Skip to content

Podsumowanie finału sezonu 2 Sweet Tooth: Ciała spadają w ostatecznej rozgrywce z Abbotem — kto nie przeżył?

1 de maj de 2023
sweet tooth season 2 finale recap

W serialu skierowanym do dzieci ten finał z pewnością miał dużo śmierci, prawda?

W sezonie 2 bliżej Słodkie zęby, Jepperd, Gus i Aimee są zmęczeni bieganiem. Trio postanawia zwabić generała Abbota i jego ludzi do domu Pubby na ostatnią walkę, która raz na zawsze zakończy jego rządy terroru. Ale podsumujmy całą akcję od samego początku.

Gdy armia zwierząt została wymordowana przez ludzi Abbota, Johnny’s miał dość nikczemnych zachowań swojego brata. Pakuje swoje rzeczy i próbuje uciec, dopóki Abbot mu nie przerywa. Po raz kolejny Johnny jest zbyt tchórzliwy, by stanąć w obronie siebie (i hybryd też).

Podczas gdy Aimee i Big Man planują kolejny ruch, Gus mówi im, że chce zostać i bronić swojego domu. Ale Big Man mówi, że musi robić to, co mu każą. „Kiedykolwiek cię nie słuchałem?” Słodki ząb pyta. „Dosłownie za każdym razem” — odpowiada Jepperd z uśmiechem. (Ma cię tam, dzieciaku.)

Aimee mówi Bearowi, że teraz jej kolej, by pilnować hybryd, ponieważ zostało jej tak mało czasu. Wendy nie może nawet myśleć o rozstaniu z przybraną mamą. Gdy reszta dzieci przygotowuje się do wyjazdu, Gus podarowuje Psa Wendy, aby zabrała ją w podróż, a dzięki temu dzieci-hybrydy uciekają z Becky jako opiekunką.

Finał drugiego sezonu Sweet ToothGus, Jepp i Aimee zakładają sklep i opracowują plan bitwy. Następnie rozpalają ognisko, aby zwabić złoczyńców. Zanim Abbot i jego gang wkroczą do lasu, Johnny celuje w brata z pistoletu. Nakazuje mu wypuścić dzieci. „To koniec i wszyscy to widzą oprócz ciebie” – szczeka. Abbot wygłasza monolog na temat wygranej i innych powiązanych z nią nonsensów dotyczących złego faceta, ale kiedy Johnny pociąga za spust, komora jest pusta. Opat przytula go i mówi, że jeśli chce iść, może iść. I zaledwie kilka chwil po upomnieniu Johnny’ego za wymierzenie mu pistoletu za jego plecami, właśnie to robi Abbot: strzela i zabija swojego brata, gdy Johnny odwraca się, by odejść. Totalny słaby ruch, Opacie.

Gdy Last Men wkraczają do lasu, Jepp, Aimee i Gus zaczynają ich eliminować jeden po drugim za pomocą Sam w domu-godny ostrzał min-pułapek i broni. Podczas gdy hybrydy z pomocą niektórych sojuszników zabierają gondolę w bezpieczne miejsce, Wendy chce wrócić i walczyć. Bear mówi, że nie może, ale wszyscy wiemy, dokąd to zmierza. Wendy wsiada do gondoli, ale szybko ją wyciąga i wyskakuje w ostatniej chwili.

Abbot i Jepp w końcu stają twarzą w twarz, a kiedy zdają sobie sprawę, że obaj są nieuzbrojeni, Jepp zaczyna walić generała w twarz. Abbot mówi mu, że uratowanie dzieci nie przywróci jego rodzinie… i prawdopodobnie tak jest ostatni rzecz, którą powinien był powiedzieć (bardzo, bardzo) Wielkiemu Człowiekowi. Opat mówi, że Last Men znalazł rodzinę Jeppa w jego domu, kiedy pracował dla generała. „Umarli, czekając na twój powrót do domu” — szydzi. Kiedy Jepp mówi mu, że kłamie, Abbot mówi „może, może nie”, po czym rozbija chore kolano Jeppa. I idzie w dół!

