Skip to content

Podejrzany o aresztowanie przez policję podczas parady strzelaniny 4 lipca pod Chicago – aktualizacja

5 de lipiec de 2022
July 4 parade shooting highland park

AKTUALIZACJA z aresztowaniem, 16:55: Policja aresztowała osobę zainteresowaną przerażającą Czwartą strzelaniną podczas Parady Czwartego Lipca w pobliżu Chicago. Szef policji Highland Park Lou Jogmen powiedział na konferencji prasowej, że funkcjonariusze zainicjowali zatrzymanie obiektu i „ten obiekt uciekł. Trwał krótki pościg. Ostatecznie udało im się zatrzymać temat… w Lake Forest. Podmiot został aresztowany bez żadnych incydentów”.

Jogman powtórzył, że „sprawy toczą się bardzo szybko, tak jak niestety”.

Osobą interesującą w strzelaniu do parady jest raper z Chicago; Filmy mają kręcenie zdjęć

Zainteresowana osoba była w drodze do Departamentu Policji Highland Park, „gdzie zamierzamy rozpocząć kolejną fazę śledztwa… aby upewnić się lub sprawdzić, czy rzeczywiście jest powiązany z tym incydentem”.

WCZEŚNIEJ O 14:50: Szef policji w Highland Park, IL, zidentyfikował „osobę zainteresowaną” w masowej strzelaninie, która miała miejsce dzisiaj, w której zginęło sześć osób i raniono 25. Mężczyzna nazywa się Robert E. Crimo III, 22 lata. Crimo jest podobno Highlandem Park lokalny. Mówi się, że jest „uzbrojony i niebezpieczny”. Obecnie organy ścigania prowadzą w okolicy masową obławę.

Gubernator stanu Illinois JB Pritzker wydał oświadczenie, w którym stwierdził: „Mój personel i ja uważnie monitorujemy sytuację w Highland Park. Policja stanowa jest na miejscu i udostępniliśmy społeczności wszystkie zasoby państwowe. Będziemy kontynuować współpracę z lokalnymi urzędnikami, aby pomóc poszkodowanym.

WCZEŚNIEJ, 14:30: Urzędnicy ze szpitala w Highland Park w stanie Illinois przedstawili krajowi późnym popołudniem informacje o ofiarach związanych z masową strzelaniną na dzisiejszej paradzie pod Chicago.

Dwadzieścia pięć osób zostało przyjętych do szpitala w wyniku incydentu z ranami postrzałowymi. Według urzędników byli oni w wieku od 8 do 85 lat, którzy również zauważyli, że „czterech lub pięciu” z nich to dzieci. Z tych 25 zastrzelonych osób 19 zostało zwolnionych.

Według NBC5 Chicago lokalne społeczności Glencoe, Evanston, Deerfield i wielu innych odwołały w rezultacie swoje wydarzenia 4 lipca. Gazeta poinformowała również, że Six Flags Great America odwołało pokaz sztucznych ogni i zamknie się dziś wieczorem o 20:00 „z powodu dużej ostrożności”.

Chicago White Sox odwołało swój pokaz fajerwerków, który miał nastąpić po meczu z Minnesota Twins na dzisiejszy wieczór, i oskarżyła, że ​​przed meczem dla ofiar zostanie zachowana chwila ciszy.

WCZEŚNIEJ, 12:30: Pięć z sześciu osób zabitych w strzelaninie w Highland Park było dorosłymi i zginęło na miejscu, powiedzieli urzędnicy miejscy podczas briefingu prasowego o 15:30 czasu chicagowskiego. Szósta osoba została uznana za zmarłą w szpitalu; informacje o tej ofierze nie zostały ujawnione.

Funkcjonariusz straży pożarnej powiedział, że co najmniej jeden z ponad dwudziestu rannych w strzelaninie przewieziony do szpitala był dzieckiem.

Funkcjonariusze policji powiedzieli, że poczyniono „znaczące postępy” w śledztwie w sprawie zabójcy, z „bardzo aktywnymi próbami zatrzymania”. Podejrzany nie znajdował się w areszcie w czasie odprawy.

Parada została odwołana.

Wcześniej tego popołudnia prezydent Joe Biden wydał następujące oświadczenie w odpowiedzi na strzelaninę w Highland Park:

Jill i ja jesteśmy zszokowani bezsensowną przemocą z użyciem broni, która po raz kolejny przyniosła smutek amerykańskiej społeczności w Dniu Niepodległości. Jak zawsze jesteśmy wdzięczni za pierwszych ratowników i organy ścigania na miejscu. Rozmawiałem z gubernatorem Pritzkerem i burmistrzem Roteringiem i zaoferowałem pełne wsparcie rządu federalnego ich społecznościom. Wezwałem również federalne organy ścigania do pomocy w pilnym poszukiwaniu strzelca, który w tej chwili pozostaje na wolności. Członkowie społeczności powinni postępować zgodnie ze wskazówkami przywódców w terenie, a ja będę uważnie obserwował, jak dowiadujemy się więcej o tych, których życie zostało utracone, i modlimy się za tych, którzy są w szpitalu z ciężkimi obrażeniami.

