Skip to content

Podsumowanie i zakończenie odcinka „Vinland Saga: sezon 2” 14: Jaka jest historia Arnheida i Garnara?

11 de kwiecień de 2023
Diseno sin titulo 9 1024x576 1

Witamy w wyjaśnieniu zakończenia Sagi Vinland: sezon 2, odcinek 14, zatytułowany „Wolność”. Ten odcinek w dużej mierze koncentruje się na postaci Arnheid po wydarzeniach z poprzedniego odcinka, w którym niewolnik o imieniu Garnar przybył na Farmę Ketila, szukając jej. Niewolnik nie był obcy Anrheidowi. W rzeczywistości był jego mężem, a przerażona Arnheid stała tam, obserwując mężczyznę, który kiedyś dzielił jej życie, całkowicie zakrwawiony, jadący na koniu, który za sobą emitował śmierć. Za obiema historiami kryje się tragiczna historia, a ten odcinek pięknie ją pokazuje.

Wydaje się, że z każdym dniem sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane. Kilka odcinków temu, po pewnym olśnieniu, Thorfinn zdecydował, że porzuci przemoc do końca życia, co jest wspaniałe. Mimo to świat ma na myśli inne pomysły, a tragedia i przemoc wydają się towarzyszyć Thorfinnowi, gdziekolwiek się pojawi. Ciekawie będzie zobaczyć, czy wola Thorfinna jest wystarczająco silna, aby trzymać się z dala od przemocy i wieść spokojne życie. W tym odcinku zarówno Thorfinn, jak i Einar zostaną poddani próbie.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Vinland Saga: sezon, odcinek 14. Czytasz na własne ryzyko.

Czy Garnar ratuje Arnheida z farmy Ketila?

Poprzedni odcinek pozostawił nas na niezłym klifie. Widzieliśmy, jak Garnar zabił swojego pana i spalił dom swojego pana, zanim zabrał konia w poszukiwaniu kobiety, o której później dowiedzieliśmy się, że jest Arnheidem. Po drodze Garnar zabił Lizarda, jednego z ludzi Snake’a, i dotarł na farmę Ketila, gdzie spotkał zdziwionego Arnheida, który patrzył na niego z przerażeniem. To był szokujący moment, który staje się tragiczny, gdy wiemy, jak silne są uczucia Einara do Arnheida. Wygląda na to, że nasz chłopak ze wsi nie może odpocząć, nawet jeśli chodzi o miłość.

W tym odcinku widzimy, jak Garnar próbuje porozmawiać z Arnheidem i wszystko wydaje się całkiem nie tak. Twarz Arnheida nie wyraża żadnej radości na widok męża. Zamiast tego Arnheid jest przepełniona strachem, to wydarzenie nie było częścią jej planów, a teraz obawia się, że jej świat znów się rozpadnie. Garnar próbuje zabrać Arnheid, ale Snake wtrąca się i powstrzymuje Arnheid przed zbliżeniem się do męża. Jeden z ludzi Snake’a zabiera Arnheida, podczas gdy Snake przygotowuje się do walki z Garnarem i schwytania go żywcem.

Snake zabija konia Garnara i ten upada na ziemię. Teraz walka toczy się jeden na jednego na równych zasadach. Garnar wygląda na wściekłego i wymykającego się spod kontroli, ale Snake wygląda na pewnego siebie w swoich umiejętnościach bojowych i staje twarzą w twarz z niewolnikiem. Garnar jest niewiarygodnie szybki, ale Snake jest szybszy i unika każdego ciosu Garnara. Snake bierze swój miecz i poprawnie zakłada, że ​​Garnar jest ranny na jego ciele i atakuje dokładnie to miejsce. Garnar upada na kolana, a potem Snake po prostu uderza go nieprzytomnego uderzeniem w szyję.

