Skip to content

Peacock dostosowuje strategię rozwoju, zamawia horror Iana McCullocha/Jamesa Wana i serial reality „Queen’s Court”, zbliża się odnowienie „Zderzaka w Berlinie”

16 de grudzień de 2022
pokerface

EKSKLUZYWNY: Peacock wystartował – niektóre z nich z założenia, niektóre z konieczności z powodu pandemii – z oryginalnymi komediami i dramatami przeniesionymi z liniowych sieci NBCUniversal. W pierwszym roku po premierze w lipcu 2020 roku Peacock zadebiutował w komediach Ocaleni przez dzwonek, Punky Brewster, Rutherford Falls oraz Dziewczyny5evawraz z dramatem Odważny nowy światktóry został pierwotnie wyprodukowany dla USA Network.

Żaden z tych programów nie jest nadal na platformie. A ponieważ streamer NBCUniversal wkracza w 2023 rok z pierwszą pełną listą oryginałów opracowanych przez Susan Rovner, prezes Entertainment Content, NBCUniversal Television and Streaming i jej zespół, dostosowuje również swoją strategię rozwoju do następnego etapu swojej ewolucji, z silniejszym naciskiem na dramat, na czele z serialami z wydarzeniami, skupieniem się na komediach, a także bardziej ograniczonych serialach dokumentalnych o prawdziwych przestępstwach i programach opartych na celebrytach po stronie nieskryptowanej.

Jak może ujawnić wyłącznie Wszykina, niektóre z projektów w ramach tej zmiany strategii, które dyrektorzy NBCU przedstawiają społeczności agencji, obejmują horrory z Iana McCullocha i mistrz gatunku filmowego Jamesa Wana i randki reality show Dwór Królowej z udziałem Tamar Braxton, Evelyn Lozada i Nivea, z których oba zostały wybrane do seriali, a także seriale dokumentalne o prawdziwych przestępstwach Najsłynniejsi zabójcy świata oraz Mit Zodiakalnego Zabójcyktóre zostały przeznaczone do zabudowy.

Po początkowym nacisku na oryginalne seriale komediowe, które nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, Peacock zmienia równowagę, tworząc około 2/3 dramatu i 1/3 rozwoju komedii na przyszły rok, ale pozostaje zaangażowany w komedię po sukcesie Pitch Perfect: Zderzak w Berliniektóry, jak słyszę, zbliża się do odnowienia sezonu 2.

Korekta kursu opiera się na informacjach zwrotnych z większej próby, ponieważ Peacock zwiększył swoją bazę użytkowników i poziom ich zaangażowania. Wciąż pozostając w tyle za swoimi głównymi konkurentami w zakresie przesyłania strumieniowego, Peacock poczynił postępy w 2022 r., ponad dwukrotnie podwajając liczbę płatnych subskrybentów w ciągu roku do ponad 18 mln, a także ponad 30 mln aktywnych kont miesięcznie (w tym w pakiecie i bezpłatnych) , z zaangażowaniem 20 godzin tygodniowo. Wzrost był napędzany przez przeniesienie programów dnia następnego NBC i Bravo z Hulu zeszłej jesieni, dzięki czemu stały się popularne filmy Universal, takie jak Koniec HalloweenZapłać 1 folie okienne like Dominium Parku Jurajskiego oraz Minionki: Przebudzenie Gruwydarzenia na żywo, takie jak Mistrzostwa Świata i piłka nożna NFL, a także oferty dotyczące treści, takie jak niedawno uruchomione centrum Hallmark i lokalne kanały partnerskie NBC na żywo.

Zwiększony obieg pozwolił Peacockowi po raz pierwszy tej jesieni złamać oceny transmisji strumieniowej Nielsena Koniec Halloween a następnie inteligentne przejęcie poza siecią 2020, Yellowstone, po stronie serii. Poinformował również Rovner i jej zespół o celach rozwojowych na przyszły rok, ponieważ chcą zaspokoić potrzeby osób korzystających z treści Peacock i dostarczyć coś, czego streamer jeszcze nie znalazł, serię definiującą platformę.