Niedawno podpisałem pierwszą po prawie trzydziestu latach poważną ustawę o reformie broni międzypartyjnej, która obejmuje działania mające na celu ratowanie życia. Ale jest jeszcze dużo pracy do wykonania i nie zamierzam zrezygnować z walki z epidemią przemocy z użyciem broni palnej.

Gubernator stanu Illinois JB Pritzker wydał również oświadczenie, w którym stwierdził, że „smutek nie przywróci ofiar z powrotem, a same modlitwy nie powstrzymają terroru szerzącej się w naszym kraju przemocy z użyciem broni palnej”. Będę stać niewzruszenie wolą mieszkańców Illinois i Amerykanów: musimy – i to zrobimy – zakończyć tę plagę przemocy z użyciem broni”.

pic.twitter.com/SDNF90EHZS

— Gubernator JB Pritzker (@GovPritzker) 4 lipca 2022 r

POPRZEDNIO: Według urzędników parada z okazji 4 lipca w Highland Park pod Chicago spowodowała śmierć sześciu osób i liczne obrażenia. Co najmniej 24 osoby trafiły do ​​szpitala z poważnymi obrażeniami.

Według władz miejskich policja nadal szuka bandyty. Chris Covelli z biura szeryfa hrabstwa Lake powiedział, że strzelanina „wydaje się być całkowicie przypadkowa”. Funkcjonariusze organów ścigania wzywają ludzi do schronienia się w centrum miasta.

Na konferencji prasowej tuż przed godziną 13:00 czasu chicagowskiego Covelli opisał podejrzanego strzelca jako białego mężczyznę, 18-20 lat, dłuższe czarne włosy, drobną budowę, ubrany w białą lub niebieską koszulkę.

Na miejscu znaleziono karabin, ale podejrzanego nadal należy uważać za uzbrojonego i niebezpiecznego. Covelli opisał broń jako „karabin o dużej mocy”.

Policja prosi widzów parady o sprawdzenie swoich telefonów komórkowych w poszukiwaniu nagrań wideo i zdjęć, które mogą dostarczyć wskazówek, oraz o skontaktowanie się z policją w celu uzyskania informacji. Covelli powiedział, że FBI pomaga w dochodzeniu i poszukiwaniu podejrzanego.

Burmistrz Highland Park Nancy Rotering: „W dniu, w którym zebraliśmy się razem, by świętować społeczność i wolność, zamiast tego opłakujemy stratę, tragiczną stratę życia i zmagamy się z terrorem, który na nas sprowadził”

Urzędnicy stwierdzili, że nic nie wskazuje na to, że strzelec, który najwyraźniej strzelał z pobliskiego dachu, jest zabarykadowany w najbliższej okolicy.

Wiadomość na oficjalnej stronie miasta na Facebooku mówi: „SHELTER IN PLACE. Policja Highland Park reaguje na incydent w centrum Highland Park. Wszystkie wydarzenia 4 lipca zostały odwołane. Unikaj centrum Highland Park. Schroń się, jeśli znajdujesz się w centrum HP. “

Strzały rozpoczęły się w ciągu 10 minut po rozpoczęciu parady o godzinie 10 rano CT dzisiaj. Według tego raportu strzelec pozostaje na wolności.

Pobliskie miasta, w tym Deerfield w stanie Illinois, odwołały swoje oficjalne działania czwartego lipca.

„Dorastałem w Highland Park i ta parada jest punktem kulminacyjnym roku dla tak wielu rodzin” – napisała na Twitterze aktorka Rachel Brosnahan. „Jestem chory na żołądek za każdym razem, gdy pojawiają się takie wieści, ale nie życzę ci dołka w żołądku, gdy dzwonisz do rodziny i przyjaciół, aby upewnić się, że wszystkim jest w porządku. Brak słów.”

Mój personel i ja uważnie obserwujemy sytuację w Highland Park. Policja stanowa jest na miejscu i udostępniliśmy społeczności wszystkie zasoby państwowe. Będziemy kontynuować współpracę z lokalnymi urzędnikami, aby pomóc poszkodowanym.

— Gubernator JB Pritzker (@GovPritzker) 4 lipca 2022 r

Chociaż nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców Evanston, strzelec wciąż jest na wolności; a odwołania odbywają się z dużą ostrożnością. Nasze myśli i modlitwy kierują się do naszych sąsiadów na północy.

— Evanston, policja stanu Illinois (@EvanstonPD) 4 lipca 2022 r

Dorastałem w Highland Park i ta parada jest najważniejszym wydarzeniem roku dla tak wielu rodzin. Jestem chory na żołądek za każdym razem, gdy pojawiają się takie wiadomości, ale nie życzę ci dołka w żołądku, gdy dzwonisz do rodziny i przyjaciół, aby upewnić się, że wszyscy są w porządku z kimkolwiek. Brak słów. https://t.co/5dE7JB8Z17

— Rachel Brosnahan (@RachelBros) 4 lipca 2022 r

Erik Pedersen i City News Service przyczynili się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?