Skip to content

Personel producenta „Tysiąca ciosów”; Uruchomiono kanadyjskie studio; Odrodzenie Wielkiej Brytanii „Umowa albo nie umowa”; Donal McIntyre CBS Reality Series; Laureaci Festiwalu Filmowego w Wilnie — Global Briefs

27 de marzec de 2023
Ceci Mazzarella and Elouise West

Producent serialu Disney+ „A Thousand Blows” Staffs Up

Wspierany przez piąty sezon londyński niezależny zespół The Story Collective przygotowuje się do głośnego dramatu Disney+ Tysiąc ciosów (WT) poprzez zatrudnienie. Elouise West dołączyła jako dyrektor ds. handlowych, prawnych i biznesowych od Des producent New Pictures i Ceci Mazzarella zostali szefami działu rozwoju Operacja Mielone Mięso producent See-Saw Films. Debiutancki projekt fabularny The Story Collective, Tysiąc ciosówpochodzi z Peaky Blinders pisarza Stephena Knighta i ma obsadę, w tym Stephena Grahama (Cnoty), Malachi Kirby (Mały topór) i Erin Doherty (Korona).

Juliette Hagopian otwiera studio filmowe w Kanadzie

Kanadyjska producentka filmowa Juliette Hagopian rozpoczęła prace nad nowym studiem filmowym i telewizyjnym o nazwie Jette Studios w kanadyjskiej prowincji Manitoba. Projekt będzie obsługiwany i będzie własnością firmy Hagopian Julijette Inc. wraz z domem produkcyjnym Volume Global, z inwestycją w wysokości 30 mln CAD (21,9 mln USD). Nowe studio będzie dążyć do przyciągania dużych produkcji filmowych i telewizyjnych, obok reklam, animacji i gier. Budowa pop-upowej sceny dźwiękowej studia rozpocznie się w czerwcu 2023 r. i będzie działać do jesieni 2023 r. Budowa stałej struktury dźwiękowej rozpocznie się wkrótce potem i będzie działać do lata 2024 r.

„Deal Or No Deal” odrodził się w Wielkiej Brytanii w ITV

Pokaz gier Banijay Stoi czy nie wraca do Wielkiej Brytanii po tym, jak ITV zleciło ponowne uruchomienie, o którym mówiono od dawna. Brytyjczycy mają więcej talentów I Hasło prezenter Stephen Mulhern będzie nowym gospodarzem programu, w którym uczestnicy otwierają czerwone skrzynki o nieznanej wartości, aby wygrać do 250 000 funtów (306 000 dolarów). Oryginał Channel 4, którego gospodarzem był Noel Edmonds, został usunięty w 2016 roku. Banijay’s Remarkable Entertainment wyprodukuje serial, który będzie emitowany w ITV1 i streamerze ITX. Nie ustalono daty emisji. Opiera się na holenderskim formacie, który wystartował 21 lat temu.

CBS Reality zamawia „Dowody zabójcy Donala McIntye”

zamówiła brytyjska sieć CBS Reality Dowody zabójcy Donala McIntyre’a, serial kryminalny, w którym technicy kryminalistyczni odkrywają dowody, które postawiły morderców przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawy obejmą „Camden Ripper” Anthony’ego Hardy’ego, który zabił trzy kobiety; Stephen Nicholson, który brutalnie zamordował nastolatkę Lucy McHugh; i podwójny morderca Mark Brown. Prezenter McIntyre nakręcił w przeszłości kilka seriali dla AMC Networks International – należącej do Wielkiej Brytanii CBS Reality. Emporium Productions tworzy nowy program, a Rainmaker Content współfinansuje i dystrybuuje na arenie międzynarodowej.

Filmy ukraińskie zwyciężają na Festiwalu Filmowym w Wilnie

Cecha ukraińska La Palisiada Philipa Sotnychenko zdobył główną nagrodę w oficjalnym konkursie na Wileńskim Festiwalu Filmowym na Litwie. Nagroda obejmuje nagrodę w wysokości 8 000 EUR (8 600 USD). Omawiając zwycięski film, festiwalowe jury pod przewodnictwem polskiego dystrybutora Jakuba Duszyńskiego z firmy Gutek Film powiedziało: „Nasza silna reakcja emocjonalna łączyła się z nowatorską techniką i zabawą, która wzbudziła ciekawość i chęć powrotu do kina”. Mariupolis 2, dokument o wojnie na Ukrainie, zdobył nagrodę festiwalu dla najlepszego filmu litewskiego. Od strony branżowej litewski dokument Požerskis: W centrum uwagi autorstwa Jorisa Skudry zdobył nagrodę Avaka za najlepszą litewską scenę.

BBC Studios TalentWorks zaprasza twórców na rezydencje

Program BBC Studios TalentWorks nazwał swoich najnowszych twórców scenariuszy w rezydencjach. Aktor Hammed Animashaun oraz dramatopisarka i scenarzystka komedii Liz Daramola zostali zatrudnieni do inicjatywy, która oferuje płatne staże w jednostkach produkcyjnych BBC Studios, wytwórniach i zainwestowanych Indiach. Animashaun dołączy do BBC Studios Comedy Productions na podstawie sześciomiesięcznego kontraktu na tworzenie oryginalnych treści telewizyjnych. Jego dorobek obejmuje BBC Studios Tajne operacjeAmazon Studios’ Koło czasu i Paramount Bandyci czasu. Daramola dołącza do Baby Cow Productions na sześć miesięcy, również w celu rozwijania telewizji. Jej debiutancki spektakl pt. Dobrodusznośćzostała nominowana do nagrody Tony Craze Award w 2020 roku. Obecnie pisze w serialu dla dzieci Disneya Maski piżamy.

Czy ten post był pomocny?