Skip to content

Peacock uruchamia wirtualny „DocFest”, w tym filmy dokumentalne o Rosa Parks, Prince Andrew; „Kraina cieni” Joe Berlingera

26 de sierpień de 2022
Peacock logo

EKSKLUZYWNY: Peacock uruchamia swój pierwszy w historii DocFest, platformową prezentację prezentującą wybrane filmy z listy filmów dokumentalnych z najwyższej półki. Filmy dokumentalne obejmują Joe Berlingera Kraina Cieniaa także projekty eksplorujące dokonania aktywistki na rzecz praw obywatelskich Rosy Parks i skandale z udziałem angielskiego księcia Andrzeja.

Sześciotygodniowy wirtualny festiwal obejmie sześć zupełnie nowych tytułów Peacock Original między 14 września a 19 października, a nowe tytuły będą pojawiać się w każdą środę. Abonenci Peacock mogą znaleźć filmy dokumentalne za pośrednictwem dedykowanej kolekcji na platformie streamingowej.

„Peacock kontynuuje swoje zaangażowanie w zwracanie uwagi na prawdziwe historie zasługujące na platformę” – powiedział Rod Aissa, wiceprezes ds. treści nieskryptowanych w NBCUniversal. wysokiej jakości treści dokumentalne prezentowane przez czołowych twórców w branży”.

Pełną listę filmów dokumentalnych ustawionych na Peacock’s DocFest oraz szczegóły dostarczone przez streamera można znaleźć poniżej.

Piekło rejsu

Data premiery: 14 września
Opis: Kiedy pasażerowie i członkowie załogi weszli na pokład luksusowego statku wycieczkowego Diamond Princess w styczniu 2020 r., Nie mieli pojęcia, że ​​śmiertelnie nowy koronawirus wszedł na pokład wraz z nimi, zamieniając pływający raj w ich najgorszy koszmar. Dzięki dostępowi do wielu godzin nigdy wcześniej nie widzianych materiałów z autoportretów pasażerów, ten dwugodzinny film dokumentalny o wysokiej jakości pokaże, co poszło nie tak i dlaczego zaledwie tydzień później inne statki wycieczkowe zostały wysłane na morze – gdzie ten sam koszmar ponownie się wydarzył .
Reżyser: Nick Quested
Producenci wykonawczy: Nick Quested, Max Pollack
Współproducent wykonawczy: Matthew Rowean
Producent konsultingowy: Spencer Fehrenbacher
Producenci: Brett Kincaid, Mehdi Darlis, David Kennedy, Gretchen McGowan
Produkcja: Goldcrest, MATTE Films
Format: dokumentalny, 78 minut

Kraina Cienia

Data premiery: 21 września
Opis: Zainspirowany reportażami w magazynie The Atlantic, wielokrotnie nagradzany filmowiec Joe Berlinger wysyła zespoły dokumentalne do całej Ameryki, aby osadziły je w tematach, które odrzuciły główne narracje, w tym szokujące historie w czasie rzeczywistym o ukochanej wiejskiej właścicielce pizzerii w Pensylwanii, która ma przed sobą dwadzieścia lat więzienia za rolę w zamieszkach 6 stycznia, działaczka antyszczepionkowa promująca niebezpieczne fałszywe lekarstwo na Covid-19 oraz matka, która rozwodzi się z mężem, ponieważ obawia się, że jego przekonania zagrażają życiu ich dzieci. Z tego intymnego punktu widzenia Shadowland, głęboko wciągający sześcioczęściowy serial dokumentalny, pokazuje, jak teorie spiskowe przeniosły się z marginesu do głównego nurtu, badając, w jaki sposób ludzie dochodzą do swoich przekonań i co sprawia, że ​​te teorie są tak pociągające. Serial jest szokującą pobudką o niebezpiecznym wpływie myślenia spiskowego na funkcjonowanie naszej demokracji, w miarę jak rodziny, przyjaciele i naród są coraz bardziej rozdzierane.
Producenci wykonawczy: Joe Berlinger, Craig D’Entrone, Jon Kamen z RadicalMedia, Jen Isaacson, Jon Doran, Jeffrey Goldberg z The Atlantic, Adrienne LaFrance i Linzee Troubh
Reżyserzy: Stephen Bailey, Alex Braverman, Eve Van Dyke
Produkcja: RadicalMedia we współpracy z Third Eye Motion Picture Co.
Format: Seria Doc, 6 x 60 min (upuszczanie z dużą prędkością)