Według ich przedstawicieli talentów, NBCU jest gotowe wydać na program kalibru House of the Dragon, LOTR: Pierścienie Mocy lub Dziwniejsze rzeczy i jest przygotowany do ścigania wielkich gwiazd, mając nadzieję, że zwabi je perspektywą wykorzystania ich w całym portfolio i wzajemnej promocji ich projektów.

Oto więcej szczegółów na temat aktualnych planów rozwoju Peacock w różnych gatunkach.

DRAMAT:

Główny nacisk kładziony jest na duże dramaty z wydarzeniami, które zazwyczaj napędzają subskrypcje. Słyszałem, że Peacock nie wybiera typowych taryf błękitnego nieba, takich jak programy USA Network z lat 2000-2010, w dużej mierze planuje omijać programy, które są smutne i przygnębiające. Platforma zabiega o oferty z silnymi auspicjami, ale jest również otwarta na scenariusze specyfikacji, z nadchodzącym dramatem science fiction Pani Davisod Damona Lindelofa i Tary Hernandez, wychodząc z tej drugiej trasy.

Z ukończonej nowej serii streamer wiąże również duże nadzieje Noże na zewnątrz seria tajemnic tygodnia reżysera Riana Johnsona Pokerowa twarz z udziałem Natashy Lyonne, Drużba: ostatnie rozdziały limitowana seria oparta na popularnym Universal IP z powracającymi oryginalnymi gwiazdami filmów, a także w trakcie produkcji Oparte na prawdziwej historii z Kaleyem Cuoco w roli głównej. Ponieważ Peacock wciąż szuka swojego wielkiego przełomu, Peacock zyskał do tej pory popularność dzięki kilku dramatom, w tym opartym na protokole IP Bel Air i prawdziwa antologia kryminalna Doktor Śmierć, który był w stanie przyciągnąć wielkie nazwiska.

Na froncie deweloperskim Peacock złożył zamówienie od scenarzysty na współczesny horror Iana McCullocha (Yellowstone), Atomowego Potwora Jamesa Wana (Obecność Wszechświat) i UCP.

Zainspirowany bestsellerową powieścią Stingera autorstwa Roberta McCammona serial opowiada o odmiennej grupie ludzi na ranczu, którzy muszą się spotkać w obliczu tajemniczego zagrożenia.

EL Katz (Nawiedzenie Bly Manor) wyreżyseruje odcinek otwierający i będzie producentem wykonawczym obok Wana, Michaela Cleara i Roba Hacketta dla Atomic Monster, McCullocha i McCammon. Danielle Bozzone będzie nadzorować Atomic Monster.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym pełnym adrenaliny thrillerem o grupie ludzi pokonujących przeciwności losu, który jest zarówno zabawny, jak i emocjonalny” — powiedziała Lisa Katz, President Scripted Content, NBCUniversal Television and Streaming. „Wiemy, że ten nadchodzący dramat będzie w rękach ekspertów z Jamesem Wanem, EL Katzem, Ianem McCullochem, naszymi partnerami z UCP i z pewnością będzie godną uwagi tajemnicą dla widzów Peacock”.

KOMEDIA:

Podczas gdy hałaśliwe dramaty zwiększają liczbę subskrypcji, komedie mają wartość jako spójny sposób rozrywki dla użytkowników Biuro powtarza się wśród najpopularniejszych ofert Peacock. W przyszłości streamer będzie dawał pierwszeństwo serialom komediowym.

Zmiana kierunku następuje po tym, jak bardzo niewiele oryginalnych komedii przebiło się na platformę, w szczególności Pitch Perfect: Zderzak w Berlinie, który dostarczył największą jak dotąd komediową premierę w Peacock i finalizuje odnowienie sezonu 2, jak słyszę. To przyćmiło poprzedni najlepszy debiut komediowy Peacocka, Craiga Robinsona Zabijanie tego, który powraca z drugim sezonem w przyszłym roku.

Peacock planuje nadal obstawiać komedie oparte na nowych podejściach do popularnych IP i znanych nazwisk jako gwiazd i ma kilka nadchodzących programów w tej linii, w tym Setha MacFarlane’a Przetrząsać, oparty na przebojowej serii filmów Pete’a Davidsona Bupkis, Wspólnota film jak i Skręcony metal z Anthonym Mackie.