Garnar zostaje związany i zabrany. Jednak podczas walki dostrzegamy Einara i Thorfinna. Obserwują przebieg wydarzenia, a Einar jest wyraźnie wstrząśnięty. Nie lubi patrzeć, jak Arnheid cierpi, więc w pewnym momencie bierze swój topór i ma zamiar pomóc Garnarowi, aby mógł zabrać Arnheida i być wolnym. Thorfinn zatrzymuje go i mówi Einarowi, że nie znają całej historii i że działanie na podstawie tak niewielu informacji byłoby nieodpowiedzialne. Thorfinn ostrzega również Einara, że ​​zabicie kogoś byłoby okropne i nie musi mieć tego w swojej świadomości.

Jaka jest historia Arnheida i Garnara?

Garnar zostaje schwytany i umieszczony w jednej ze stodół. Snake ustawia wokół siebie kilku strażników. Wie, że ten człowiek jest niebezpieczny i może uciec tak łatwo, jak zabił Jaszczura. Po powrocie do domu Sverkela widzimy, jak Einar i Thorfinn oceniają sytuację. Einar ma zamiar wstać i coś zrobić, ale Arnheid go powstrzymuje. Einar nie rozumie, dlaczego Arnheid nie chce pomóc mężowi. Czy ona go nie lubi? Arnheid wyjaśnia, że ​​dla niej lepiej jest po prostu pozwolić burzy przejść. Pyta, czy może opowiedzieć swoją historię. Trzej mężczyźni zwracają uwagę, gdy kobieta mówi.

Arnheid zaczyna opowiadać swoją historię. Wyjaśnia, że ​​ona i Garnar pobrali się w drodze porozumienia między ich rodzinami. A jednak Garnar był dobrym mężem, dobrym człowiekiem. Mieszkali w wiosce gdzieś w Szwecji. Pewnego dnia między jej wioską a sąsiednią wioską wybuchł konflikt o kontrolę nad bagnem zawierającym żelazo. Mężczyźni postanowili iść na wojnę, chcąc zająć bagno, podczas gdy kobiety zostały z dziećmi. Kiedy statki wróciły, nie przewoziły swoich ludzi, ale wroga.

2 10

To był koniec wolności Arnheid i początek jej piekła. Straciła męża i syna. Jednak Arnheid ujawnia, że ​​jest w ciąży z synem Ketila. Jest pewna, że ​​Ketil przyjmie dzieciaka z otwartymi ramionami. Arnheid pogodziła się z tym, co ma. Chce zostać na farmie, wychować dziecko i po prostu wieść normalne, spokojne życie na farmie, nic więcej i nic mniej. Einar jest zdumiony, ale Thorfinn wydaje się rozumieć uczucia Arnheida. To samo można powiedzieć o Sverkelu, który słuchał ze swojego łóżka.

POWIĄZANY:

Vinland Saga Sub vs. Dub: Co jest lepsze?

Arnheid budzi się w środku nocy i ma zamiar wyjść. Sverkel zatrzymuje ją i mówi jej, że myślał, że powiedziała, że ​​​​zaczeka, aż burza minie. Arnheid miał właśnie odwiedzić Garnara, aby opatrzyć jego rany. Sverkel opowiada jej historię o tym, jak wiele lat temu Ketil zakochał się w dziewczynie, która została porwana przez potężniejszego pana z innej farmy, a Sverkel był posłuszny. Niedługo potem mistrz i dziewczyna zostali zabici. Sverkel wyjaśnia, że ​​możemy pozwolić, by burze minęły, ale i tak pozostawią po sobie blizny. Arnheid wychodzi z domu, mówiąc, że wkrótce wróci.

Co się teraz stanie? Czy Ketil dotrze do tego bałaganu, czy też sprawy rozwiążą się przed przybyciem Ketila? Następny odcinek nosi tytuł „Burza”, więc może być jeszcze gorzej.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta jest zawodowym pisarzem i tłumaczem mieszkającym w Caracas w Wenezueli. Jest także członkiem Caracas Circle of Cinematographic Critics, stowarzyszenia krytyków filmowych w Wenezueli, którego celem jest ochrona i edukacja widzów na temat kina światowego i wenezuelskiego. on studiuje…

Czy ten post był pomocny?