Skip to content

Podsumowanie premiery Black Knight: Krwawy początek szalenie zabawnej dystopijnej serii akcji — oceniaj!

15 de maj de 2023
Black Knight Kim woo bin

W koreańskim serialu akcji Netflix nie ma nic nudnego Czarny Rycerz, który w piątek wypuścił wszystkie sześć odcinków sezonu 1. Chociaż osadzony w dystopii, serial nie wydaje się beznadziejnym ślimakiem — przynajmniej w pierwszym odcinku — dzięki charyzmatycznym przywódcom, którzy wnoszą bardzo mile widziany humor do mrocznej historii.

Historia: 40 lat przed wydarzeniami z odcinka 1 kometa uderzyła w ziemię i spowodowała, że ​​większość kontynentów pogrążyła się w morzu. Przeżył tylko jeden procent populacji, a Półwysep Koreański zamienił się w pustynię.

Czarny rycerz sezon 1Ograniczone zasoby i mocno zanieczyszczona atmosfera dały początek nowemu systemowi kastowemu, w którym ocalałych wyróżniano za pomocą kodów QR (wbudowanych w ich skórę), które dzieliły ich na dzielnice ogólne, specjalne i główne. Ci, którzy nie mieli kodu, zostali uznani za uchodźców i pozostawieni samym sobie. Niektórzy z tych uchodźców stali się strażnikami zwanymi dostawcami, którzy kradli ważne zasoby i utrzymywali przy życiu wrażliwą część tego nowego apokaliptycznego społeczeństwa. Najbardziej legendarny ze wszystkich? Facet o imieniu 5-8 (w tej roli Kim Woo-bin).

W premierze5-8 bez wysiłku radzi sobie w konfrontacji z grupą łowców, którzy znęcali się nad jednym z jego nowicjuszy, i pokonuje ich ze względną łatwością.

Tymczasem młody Yoon sa-wol (Kang You-seok) jest po prostu pełnym nadziei dzieciakiem, który chce zostać jednym z tych słynnych dostawców, ale wciąż musi dorosnąć. Ponieważ jest uchodźcą bez kodu QR, mieszka z Seol-ah (Esom), majorem wywiadu obronnego, i Seul-ah, który jest równie zakochany w dostawcach. Ciekawska wędrówka Sa-wola na zewnątrz podczas rozprawy z uchodźcami naraziła ich wszystkich na niebezpieczeństwo i została uziemiona na 15 dni.

W przeciwieństwie do ponurych obszarów dla uchodźców, pokrytych gęstym pyłem i zerową zielenią, Core District jest praktycznie utopią. Podziemna przystań szczyci się słonecznym niebem i trawą widoczną w promieniu wielu kilometrów i jest domem dla najbardziej elitarnej części społeczeństwa, w tym Pani Prezydent. Ponieważ ludzie w Dystrykcie Specjalnym cierpią na depresję i ataki paniki, ponieważ nie widzą nieba ani lasu, planuje przenieść ich do nowej dzielnicy — Dzielnicy A — która jest obecnie w budowie.

Ale nie wszyscy są w grze dla Dystryktu A, w tym 5-8, który jest w drodze, aby go powstrzymać. Po drodze spotyka spragnionego wrażeń Sa-Wola, który wraz z przyjaciółmi przyczepił się do jego ciężarówki dostawczej. 5-8 nie jest rozbawiony żartobliwym wyzwaniem Sa-Wola do walki i natychmiast wyrzuca dzieciaka z jadącego pojazdu. Chwilę później słynny dostawca przechodzi przez trzy tornada (!!!), aby dotrzeć do celu. Jednak jego tajny informator nigdy się nie pojawił, a rdzeń powietrzny został dostarczony, co oznaczało, że jego misja opóźnienia budowy nowej dzielnicy nie powiodła się.

Czarny rycerz sezon 1W innym miejscu ryzykowne spotkanie Sal-wola przynosi mu wcześniejszą karę i zostaje natychmiast zamknięty w swoim pokoju. To idealny moment, ponieważ 5-8 wpada na dostawę, a podekscytowana Seul-ah robi sobie selfie ze słynnym dostawcą. Chwilę później nieznani agenci atakują z zaskoczenia. Kilku mężczyzn próbuje wstrzyknąć Seul-ah tajemniczą substancję, ale Sal-wol wyrywa się ze swojego pokoju i dzielnie z nimi walczy. Ale nie mógł uratować Seul-ah, który umiera po postrzeleniu. Sal-wol zostaje następnie zabity przez jednego z tych agentów, który strzela mu w głowę.

Czekaj, co się właśnie stało?

Czy byłeś w szoku Czarny Rycerzpremiera serialu? Oceń odcinek poniżej, a następnie wypowiedz się w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?