Skip to content

Oto kto opiekował się Naruto jako dziecko!

19 de grudzień de 2022
BabyNaruto

Naruto Uzumaki jest tytułowym bohaterem Masashiego Kishimoto Naruto franczyzowa. Pojawia się jako główna postać w anime Naruto i jego kontynuacja, Naruto Shippuden; występuje również w Boruto: Naruto Następne pokolenia, ale jako postać drugorzędna, ponieważ serial koncentruje się na jego synu, Boruto Uzumakim. Przez lata Naruto przeszedł wiele zmian i widzieliśmy, jak dorastał wraz z rozwojem anime. Ale jak zaczęła się jego historia? Wiemy o jego rodzicach, ale jak Naruto przeżył, gdy był niemowlęciem i dzieckiem? Na to pytanie odpowiemy w tym artykule!

Masashi Kishimoto nie potwierdził, kto opiekował się Naruto, gdy był jeszcze dzieckiem. Przyjmuje się, że Hiruzen Sarutobi, Trzeci Hokage, osobiście opiekował się nim, gdy był mały. Kiedy trochę podrósł, opiekowała się nim wioska i kilka innych osób, ale w zasadzie mieszkał w tym czasie sam i miał zapewnione dochody na normalne życie.

W dalszej części artykułu dowiesz się więcej o dzieciństwie Naruto, ponieważ wyjaśnimy historię jego narodzin, a także to, jak udało mu się żyć samotnie w Konoha. Będzie tu wiele teorii, a także kilka spoilerów, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu, jeśli jeszcze nie wiesz wszystkiego.

Jak Naruto został sierotą?

Ze względu na warunki, w jakich znajdowała się matka Naruto, która była Jinchūriki Dziewięcioogoniastego, narodziny Naruto musiały być przeprowadzone bardzo ostrożnie. Kiedy nadszedł czas na poród, pieczęć, która zawierała bestię wewnątrz Jinchūriki, osłabła, przez co konieczne było jej wzmocnienie po zakończeniu porodu. Naruto urodził się w pokoju chronionym barierą, a świadkami narodzin byli tylko jego rodzice, Kushina Uzumaki i Minato Namikaze, a także Biwako Sarutobi, żona Hiruzena Sarutobiego i Taji, medyczny ninja, który pomagał podczas porodu.

Kiedy Naruto się urodził, Minato miał wzmocnić pieczęć Kushiny, ale pojawił się zamaskowany mężczyzna, który porwał Naruto. Minato udaje się uratować Naruto, ale z tego powodu nie jest w stanie ochronić Kushiny, która zostaje porwana przez zamaskowanego mężczyznę. Zamaskowany mężczyzna ujawnił, że jego zamiarem było wypuszczenie Dziewięcioogoniastego do ataku na wioskę liścia, wykorzystując słabość pieczęci Kushiny. Minato umieścił Naruto, a następnie osłabioną Kushinę w bezpiecznym domu, podczas gdy on postanowił zająć się sytuacją.

Wreszcie, Dziewięcioogoniasty pokazał wielką moc, a Minato zdecydował się zapieczętować część czakry Dziewięcioogoniastego wewnątrz Naruto, aby stał się Jinchūriki. Druga część czakry Dziewięcioogoniastego została zapieczętowana w Minato. W tym samym czasie Minato uznał za stosowne zapieczętować część swojej czakry, jak również czakry Kushiny, w Naruto, aby, gdy dorośnie, mogli pomóc mu w roli jinchuriki.

Podczas zapieczętowania, Minato i Kushina zostali przebici przez jeden z pazurów Dziewięcioogoniastego, który próbował zabić Naruto, zanim został zapieczętowany. Z tego powodu i wykonanej pieczęci rodzice Naruto umierają, ale nie wcześniej niż pożegnali się z Naruto i poprosili Hiruzena, aby mieszkańcy Konohy traktowali Naruto jak bohatera, ratując wioskę przed Dziewięcioogoniastym Demonicznym Lisem.

Kto opiekował się Naruto, gdy był dzieckiem?

Teraz, po osieroceniu, dzieciństwo Naruto było dla niego bardzo trudnym okresem. Mianowicie, tylko kilku mieszkańców było w stanie spełnić tę prośbę, ponieważ większość z nich była oburzona atakiem bestii, źle traktując Naruto podczas jego wzrostu. Z tego powodu Hiruzen zadekretował, że nikt nie powinien dowiadywać się o prawdzie Naruto, aby inne dzieci nie traktowały go inaczej i nie marginalizowały. W każdym razie większość chłopców zachowywała taką samą postawę pogardy jak ich rodzice w stosunku do Naruto, przez co Naruto przez większość czasu był sam.