Finał drugiego sezonu Sweet Tooth„Czas na plan B” – mówi Aimee, wpychając Gusa w klapę pod kabiną. W międzyczasie Wendy zostaje na krótko schwytana przez Last (Wo)Man, ale Bear jest tam, by ją pokonać. Upuszcza medalion podczas walki i każe Wendy go otworzyć. To zdjęcie sióstr jako małych dzieci, a Bear w końcu mówi otwarcie o ich związku. „Już nigdy nie pozwolę, by ktoś mi cię odebrał” — mówi jej Bear. Ale Wendy po prostu odchodzi zdezorientowana.

Gdy Abbot zbliża się do kabiny, Aimee zaczyna strzelać. Niestety nie jest najlepszym strzelcem. Rozbija frontowe drzwi i po bójce Aimee dźga go dwiema strzykawkami pełnymi wirusa, którego ukrył Pubba. Ale upuszcza również fiolkę z lekiem. Gus uwalnia się, chwyta fiolkę i wybiega przez drzwi, ale Abbot jest tuż za nim z karabinem. Na szczęście jest gorszym strzelcem niż Aimee… dopóki jeden z jego strzałów nie trafia. Tuż przed tym, jak Abbot ma zamiar ponownie zastrzelić Gusa, pojawia się Big Man. Abbot zmienia celownik, a Gus krzyczy: „Nieee!” Jego głos odbija się echem w lesie, powodując panikę żubrów przedzierającą się przez las. Tratują Opata na śmierć (a przynajmniej tak nam się wydaje), ale wpadają w panikę wokół chłopiec hybryda. Czy Gus ma jakieś magiczne połączenie ze zwierzętami, o których nie wie?

Gus odzyskuje fiolkę, ale gdy to robi, Abbot wykorzystuje ostatnie życie, by strzelić mu strzałą w plecy. Abbot w końcu umiera, gdy Sweet Tooth się wykrwawia, a ekran staje się biały.

Finał drugiego sezonu Sweet ToothJepperd i dzieci urządzają pogrzeb, ale nie dla Gusa (uff!); to dla Aimee, która wygasła z powodu wirusa (OK, nadal smutna). Kiedy kamera przesuwa się z powrotem do kabiny, widzimy Gusa żywego i dochodzącego do siebie w łóżku. Gdy Wendy czyta jedną z domowych książek Gusa, Bear zauważa, że ​​została stworzona na mapie Alaski. Przechodzimy do śnieżnej zamieci, gdy Gus brnie przez śnieg do jaskini. Przed nim zapala się ogień i pojawia się kobieta. To prawie zamrożony Birdie, który wypowiada „pomóż mi”. To jest sen. Gus się budzi. Big Man (po wysłuchaniu taśmy Birdie) i Bear mówią, że wiedzą, gdzie jest Birdie, i we trójkę plus Wendy decydują, że wyruszą na północ do 49. stanu kraju w poszukiwaniu mamy Gusa.

Po tym, jak cała czwórka wystartowała, Singh zbliża się do chaty na koniu. Znajduje mapę, co sugeruje, że najprawdopodobniej pójdzie ich śladami.

W tagu odcinka ponownie widzimy Helen Zhang (z odcinka 5), ​​gdy jej poplecznik informuje ją o śmierci Abbota. Chociaż nie znaleźli lekarstwa w gruzach w zoo, znaleźli jedno z nagrań Singha. Nakazuje im dokonać transkrypcji, a następnie karmi surowym mięsem groźnie brzmiące bestie, które zamknęła w klatce. „Będę musiała sama się tym zająć” – mówi. I rodzi się nowy Wielki Zły!

Cieszysz się, że Sweet Tooth i Big Man pokonują Last Men? Jakieś nadzieje na 3 sezon? Oceń finał i sezon poniżej, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?