Seks, kłamstwa i kult studencki

Data premiery: 28 września
Opis: Seks kłamstwa i kult uniwersytecki to szokująca i denerwująca prawdziwa historia o tym, jak ojciec i zawodowy oszust, Larry Ray, wyprał mózgi studentom Sarah Lawrence College w obraźliwy kult seksualny, który wywrócił ich życie i życie ich rodzin. Dokument przedstawia trwające dekadę nadużycia, wymuszenia, handel w celach seksualnych i pracę przymusową, opowiedziane własnymi słowami ofiary. Dzięki mrocznym i osobistym materiałom filmowym ujawnia się portret świata wewnątrz tej grupy – wszystko zakorzenione w manipulacji i mrocznych tajemnicach.
Producenci wykonawczy: George Waldrum, Robert Palumbo, Ian Russell
Wyprodukowane przez: ITN Productions
Format: Dokument, 90 minut

Książę Andrzej: Wygnany

Data premiery: 5 października
Opis: Książę Andrzej: Wygnany odkrywa burzliwą historię o tym, jak książę Andrzej, książę Yorku – dawniej uważany za atrakcyjnego, ukochanego syna królowej Elżbiety II i odznaczonego oficera marynarki wojennej – którego wybryki w zachowaniu przez całą swoją karierę królewskiego przyniosły skandal i hańbę 1200-letniej spuściźnie brytyjska rodzina królewska. Poprzez nowe wywiady z osobami z pałacu, dziennikarzami, członkami kręgu towarzyskiego Andrew i zespołem prawnym, który ujawnił zarzuty, dokument głęboko zanurza się w świat przywilejów, zazdrości, pożądania i chciwości, które popychały Andrew; najpierw w orbitę słynnych przestępców seksualnych Jeffreya Epsteina i Ghislaine Maxwell, a następnie w skandal związany z handlem seksualnym, który grozi upadkiem Domu Windsorów.
Producent wykonawczy/reżyser: Jamie Crawford
Producenci wykonawczy: Jennifer Harkness, Laura Michalchyshyn, Sam Sniderman, Nina Burleigh, Emma Cooper i Barbara Shearer
Starszy producent: Nick McKinney
Producent: Frank Ombres
Produkcja: Blue Ant Studios
Format: dokumentalny, 1 x 90 minut

Kocham cię, ty mnie nienawidzisz

Data premiery: 12 października
Opis: Kocham cię, ty mnie nienawidzisz to limitowana seria opisująca wzloty i upadki wściekłego sprzeciwu Dinozaura Barneya – i to, co mówi o ludzkiej potrzebie nienawiści. Od walenia w Barneya, przez przyjęcia bractwa po mordercze gry wideo, coś w amerykańskim społeczeństwie rozpadło się na milion kawałków i nigdy więcej nie zostało złożone… a może to po prostu to, kim byliśmy przez cały czas?
Producenci wykonawczy: Rob Eric, Joel Chiodi, David Collins, Michael Williams, Tommy Avallone, Raymond Esposito, Wendy Greene i Amy Goodman Kass
Reżyser: Tommy Avallone
Producent: Trent Johnson
Wyprodukowane przez: Scout Productions
Format: Doc Limited Series, 2 x 60 min (błyskawiczny spadek)

Zbuntowane życie pani Rosy Parks

Data premiery: 19 października
Opis: Zbuntowane życie pani Rosy Parks, oparty na bestsellerowej biografii Jeanne Theoharis i wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzaną dziennikarkę Soledad O’Brien, poszerza zapis o przeoczonych osiągnięciach Rosy Parks oraz o znaczeniu jej dążeń i walki do przezwyciężenia niesprawiedliwości rasowej i szerzących się nierówności. Krótko mówiąc, to, czego uczono nas w szkole o Rosie Parks, to zaledwie ułamek pełnej historii o tym, kim naprawdę była.
Reżyserzy Yoruba Richen i Johanna Hamilton umiejętnie łączą wywiady z naukowcami i aktywistami, takimi jak Bryan Stevenson, Patrisse Cullors i Ericka Huggins, wraz z osobistymi historiami jej rodziny i niezwykłymi nagraniami samej pani Parks, aby naświetlić jej dziesiątki lat szeroko zakrojone organizowanie, opracowywanie strategii i aktywizacja w dążeniu do wyzwolenia Czarnych. Lisa Gay Hamilton użycza swojego talentu w filmie dokumentalnym jako głos pani Rosy Parks.
Producenci wykonawczy: Soledad O’Brien, Jo Honig, Patrick Conway, Yoruba Richen i Johanna Hamilton
Reżyserzy: Yoruba Richen i Johanna Hamilton
Producent: Christalyn Hampton
Wyprodukowane przez: SO’B Productions
Format: Dokument, 96 min

Czy ten post był pomocny?