Skip to content

Pogromca demonów: czym jest niebieska lilia pająka i dlaczego jest tak ważna dla Muzan?

9 de kwiecień de 2023
BSLDS

Muzan Kibutsuji jest głównym antagonistą Pogromca demonów. Jest demonem, pierwszym w swoim rodzaju, który żyje od ponad tysiąca lat, jako taki jest odpowiedzialny za pochodzenie innych demonów, odpowiedzialny za zepsucie Michikatsu Tsukiguniego i zamordowanie Tanjirō rodzina i Nezuko, zmieniając tego ostatniego w Demona, będąc wyzwalaczem pragnienia zemsty Tanjirō na nim. W tym artykule porozmawiamy o jednym aspekcie historii Muzan, i to bardzo ważnym, ponieważ dowiesz się, czym jest Niebieska Lilia Pajęcza i dlaczego jest tak ważna dla Króla Demonów.

Blue Spider Lily to mityczny kwiat, o którym mówi się, że rośnie tylko przez kilka dni w roku, w ciągu dnia iw określonych warunkach. Ma wyjątkowo silne nadprzyrodzone właściwości i może być używany jako lekarstwo. Ten kwiat uratował życie Muzana, gdy był młody, ale także zmienił go w demona. Mówi się, że może wyeliminować słabość Demona do światła słonecznego, więc Muzan go szuka.

Artykuł rozwinie odpowiedź, której udzieliliśmy powyżej. Opowiemy Ci o Blue Spider Lily, a także o tym, dlaczego Muzan tak bardzo chce ją znaleźć. Dowiesz się też, jak dokładnie historia Muzana jest z tym wszystkim powiązana i jaką rolę w całej historii odgrywa Niebieska Pajęczyna Lilia. Artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

Muzan przeżył dzięki Niebieskiej Pajęczej Lilii, ale stał się również Demonem

Blue Spider Lily to potężny mityczny kwiat z Pogromca demonów fabuła. Mówi się, że wygląda jak zwykła lilia pająka, ale zamiast zwykłego czerwonego koloru, w rzeczywistości jest niebieska. Kwiat jest bardzo trudny do zdobycia. Rośnie tylko w niektórych częściach świata, a ze względu na swoją specyfikę kwiat kwitnie tylko przez dwa lub trzy dni w roku i tylko w ciągu dnia. Potem ponownie się zamyka i wygląda jak duży skrzyp polny, ale w tym stanie jest bezużyteczny. Ponadto, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i geograficzne, może w ogóle nie zakwitnąć. Dlatego tak trudno go znaleźć i dlatego ma tak ważny status w historii.

Wiemy, że Muzan Kibutsuji i jego Demony zaciekle szukają kwiatu. Ale jak to właściwie jest połączone z Muzanem? Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się do historii. Dawno, dawno temu, kiedy narodził się Muzan, pierwotny człowiek.

POWIĄZANY:

Muzan kontra Daki: kto wygrałby i dlaczego?

Kiedy Muzan był jeszcze w łonie matki, jego serce wielokrotnie zatrzymywało się. Ponieważ dziecko urodziło się bez pulsu i nie oddychało, uznano je za martwe. Jednak pierwszy raz płakał, kiedy przywieziono go na kremację. Gdy był młody, zdiagnozowano u niego chorobę, która spowodowała śmierć przed ukończeniem 20 roku życia. Lekarz prowadzący podał konkretny prototypowy lek Muzan, który okazał się nieskuteczny. Muzan zamordował swojego lekarza, ponieważ był na niego wściekły z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Nie zdawał sobie sprawy, że lekarstwo naprawdę działało i dało mu potężną sylwetkę, dopóki nie zabił doktora.

I chociaż wszystko to może wydawać się niepowiązane, musimy podkreślić, że prototyp lekarstwa, który otrzymał Muzan od jego lekarza, w rzeczywistości zawierał niebieską lilię pająka, chociaż dokładna receptura nigdy nie została ujawniona; potwierdzono jednak, że lek był wyjątkowo trudny do odtworzenia, dlatego od tamtej pory nikomu się to nie udaje. Muzan wiedział, że Błękitna Lilia Pajęcza uratowała mu w ten sposób życie, ale także przeklęła go, ponieważ dała mu ogromne, nadludzkie moce, ale także odebrała mu zdolność do życia jak normalny człowiek w ciągu dnia, ponieważ nie był słaby na światło słoneczne, które zniszczyłoby go po wystarczającej ekspozycji.

Po pewnym czasie Muzan zdał sobie sprawę z niesamowitych atrybutów Niebieskiej Pajęczej Lilii i zaczął jej szukać. Mimo to, dowiedziawszy się, że Blue Spider Lily jest bardzo trudny do zdobycia, zdał sobie sprawę, że nie będzie w stanie tego zrobić tak łatwo. Oto cała istota jego przedsięwzięcia. Mianowicie, Muzan Kibutsuji jest nieśmiertelnym i niezwyciężonym demonem. W odpowiednich warunkach mógłby żyć wiecznie i nie ma co do tego wątpliwości. Mimo to człowiek, który miał prawie wszystko, zaczął gorączkowo szukać kwiatu, który uratował mu życie i jednocześnie go przeklął, wierząc, że jeśli zrobi się to dobrze, może mu znowu pomóc. W następnej sekcji wyjaśnimy znaczenie Niebieskiej Lili Pajęczej dla Muzana i jego planów w serii.

Niebieska Lilia Pajęcza może uczynić Muzana niezwyciężonym

Jak już powiedzieliśmy, Blue Spider Lily to bardzo potężna roślina. Pomogło Muzanowi przetrwać, ale także zmieniło go w Demona. I chociaż dawało mu to niesamowite moce, osłabiało go światło słoneczne, dlatego wszystkie demony działają tylko w nocy. Ale Muzanowi powiedziano również, że Blue Spider Lily może uczynić go niezwyciężonym. Mianowicie, poprzez ponowne spożycie Niebieskiej Lili Pajęczej, Muzan mógłby potencjalnie stać się odporny na światło słoneczne, co w zasadzie uczyniłoby go niezwyciężonym. Dlatego tak usilnie jej szuka, ale też dlatego nie może jej znaleźć. Wiedząc, że Blue Spider Lily pojawia się tylko w określonych warunkach, Muzan nie może jej znaleźć, ponieważ nie może podejść do niej w ciągu dnia i zabrać. I na tym polega cała ironia tego przedsięwzięcia, które jest jednocześnie niebezpieczne i bezsensowne.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?