Oprócz tego Peacock szuka gotowych, tańszych komedii, które są odrębne i/lub dziwne, jak nadchodzący Paula T. Goldmana z Borata 2 reżysera Jasona Woliera. Ostatnio zamówione w poznaniu, Pierwsza animowana komedia Peacocka dla dorosłych również należy do tej kategorii.

NIESKRYPOWANE:

Peacock chce zbudować swoją nieskryptowaną markę w dwóch obszarach – rozrywkowych reality show dla publiczności Bravo, która gromadziła się przed streamerem Wyspa miłościoraz limitowane seriale kryminalne dla odbiorców Oxygen/Dateline po kontrowersyjnych — i dobrze oglądanych — Casey Anthony: Gdzie leży prawda.

W pierwszym obszarze Peacock podniósł Dwór Królowejnowy 10-odcinkowy serial randkowy od czołowego producenta Willa Packera, w którym występują trzy single „Queens” – Tamar Braxton, Evelyn Lozada (Żony koszykówki) i Nivea – które łączą swoje życie randkowe, aby znaleźć drugą połowę swojej mocnej pary. Serial jest prowadzony przez Holly Robinson Pete i jej męża Rodneya Pete’a, których spostrzeżenia na temat związków prowadzą królowe przez wzloty i upadki randkowania z pulą 21 pewnych siebie i odnoszących sukcesy mężczyzn.

Producentami wykonawczymi serialu są Packer i Kelly Smith z Will Packer Media, Jeff Spangler i Rob LaPlante z Lighthearted Entertainment, których serial Wielki D niedawno przeniósł się do Peacock z TBS, a także firmy Trifari Williams.

Na prawdziwej arenie przestępczej Peacock się rozwija Najsłynniejsi zabójcy świata oraz Mit Zodiakalnego Zabójcy.

Najsłynniejsi zabójcy świata to antologiczna seria opowiadająca o szokujących zbrodniach, które miały miejsce na całym świecie. Jego pierwsza, sześcioodcinkowa część, wyprodukowana przez brytyjską stację ITN, skupi się na słynnych brytyjskich „Bonnie i Clyde”, Fred i Rose West, którzy przez wiele lat popełniali zbrodnię w Wielkiej Brytanii.

Mit Zodiakalnego Zabójcy zadaje pytanie, co jeśli powodem, dla którego zabójca Zodiaka nigdy nie został złapany… jest to, że nigdy nie istniał?

Serial jest produkowany przez Texas Crew Productions i Pyramid Productions, a Brad Bernstein, Andrew Nock, Ann Paterno, Cynthia Childs i David Karabinas są producentami wykonawczymi dla Texas Crew i James Buddy Day dla Pyramid.

Peacock ma także nadchodzącą serię reality show Zdrajcy prowadzony przez Alana Cumminga i Delikatna sztuka szwedzkiego czyszczenia śmierci od Amy Poehler w ramach jej długoletniej współpracy z NBCUniversal.

KOMEDIA SPECJALNE:

Inna gwiazda komedii, Kevin Hart, był wczesnym adoptorem Peacocka w talk show Serce Do Serca i jego komentarz olimpijski. Kontynuuje związek ze specjalnym zakończeniem roku 2022 Cofnij się o ten rok wraz z Kenanem Thompsonem, a także jest przygotowany na specjalną komedię Peacock, ponieważ streamer zaczyna rozwijać obszar, w którym do tej pory zrobił tylko kilka programów specjalnych.

Wan jest reprezentowany przez CAA, Stacey Testro International i Myman Greenspan Fox. Katz jest reprezentowany przez CAA, Grandview i Myman Greenspan Fox. McCulloch jest reprezentowany przez CAA, Casarotto Ramsay & Associates oraz Johnson, Shapiro, Slewett & Kole. McCammon jest reprezentowany przez Angelę Cheng Caplan z Cheng Caplan Company, Camerona McClure’a z Donald Maas Literary Agency i Allison Binder z Goodman Genow Schenkman.

Czy ten post był pomocny?