Skip to content

Phiphen Pictures buduje nowe centrum postprodukcyjne filmów i telewizji w NJ, Phiphen Studios

20 de październik de 2021
phiphen

EKSKLUZYWNY: Niezależna firma zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną Phiphen Pictures otworzy w 2022 r. w Englewood Cliffs w stanie New Jersey Phipphen Studios, butikowy obiekt o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, zajmujący się postprodukcją i powierzchnią biurową.

Projekt jest prowadzony przez Molly Conners, założycielkę Phiphen Pictures, aby wspierać i rozwijać społeczność filmową New Jersey po przywróceniu ulgi podatkowej dla filmów i telewizji, która obowiązuje do 2028 roku.

Producentka Jane Oster Sinisi jest dyrektorem generalnym kompleksu, w którym znajdzie się przestrzeń postprodukcyjna i biurowa, 25-miejscowe kino 4K, apartamenty dla kadry kierowniczej, sala konferencyjna, kuchnie i część wspólna na świeżym powietrzu. Pomieszczenia edycyjne będą przystosowane do DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Premiere i Avid Media Composer. Dział audio będzie dysponował dwoma salami miksowania wyposażonymi do miksowania 5.1 i nagrywania głosu oraz oferował kompleksowe usługi projektowania dźwięku, usługi redakcyjne i miksowania, w tym ADR i VO. Inne usługi obejmują redakcję online, korekcję kolorów i mastering.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem rozszerzania naszej działalności, co pozwoli nam na dalsze wspieranie filmowców w jeszcze większym stopniu” – powiedział Conners.

Ulga podatkowa od 30% do 35% – plus 2% premia za różnorodność – została przywrócona w 2018 r. przez gubernatora Phila Murphy’ego, a w 2020 r. została przedłużona do 2028 r. Zeszłej wiosny gubernator agresywnie zachwalał New Jersey Hollywood jako alternatywę dla produkcji z Georgii pośród narodowej furii wywołanej restrykcyjnym nowym prawem wyborczym Peach State. W tym czasie ulga podatkowa w stanie New Jersey była nieco powolna, a urzędnicy stanowi próbowali usprawnić ten proces, ale przyciągnęły nowe firmy. Bezpośrednie inwestycje przemysłu filmowego i telewizyjnego wzrosły w 2019 roku do ponad pół miliarda dolarów z niespełna 70 milionów dwa lata wcześniej.

Miejscowi z branży zauważają, że New Jersey ma wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą, która mieszka w stanie i wspiera produkcje w sąsiednim Nowym Jorku i Filadelfii, ale wolałaby pracować na własnym podwórku.

„Cieszymy się rekordowym rokiem dla produkcji filmowej i telewizyjnej w New Jersey, a pojawienie się Phiphen Studios dodatkowo pokazuje naszą atrakcyjność jako miejsca produkcji” – powiedział Murphy. „Słowo wyszło na jaw, a ludzie podejmujący decyzje o tym, gdzie filmować, wyraźnie to zauważają”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Phiphen Pictures w naszej szybko rozwijającej się społeczności producentów” – dodał Steven Gorelick, dyrektor wykonawczy Komisji ds. Filmów i Telewizji w New Jersey. „Najlepszy obiekt postprodukcyjny, taki jak ten, jest niezbędny dla infrastruktury krytycznej, nad którą pracuje państwo”.

Phiphen Pictures, obecnie producent filmu Nicolas Cage Przeprawa Rzeźnika, ma kilka projektów w pracach nad wprowadzeniem do NJ. W nowym zakładzie będzie mieć biura, a zleceniodawcy będą rozmawiać z przedstawicielami branży, aby rozgłosić tę informację. „Jesteśmy podekscytowani przyszłością niezależnego filmu w NJ i będziemy starać się kręcić tak dużo, jak tylko możemy w stanie” – powiedział Connors.

Phiphen Pictures wyprodukował Netflixa Jak ojciec z Kristen Bell i Kelsey Grammer oraz nominowanym do nagrody Emmy serialem komediowym streamera To Bruno. Inne ostatnie projekty obejmują dramat IFC Stustopniowy, Thriller sci-fi Netflix Pasażer na gapę na statku i dramat medyczny Komitet Boga.

Nie było jeszcze słowa o finansowaniu partnerów ani kosztach projektu.

Czy ten post był pomocny?