno temu Kolekcjoner przyjął bardziej aktywną, nikczemną rolę w MCU. Chociaż jest wyraźnie przedstawiany jako ktoś z kilkoma skrupułami moralnymi, pomimo pojawienia się w trzech filmach Marvela, nigdy nie popadł w konflikt z żadnym z bohaterów Marvela. To trochę ironiczne, naprawdę, że najbardziej aktywnym Kolekcjonerem, jakiego widzieliśmy, był odcinek 2 „What If…?”

Kraglin ma na głowie cel

Nie jest zabawnie o tym myśleć i nie jest zabawnie to mówić, ale jest naprawdę duża szansa, że ​​Kraglin – grany przez brata Jamesa Gunna, Seana Gunna – może dołączyć do swojego starego kapitana Yondu pod koniec „Strażnicy Galaktyka tom 3.” Podczas gdy nieobecność Kraglina w „Infinity War” sprawiła, że ​​niektórzy fani zastanawiali się, czy odłączył się od zespołu, James Gunn potwierdził w maju 2020 r., że Kraglin powróci do „Guardians 3”.

Nie, Drax prawdopodobnie nie dowie się, że to Kraglin przebił go strzałą Yondu w środkowych scenach napisów końcowych do „Guardians 2” i rozerwie go na pół. I miejmy nadzieję, że Niszczyciel nie wyjdzie przypadkowo podczas ćwiczeń ze strzałą.

Po prostu Kraglin ma na głowie jakiś cel. James Gunn będzie chciał wielkich, pełnych emocji momentów w swoim ostatnim rozdziale „Strażnicy”, a jeśli chodzi o zabijanie postaci, Kraglin jest idealnym wyborem. Jeśli chodzi o reakcję publiczności, mógłby być dla „Guardians 3” tym, czym Phil Coulson dla „Avengers” — jest na tyle widoczny, że jego śmierć może użądlić, ale wystarczająco nisko na totemie, by żądło nie było takie złe. Jest Gęś dla Mavericka Strażników, Boromir dla Aragorna Strażników, Wilson dla Toma Hanksa Strażników.

Czy ten post był pomocny?