Skip to content

Owain Arthur i Sophia Nomvete rozmawiają o krasnoludzkim małżeństwie, silnych kobietach i materiałach źródłowych – ekskluzywny wywiad

19 de sierpień de 2022
l intro 1660857913

Owain Arthur gra Durina IV w Rings of Power

Sophia Nomvete i Owain Arthur wcielają się w postacie Księżniczki Disy i Księcia Durina IV w ogromnej serii strumieniowej „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” Prime Video. Spektakl będzie eksplorował rozległe podziemne królestwo Morii w ramach fabuły. Podczas gdy fani „Władcy Pierścieni” mogą kojarzyć podziemne pustkowia z Balrogami, orkami i ogólną czernią atramentu, podczas „Rings of Power” obszar ten nadal jest kwitnącym królestwem pełnym zapracowanych krasnoludów.

W tym wcześniejszym punkcie historii Śródziemia Moria nazywana jest Khazad-dûm i jest to cud. Zamieszanie z Balrogem (które ostatecznie w pośpiechu wypędzi krasnoludy z ich ukochanego domu) to wciąż tysiące lat w przyszłości. W rzeczywistości, kiedy zaczyna się serial, Khazad-dûm przeżywa swój rozkwit, a rządzi nim Durin III, trzeci krasnoludzki król z rzędu, który nosi to samo imię (i podobieństwo) co najstarszy i największy krasnoludzki król, Durin I. Podczas gdy Durin III rządzi, sędziwego króla wspierają jego syn Durin IV (Owain Arthur) i jego żona Disa (Sophia Nomvete).

W czerwcu mieliśmy okazję usiąść z Arthurem i Nomvete i zadać im kilka pytań. Obszerna rozmowa dotyczyła małżeństwa krasnoludów, niezłomnych cech krasnoludzkich kobiet, osobistych relacji między sobą Durina i Disy oraz tego, jak to jest tworzyć Khazad-dûm, gdy jest tak mało materiału źródłowego, z którego można pracować. Ale zaczęliśmy od zasadniczego pytania: Kim są ulubione postaci Tolkiena?

Wybrali klasyczną ulubioną postać

Jaka jest każda z twoich ulubionych postaci Tolkiena z oryginalnego materiału źródłowego? Nic z adaptacji.

Artur Owaina: Czy masz jakiś? Szczerze mówiąc, nie myślałem o tym. Jest tak wiele opcji.

Sophia Nomvete: To może być oczywiste i banalne, ale mam zamiar iść z Bilbo.

Ale to świetna sprawa.

Nomweta: To Bilbo. Ma tyle serca… Kieruje nim tyle sił i uczuć, a jego umysł jest tak zajęty, że chcę iść za nim, gdziekolwiek się udaje. Musi być moim ulubionym, gdybym miał wybierać.

Artur: Wiesz co? Zgodzę się z tobą. Sprzedałeś mi to.

Nomweta: Och, prawda?

Artur: Tak.

On jest pierwszym, którego wszyscy spotykamy.

Artur: Jesteś dzikusem, jeśli nie lubisz Bilbo.

Jak wyglądają szczęśliwe krasnoludy w kwitnącym królestwie?

Cuda Khazad-dûm

Aby skupić się trochę bardziej na twoich postaciach… Nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku szczęśliwych krasnoludów żyjących w Śródziemiu, które kwitnie i szczęśliwie żyje. W Trzeciej Erze są to wszystkie zepsute historie; żyją na wygnaniu. Jak to było? Czy możesz podać trochę informacji na temat wnoszenia sensu życia krasnoludom Drugiej Ery, szczególnie w samym Khazad-dûm, do którego jako Moria jesteśmy przyzwyczajeni?

Nomweta: To było niesamowicie ekscytujące, ponieważ, jak mówisz, tworzymy świat, który jest bardzo żywy. Rozwijają się. Oni są u władzy. Mieliśmy czas i przestrzeń, aby odkryć wszystkie wymiary krasnoluda, jak wchodzą w interakcje, jak funkcjonują w Khazad-dûm w Morii. Jak to wszystko działa? Co widzą? Do czego dążą? Jakie sekrety skrywają?

To są wszystkie pytania, które sobie nawzajem zadawaliśmy i które mogliśmy przedyskutować i zagłębić. Nie zostawiliśmy niczego odwróconego i naprawdę byliśmy w stanie umieścić mięso na kościach wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej dla rasy krasnoludów.

Artur: Jest tam tak wiele do odkrycia, tajemnica Khazad-dûm i rozmowy wokół tego, a ja na to: „Zastanawiam się, jak to było, jak to będzie?” To tak, jakbyśmy odsłaniali zasłonę. zamierzasz iść [there]ufnie.

Nomvete wyjaśnia mocne strony i potrzeby żeńskich krasnoludów

Sophia Nomvete grająca księżniczkę Disa

Sophia, ty grasz Disę i jest ona wymyślona do serialu – ale musisz, ponieważ w całym tekście jest tylko jedna krasnoludzka kobieta, Dís, która jest bardzo bliska. Wymyślając postać krasnoludów, w tekście jest napisane, że krasnoludzkie kobiety są silne i niezależne, ale nie są często widywane. Biorąc te małe kawałki, jak to jest połączyć nie tylko swoją postać, ale także reprezentację krasnoludzkich kobiet na pierwszym miejscu na ekranie?

