Skip to content

Podsumowanie i zakończenie odcinka „Vinland Saga: sezon 2”: Czym jest utracona miłość?

28 de marzec de 2023
Diseno sin titulo 31 1024x576 1

Witamy w wyjaśnieniu zakończenia Sagi Vinland, sezon 2, odcinek 12, zatytułowany „Z miłości, która została utracona”. Ten odcinek stanowi zwieńczenie jednego z najważniejszych wątków sezonu. Służy również jako punkt środkowy dla całego sezonu. Wiemy, że ten drugi sezon będzie trwał około 24 odcinków, a ten odcinek zdecydowanie wydaje się być kamieniem węgielnym dla tej historii i zapoczątkuje to, co ma nadejść. Odcinek śledzi wydarzenia z poprzedniego odcinka, w których King Canute planował odebrać mu ziemie Ketila.

W poprzednim odcinku widzieliśmy nieco więcej o Kanucie jako królu. Byliśmy zaskoczeni, gdy odkryliśmy, że kruchy chłopiec stał się teraz bezwzględnym władcą, gotowym zrobić wszystko i poświęcić każdego w celu zbudowania pokojowego świata. Oczywiście termin „pokojowy” wiąże się z wieloma zastrzeżeniami i niektórzy ludzie mogą nie być zadowoleni z metod stosowanych do osiągnięcia tego pokoju. Olmar, młodszy syn Ketila, zaoferował swoje usługi jako członek gwardii królewskiej, ale szybko został odrzucony. Jednak Canute widzi możliwość wykorzystania Olmara, aby uzyskać to, czego chce.

POWIĄZANY:

Vinland Saga: Czy Thorfinn stracił ucho? Oto, co się stało

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Vinland Saga, sezon 2, odcinek 12. Czytasz na własne ryzyko.

Czy Kanut skutecznie manipuluje Olmarem, aby robił to, czego chce?

Nasza poprzednia interpretacja odcinka 11 okazała się prawdziwa. Dowiedzieliśmy się, że Kanut potrzebuje pieniędzy, aby utrzymać władzę nad Anglią i Danią. Farma Ketila jest jedną z największych i odnoszących największe sukcesy farm we wszystkich królestwach, więc Canute chce mieć wszystko, co wiąże się z farmą. Planuje odebrać Ketilowi ​​farmę i to w niezbyt miły sposób. To naprawdę maluje obraz Kanuta jako osoby, która nie wie, jak walczyć twarzą w twarz. Wszystko, co robi, pochodzi z cienia.

Kanut otruł swojego brata, aby zdobyć tron, a teraz jest gotów zaaranżować cały incydent, aby aresztować Ketila i odebrać mu farmę. Kanut nigdy nie był wojownikiem, więc nie wie, co to honor. Wszystko, co widzi, wszystko, co rozumie, to zwycięstwo lub porażka. Na początku odcinka widzimy zamaskowanego mężczyznę rozmawiającego z niektórymi posłańcami króla. Jest tam, aby wydawać im rozkazy, bardzo konkretne rozkazy dotyczące Olmara. Znajdujemy najmłodszego Ketila siedzącego na ławce, totalnie wycieńczonego. Wie, że nie zdał egzaminu na gwardię króla, a teraz tonie w alkoholu.

Posłańcom kazano porozmawiać z Olmarem i powiedzieć mu, że został odrzucony na to stanowisko, o czym Olmar już wie. Podchodzą do ławki i zaczynają rozmawiać ze zdezorientowanym Olmarem. Jednak zamiast powiedzieć mu, że został odrzucony, mężczyźni zaczynają poniżać Olmara. Drażnią go faktem, że nie mógł pokroić świni podczas testu. Mówią, że pokonała go świnia. Olmar próbuje odrzucić upokorzenie, ale dla młodego mężczyzny to za wiele. Dobywa miecza i oświadcza, że ​​zmusi ich do zapłaty.

Ludzie wokół rynku zaczynają biec w kierunku incydentu z iluzją, że ktoś ginie. Na jednej z ławek widzimy Thorgila, starszego brata Olmara. Podąża za tłumem oczami, a za tłumem nogami. Widzimy, że przywódca posłańców walczy samotnie z Olmarem. Mężczyzna czuje, że Olmar nie stanowi zagrożenia i będzie łatwym celem. Olmar próbuje uderzyć mężczyznę, ale nie udaje mu się to przy każdym zamachu miecza. Mężczyzna bawi się z Olmarem, a następnie uderza go w brzuch i szczękę, pozostawiając młodego mężczyznę na ziemi.

Czym jest utracona miłość?

Olmar leży na ziemi, wijąc się z bólu, kiedy słyszy głos, który każe mu wstać i walczyć. Kiedy Olmar otwiera oczy, widzi, że mężczyzna jest w rzeczywistości jego starszym bratem Thorgilem. Thorgil mówi mu, że musi wstać i zabić mężczyznę. Olmar nie może tego zrobić; cierpi, a upokorzenie było zbyt wielkie. Thorgil chwyta go i zmusza do wstania. Thorgil mówi, że są dwie rzeczy, które człowiek może zrobić, gdy jest upokarzany: zabić osobę, która go upokorzyła, albo umrzeć. Jeśli Olmar nie chce go zabić, powinien umrzeć.

Peep talk Thorgil działa bezbłędnie na jego bracie, a Olmar krzyczy, przygotowując się do zaatakowania posłańca mieczem. Jednak w tym momencie w oko posłańca uderza coś, moneta rzucona przez zamaskowanego mężczyznę z góry. Moneta uderza posłańca w oczy i pozwala Olmarowi go zabić, ale przecina on szyję mężczyzny mieczem. Olmar nie może w to uwierzyć, naprawdę kogoś zabił. Pozostaje na ziemi w szoku, obserwując zwłoki mężczyzny. Towarzysze posłańca przygotowują broń do ataku na Olmara.

2 36

Jednak Thorgil wkracza w tym momencie i okaże się to bardzo złym wyborem innych mężczyzn. Thorgil rozpoczyna atak i z łatwością zabija wszystkich czterech mężczyzn. Ketil przybywa i nie może uwierzyć, że znajduje obu swoich synów w morzu krwi. Ketil rozumie, że zabicie posłańca króla jest zdradą, pójdą do więzienia i prawdopodobnie zostaną zabici. Thorgil nie martwi się; widzi, co się stało, jako prawidłowe i jest pewien, że nie będą mieli kłopotów. Jednak gdy przybywa więcej strażników, są gotowi aresztować Ketila i jego rodzinę, ale Thorgil postanawia ich zabić.

Thorgil wysyła wszystkich ludzi, odcinając głowy, ręce i nogi. Zostawia jednego strażnika przy życiu, a mężczyzna ujawnia, że ​​​​aresztowanie Ketila było farsą i że rozkazy nadeszły stamtąd. Ketil nie może uwierzyć, że król bierze go na cel. Thorgil jest podekscytowana; uśmiecha się, wiedząc, że nadchodzi wojna z królem. Ostatecznie Ketil i jego rodzina wyjeżdżają z Leifem, któremu obiecano wolność Thorfinnowi. W międzyczasie Canute otrzymuje wiadomość i decyduje, że powinni osobiście udać się na farmę Ketila. Kanut stwierdza, że ​​robi wszystko w imię całej utraconej miłości. W jego pokojowym przyszłym świecie wszyscy będą szczęśliwi.

Wygląda na to, że wszystkie grupy zbiorą się na farmie Ketila, a Canute, Leif i Thorfinn znów się zobaczą.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?