Skip to content

Pierwsze spotkanie Spocka i Kirka dokuczane przez Star Trek: Co-showrunner Strange New Worlds

17 de sierpień de 2022
l intro 1660738868

Pan Spock patrząc w bok

Jako dwie z najważniejszych postaci w „Star Trek: The Original Series”, James. T. Kirk (najsłynniej grany przez Williama Shatnera) i Spock (którego najbardziej znanym aktorem był Leonard Nimoy) pojawiali się w całej serii w wielu rolach, granych przez wielu różnych aktorów. Choć najlepsi przyjaciele, ci dwaj oficerowie Gwiezdnej Floty nie mogliby się bardziej różnić. Choć utalentowany taktycznie i urodzony przywódca, Kirk potrafi być impulsywny i porywczy, podczas gdy jego długoletni pierwszy oficer jest uosobieniem logiki i pozbawionego emocji chłodu – przynajmniej na pierwszy rzut oka. W końcu cała historia Spocka jest skomplikowana i zawiera zaskakująco wiele szokujących zwrotów akcji jak na pół-Wulkanina o jego powściągliwej naturze.

Mimo to, pomimo wielu, wielu przygód, które przeżyli razem, ich występy w „Star Trek” mają miejsce w czasie, gdy znają się już od dłuższego czasu i od dawna ustanowili swoją osobliwą dynamikę – że jest, z wyjątkiem osi czasu Kelvina „Star Trek” JJ Abramsa, gdzie Kirk i Spock zdecydowanie nie dogadują się, kiedy spotykają się po raz pierwszy. Jednak wkrótce inna wersja kultowego momentu może pojawić się na kartach. Według współtwórcy serialu „Star Trek: Dziwne nowe światy”, Henry’ego Alonso Myersa, podejście serialu do pierwszego spotkania Spocka i Kirka rzeczywiście może być bliskie.

Star Trek: Strange New Worlds zmierza w kierunku kluczowego spotkania Kirka i Spocka

Ponieważ „Star Trek: Strange New Worlds” ma miejsce jakieś dziesięć lat przed „Star Trek: The Original Series” i pokazał nam zarówno Spock (Ethan Peck) jak i alternatywną oś czasu Kirk (Paul Wesley), możliwość przedstawienia budowanie w kierunku monumentalnego pierwszego spotkania dwóch kultowych postaci w sezonie 2 pojawiło się w tle od dłuższego czasu.

Jak Henry Alonso Myers powiedział TV Line, spotkanie jest rzeczywiście na kartach, ale ponieważ wszyscy zaangażowani doskonale zdają sobie sprawę z wagi tego momentu, ludzie stojący za serialem chcą się upewnić, jak chcą do niego podejść. W związku z tym wkładają pracę, aby zrobić to absolutnie dobrze.

„Myślimy o tym każdego dnia” – powiedział Myers. „W momencie, gdy w końcu się spotkają, robimy z tego wielki moment i mamy nadzieję, że ludziom spodoba się to, co wymyślimy”.

Warto wiedzieć, że chwalony przez krytyków program (poprzez Rotten Tomatoes) wykorzystuje całą swoją charakterystyczną dbałość o szczegóły, aby zapewnić Kirkowi i Spockowi inauguracyjne spotkanie, na które zasługują bohaterowie.

Czy ten post był pomocny?