Skip to content

Podsumowanie premiery The Midnight Club: przerażająca adaptacja Christophera Pike’a Mike’a Flanagana

8 de październik de 2022
midnight club

W serwisie Netflix Klub Północynieuleczalnie chora dziewczyna spotyka grupę dzieciaków, które na zawsze zmienią jej życie… przynajmniej to, co z niej zostało.

Oparta na powieści Christophera Pike’a z 1994 roku — współstworzona przez Nawiedzenie Bly Manor weterynarz Mike Flanagan i Leah Fong – historia koncentruje się na ośmiu schorowanych nastolatkach, którzy mieszkają w Brightcliffe Hospice, „miejscu, w którym nieuleczalne nastolatki mogą przejść na własnych warunkach”. Po przybyciu do Brightcliffe i spotkaniu ze swoimi chorymi rówieśnikami, pacjentka z rakiem tarczycy Ilonka (grana przez Alexa i KatieIman Benson) zostaje powitana w tytułowym klubie, który spotyka się o północy, by opowiadać złowrogie historie i szukać znaków nadprzyrodzonych. I wtedy zaczyna się robić dziwacznie.

Jest rok 1994 Sacramento, kiedy po raz pierwszy spotykamy Ilonkę, która przygotowuje swoje salutatorskie przemówienie na zakończenie studiów. Ale kiedy rozbija się na imprezie w college’u, zaczyna kaszleć krwią i wpada w panikę. Widzi wizje postaci zakapturzonej i wyszukanej rezydencji, zanim omdleje w łazience.

Zwiastun The Midnight Club NetflixW następnej scenie lekarz diagnozuje ją i zleca wycięcie tarczycy. Pyta, czy szanse są na jej korzyść, ale Doktorek mówi, że to nie takie proste. Jedyne, o czym Ilonka może myśleć, to jesienna wizyta w Stanford, ale dziewięć miesięcy później są jej 18. urodziny, a ona jest w szpitalu i jest łysa. Guzy w jej płucach nie zareagowały tak, jak oczekiwał lekarz, i niestety najnowsze wieści mówią, że jest nieuleczalna.

Tej nocy wskakuje do internetu (jęczące, skrzeczące dźwięki AOL i tak dalej — dzisiejsze dzieci nigdy się nie dowieją!) i znajduje stronę dla Brightcliffe, budynku, w którym miała wizję nocy z imprezy. Sapie na jego zdjęcie. Następnie odkrywa historię młodej dziewczyny, Julii Jayne, która pojechała do Brightcliffe i została wyleczona z raka. Kiedy mówi swojemu przybranemu ojcu, że chce tam pojechać, nie reaguje dobrze, ale niestety ustępuje.

Kiedy przyjeżdżają, Ilonka podchodzi do chłopca na ławce, Kevina, który cierpi na białaczkę, a wkrótce potem Mark, praktykujący pielęgniarka, wita ją na zewnątrz. Po krótkiej rozmowie widzi starą, upiorną kobietę i ponownie mdleje. Budzi się w gabinecie doktora Stantona (w tej roli Koszmar na Elm St. Weterynarz / legenda horroru Heather Langenkamp). Stanton straciła syna na raka. Mówi im, że Brightcliffe chce zrobić sobie przerwę od bitwy i nauczyć się żyć chwilą. Oczywiście przy okazji wypróbują nowe technologie i zabiegi.

Facet o imieniu Spence kontynuuje „wycieczkę duchów” Ilonki, która obejmuje między innymi spotkanie z Natsuki, Sandrą, Amesh i Cheri. Spence i Amesh przyprowadzają ją do jej pokoju, ale jej współlokatorka Anya to MIA. Rozpakowując swoje rzeczy, znajduje pod łóżkiem naszkicowany pentagram. Kiedy prowadzi śledztwo, pojawia się Anya, na wózku inwalidzkim, której brakuje jednej nogi poniżej kolana. Dziwne znaki pochodzą od byłego mieszkańca, który był w Wicca, zanim odeszła. Anya jest sarkastyczna i niska, i wkrótce wyjeżdża z pokoju.

Podczas kolacji Sandra i reszta grupy witają Ilonkę. Anya opowiada historię o tym, jak Rachel (była współlokatorka) twierdzi, że ciemny cień śledził ją, zanim umarła. Kevin mówi, że Rachel brała dużo narkotyków przed śmiercią i miała tylko halucynacje. (Ponieważ jest to program Flanagan, wiemy, że tak nie jest!)

Klub Północy Odcinek 1W środku nocy Ilonka podąża za Anyą, która podjeżdża do windy i schodzi na dół. Anya wchodzi do drzwi. Amesh podąża za nim. Grupa gromadzona jest w bibliotece przed huczącym ogniem. Natsuki opowiada historię o facecie wracającym nocą do domu, który czuje się, jakby był obserwowany. Niedługo potem jest torturowany przez upiorną obecność, która zaczyna go atakować ze wszystkich stron. (Wstaw milion przerażeń TUTAJ.)

Ilonka zrzuca książkę ze stołu, przypadkowo ujawniając swoją obecność. Powiedziano jej, że nazywają siebie Klubem Północy. Zbierają się, aby opowiadać historie i „tworzyć duchy”, ponieważ to „wszyscy z nas są w końcu”. Zmuszają ją do popijania wina. Robi to, a potem siada. Ilonka opowiada historię 17-latki Julii Jayne, która trafiła do hospicjum, by „przeczekać”. Rok po postawieniu diagnozy doszła do wniosku, że będzie to data jej śmierci. Tej nocy przysięgła, że ​​słyszała, jak ktoś ją woła, a następnego dnia nigdzie jej nie było. Była lunatyczką i martwili się, że wyszła w nocy i przeszła przez urwisko. Ale miesiąc później pojawiła się ponownie w holu i zemdlała. Twierdziła, że ​​nigdy nie opuściła domu. Po zniknięciu guzy skurczyły się, a następnie zniknęły. Miała żyć. Ale zanim opuściła hospicjum, zaczęła recytować liczby niektórym współdomownikom. Liczby okazały się dokładnymi datami ich śmierci.

– Więc co się z nią stało? – pyta Natsuki.

Ilonka odmawia dokończenia historii, dopóki klub nie zostanie oczyszczony. Anya mówi, że wszyscy zgadzają się, że za każdym razem, gdy umrze pierwszy z nich, muszą spróbować nawiązać kontakt z resztą, aby poinformować ich, czego się spodziewać po śmierci. Ilonka mówi, że może podzielić się wieloma innymi historiami o byłych mieszkańcach Brightcliffe i obiecuje dotrzymać ich paktu, jeśli będą ją mieć.

„Nie musisz być taką królową dramatu” – mówi Anya.

Ilonka później mówi Kevinowi, że wymyśliła historię, ale Kevin pamięta imię Julii ze zdjęcia na korytarzu. Więc jaka część została złożona? Ilonka dzieli się tym Julią zrobił znikają, ale tylko na tydzień. Wróciła w remisji. Najwyraźniej nadzieje Ilonki są duże. „Zamierzam żyć”, mówi mu.

Życzy Kevinowi dobranoc, idzie korytarzem i skręca za róg. Gdy znika z kadru, podąża za nią złowieszczy czarny cień.

Więc co myślisz? Klub Północypierwszy wpis? Oceń premierę poniżej, a następnie daj nam znać w komentarzach!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?