Skip to content

Parminder Nagra zagra w dramacie kryminalnym „DI Ray” dla ITV z „Line Of Duty” Maya Sondhi i Jeda Mercurio

27 de wrzesień de 2021
pjimage 19

EKSKLUZYWNY: ITV zamówił nowy serial kryminalny z udziałem ER Parminder Nagra z Linia obowiązków sparuj Mayę Sondhi i Jeda Mercurio.

Brytyjski nadawca zlecił Promień DI, czteroczęściowy serial osadzony w Birmingham, którego bohaterem jest Rachita Ray, policjantka, która podejmuje sprawę, która zmusza ją do zmierzenia się z trwającym całe życie osobistym konfliktem między jej brytyjską tożsamością a południowoazjatyckim dziedzictwem.

Serial będzie śledzić śledztwo w sprawie morderstwa, jednocześnie badając emocjonalny temat rasizmu w miejscu pracy. Zadaje trudne pytania o to, jak to jest być Brytyjczykiem, ale czuć się „innym”, prowadząc widzów przez mroczny półświatek Birmingham.

Nagra, która wystąpiła w dramacie medycznym ABC w latach 2003-2009, a także pojawiła się w Czarna lista oraz Agenci tarczy, zagra Ray.

Ray zdobywa awans, na który czekała, kiedy zostaje poproszona o przyłączenie się do śledztwa w sprawie zabójstwa. Jednak pierwszego dnia zostaje poinformowana, że ​​morderstwo, do którego została przydzielona, ​​jest „zabójstwem specyficznym dla kultury”. Jej serce tonie – podejrzewa, że ​​jest „umownym spotkaniem”, wybranym ze względu na jej pochodzenie etniczne, a nie umiejętności.

Ray nigdy nie boi się wyzwań, więc trzyma się sprawy, zdeterminowany, by znaleźć zabójcę i wykrzyczeć oczywiste uprzedzenia, jakie jej koledzy wnoszą do śledztwa. I nie jest to łatwe. Sprawa nie jest zwykłym morderstwem; wiąże się z zagłębieniem się w niebezpieczny świat przestępczości zorganizowanej. Jest bardziej niż gotowa na to zadanie, ale nie liczyła na to, co ta sprawa w niej budzi; uświadomienie sobie, że przez całe życie grzebała w kryzysie tożsamości. Prawda jest taka, że ​​musiała pracować dwa razy ciężej niż wszyscy inni. Nie chodzi o to, że nie chce być Indianką, po prostu byłoby łatwiej, gdyby była biała.

Został napisany przez Mayę Sondhi, która występuje w przebojowym serialu policyjnym BBC Linia obowiązków i napisał odcinki Wielkanocy oraz Most Ackleya.

Jest produkowany przez HTM Television, firmę stojącą za serialem Jamesa Nesbitta Krwawe Ziemie, założony przez Linia obowiązków oraz Ochroniarz twórca Jed Mercurio. Mercurio będzie produkować równolegle Czarne lustro Madonna Baptystka. Alex Pillai, który wyreżyserował odcinki Bridgerton, Chilling Adventures of Sabrina, oraz Riverdale, reżyser i Charlotte Surtees (Kod 404) będzie produkować.

Serial został zamówiony dla ITV przez szefową Drama Polly Hill i będzie dystrybuowany na całym świecie przez Hat Trick International i Anton Corp. Zostanie nakręcony w Midlands jeszcze w tym roku.

Parminder Nagra powiedział: „Nie mogę się doczekać powrotu do Wielkiej Brytanii po tak trudnym czasie na całym świecie, aby być częścią tego ekscytującego nowego projektu. Napisany przez Mayę Sondhi i wykonawcę, którego producentem jest Jed Mercurio, jesteśmy kierowani przez niesamowity zespół, aby wnieść coś wyjątkowego do naszego krajobrazu opowiadania historii”.

Maya Sondhi powiedziała: „To jest projekt, który jest bardzo osobisty dla mnie jako Brytyjki Azjatki Brummie. Dopiero w ciągu ostatnich 10 lat byłem w stanie naprawdę docenić moje dziedzictwo. Tak wiele z tego programu to moja historia i mówiąc to szczerze, mam nadzieję, że inni z różnych środowisk będą się o tym opowiadać.

Polly Hill z ITV powiedziała: „Scenariusz Mayi jest genialny. Jest zabawny, trafny i przedstawia bajecznego DI Raya, granego przez równie bajecznego Parmindera Nagrę. Zawsze trudno jest znaleźć nowego detektywa, ale wydaje się, że mamy z Rachitą Ray, w thrillerze, który utrzyma publiczność w fascynacji do końca”.

Jed Mercurio dodał: „Wszyscy w telewizji HTM są podekscytowani współpracą ze scenarzystką Mayą Sondhi, reżyserem Alexem Pillai i gwiazdą Parminder Nagra przy tak prowokującym do myślenia serialu. DI Ray to przede wszystkim thriller, podczas gdy teksty Mayi stawiają złożone i aktualne pytania o naturę osobistej tożsamości etnicznej”.

Czy ten post był pomocny?