Nomweta: To było absolutnie niesamowite. To była pełna radość, ponieważ mamy te małe drobiazgi i informacje, ale oznacza to również, że mogliśmy pracować od podstaw i rzucić światło na wszystkie mocne strony i potrzeby kobiety Krasnoludy w świecie Tolkiena. Skorzystaliśmy ze wszystkiego, co wiemy o silnych, upoważnionych kobietach i byliśmy w stanie wykorzystać wszystko, co wiemy o Śródziemiu, krasnoludach i Khazad-dûm i stworzyć eksplozję, którą jest Księżniczka Disa.

Artur naczynia na krasnoludzkich pierścieniach i żonach

Durin IV trzymający kilof w Rings of Power

Owain, jesteś Durin IV. Krasnoludzkie pierścienie różnią się od pozostałych pierścieni. Wszystkie są różne na swój sposób, ale [Dwarven rings] są dość wyjątkowe w tym sensie, że kojarzą się z władzą, ale także z obsesją, bogactwem i szaleństwem. Masz do czynienia z ojcem, który ma pierścień, a następnie w tekście twoja postać w końcu dostaje pierścień. W jaki sposób ta wiedza o tym potencjale wpłynęła na ciebie i na sposób, w jaki stworzyłeś postać w sezonie 1?

Artur: Jako rdzeń, zaczynając od początku, nie może tak naprawdę wpłynąć na nic, ponieważ wiesz, że pierścień musi wejść w grę. Z pewnością nie mogę się doczekać takiej perspektywy.

Jaką postać stworzyłeś, aby otrzymać taki pierścień?

Artur: Cóż, bycie linią Durina to, jak sądzę, spora odpowiedzialność, ale jeśli chodzi o krasnoludzkie kobiety, wiemy, że krasnoludy nie są szczególnie zainteresowane kobietami — chodzi o ciężką pracę w kopalniach i tworzenie ich rzemiosła. Fakt, że Durin ma żonę, jest bardzo zainteresowany i poświęca jej wiele czasu, wysiłku i serca, wiele o nim mówi.

Małżeństwo krasnoludów, upór, bezwarunkowa miłość i równość małżeńska

Szczęśliwa para krasnoludów rozmawiająca

Tolkien zwraca się do krasnoludzkiego małżeństwa i wspomina, że ​​jest to rzadkie — często zarówno kobiety, jak i mężczyźni są oddzieleni i interesują się różnymi rzeczami. Kiedy tak się dzieje, rzeczywisty cytat, który wyciągnąłem, brzmiał: „Krasnoludy biorą tylko jedną żonę lub męża w każdym swoim życiu”. Dodaje, że są o siebie zazdrośni. Kiedy to się dzieje, jest intensywność. Czy pozwoliłeś, aby wpłynęło to na sposób, w jaki zbudowałeś relacje swoich bohaterów?

Nomweta: Na pewno jest między nami ogromna pasja i to w najlepszy możliwy sposób. Czasami, jeśli są chwile, w których próbujemy się przekonać o czymś, to również może być naprawdę gorące. Jest ta wspaniała dynamika i chemia, w której jesteśmy popychani, ciągani i rzucani w różne sytuacje. Ale sednem Disy i Durina jest miłość — prawdziwa, bezwarunkowa miłość. Zawsze będziemy do tego wracać, ale z pewnością spodobają się kierunki, w których są rozciągnięte, i widząc wysokość tych emocji, [where] zobaczysz wyraźny ogień.

Artur: Cechy Krasnoludów są obecne, zarówno między sobą, jak i między nami. Na pewno zobaczysz upartego Durina.

Nomweta: Ale zobaczysz także równość krasnoludów płci męskiej i żeńskiej, co jest desperacko ważne.

Zadanie wypełnienia luk rzadkimi informacjami o krasnoludach z Drugiej Ery

Książę Durin IV dowodzący żołnierzami

Ogólnie materiał źródłowy dla Drugiej Ery jest bardzo cienki. Zdecydowanie w przypadku Krasnoludów nie ma ich zbyt wiele, więc trzeba było uzupełnić i doprowadzić do pewnych wydarzeń, w których jesteśmy świadomi tego, jak sprawy się kończą w określonych momentach. Wiem, że nie pisałeś scenariuszy, ale jak trudne było wymyślenie tego i wypełnienie tych luk?

Artur: Cóż, możesz czerpać z innych książek i używać ich do karmienia i wspierania niektórych decyzji. Oznacza to, że zasadniczo dało nam to wolną rękę i miejsce do odkrywania i współpracy ze sobą, co jest naprawdę ekscytujące. W miarę upływu pór roku, w miarę upływu odcinków, [with] podczas tej eksploracji dowiadujesz się różnych rzeczy o życiu i kulturze krasnoludów.

Premiera „Władcy Pierścieni: Pierścienie Mocy” odbędzie się 2 września i będzie dostępna w Prime Video. Historia prześledzi kilka najważniejszych wydarzeń Drugiej Ery, podążając za masową obsadą z jednego końca Śródziemia na drugi.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.

Czy ten post był pomocny?