Hiruzen również uważał za rozsądne, aby nikt nie powiedział Naruto, że jego ojciec był Czwartym Hokage. Cała ta sytuacja wywołała w Naruto potrzebę wyróżnienia się, aby nie pozostać niezauważonym. Następnie Naruto wszedł do Akademii Ninja. Pewnego dnia, podczas samotnej zabawy na huśtawce w pobliżu Akademii, Naruto był świadkiem, jak Hinata Hyūga była dokuczana przez grupę łobuzów z powodu jego oczu i postanowił interweniować. Naruto przedstawił się zbirom jako następny Hokage, a ponieważ mieli przewagę liczebną, łobuzy pobili Naruto i podarli czerwony szalik, który miał na sobie.

Zaskoczony widząc, jak Naruto ją ochronił, Hinata dziękuje mu, podczas gdy Naruto zostawił szalik, ponieważ była rozdarta, odrzucając ją z uśmiechem, żeby się o nią nie martwiła. Pewnego dnia w anime Naruto został skonfrontowany z Sakurą Haruno, Ino Yamanaką, Shikamaru Narą i Chōji Akimichi. Uznali go za kogoś o imieniu Yota, który nagle zniknął.

Naruto zaprzeczył, że zna osobę, o którą prosili, a potem, pod ich naciskiem, Naruto odchodzi, zirytowany widząc, że chłopcy wyglądają podobnie do innych wieśniaków. Później, gdy był w lesie, Naruto słyszy płacz chłopca, więc postanawia go odnaleźć. Później dowiaduje się, że pogoda miała wpływ na emocje chłopca. Naruto zdał sobie sprawę, że to był Yota (chłopiec, którego szukali inni). Yota okazał współczucie Naruto i poprosił go, aby nauczył go gwizdać.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Naruto Uzumaki w Naruto, Shippuden i Boruto?

Naruto jest zdezorientowany prośbą, ale zdaje sobie sprawę, że Youta już widział, jak gwiżdże, i stąd pochodzi życzenie. Gdy Naruto nauczył go gwizdać, ta dwójka związała się i została bliskimi przyjaciółmi. Potem Naruto i inni chłopcy z Konohy wyruszają do gry, ale podczas gry Naruto nieświadomie zranił uczucia Yoty, więc zniknął. Kiedy go znaleźli, zdali sobie sprawę, że został złapany przez ANBU, które zdecydowało się go przesłuchać, zdając sobie sprawę, że nie należy do wioski. Chłopcy próbowali zatrzymać przełożonych, ale bezskutecznie.

Następnego dnia Naruto otrzymał wizytę od swoich przyjaciół, którzy postanowili udać się do Rezydencji Hokage, aby uratować jego przyjaciela. Rolą Naruto było odwrócenie uwagi przełożonych, podczas gdy inni ratowali Youtę. Na początku plan wydawał się opłacalny, ale ANBU zdołało zareagować i powstrzymać chłopców. Kiedy panorama wygląda na ciemną, Yota denerwuje się i sprawia, że ​​piorun spada na ANBU, który mdleje. Chłopcy zaczęli uciekać z posiadłości będąc ścigani przez ANBU, docierając do rzeki. Chłopcy ze względu na krótkie doświadczenie nie mogli chodzić po wodzie, więc musieli przez nią przejść.

Niestety, Naruto został porwany przez prąd, ale ostatecznie zostaje uratowany przez Youtę. Ratując go, Youta ujawnił, że nie ma już energii i że nadszedł czas, aby się pożegnać. Yota użył techniki na chłopcach, aby zapomnieli o tym, co się stało, iw ten sposób uniemożliwili im to złe doświadczenie w ich umysłach. W końcu Naruto został uczniem Iruki Umino i spotkał swojego partnera, Sasuke Uchihę, kiedy ta dwójka została wybrana, by dołączyć do ich pieczęci. Pomimo wysokiego podekscytowania Naruto możliwością pokonania Sasuke, biorąc pod uwagę jego popularność, łatwo go pokonać.

Widząc oczy Sasuke, Naruto zdał sobie sprawę, że są one przepełnione nienawiścią. Kiedy Iruka kazał im wykonać Pieczęć Harmonii, obaj odmówili. Od tego momentu Naruto wybrał Sasuke na swojego rywala i próbował wykorzystać każdą okazję, by go pokonać. Kiedy Naruto dowiedział się, że Sasuke również był sierotą, był potajemnie szczęśliwy, że nie został sam jako jedyny i chciał z nim porozmawiać, ale nie mógł z powodu swojej zazdrości. Jednak Naruto życzył sobie, aby pewnego dnia Sasuke uznał go za równego sobie.

***

Jak widać, Naruto miał bardzo złożone dzieciństwo. Formalnie nikt się nim nie opiekował, ale zakładamy – skoro Kishimoto nigdy niczego nie potwierdził w kanonie – że opiekował się nim Hiruzen, gdy był niemowlęciem. Wiemy, że Hiruzen odegrał ważną rolę w jego wychowaniu i że opiekował się Naruto, gdy był dzieckiem, ale nigdy nie zostało wyraźnie potwierdzone, że opiekował się małym Naruto.

Kiedy był nieco starszy, żył samotnie z dochodów, które zapewnili mu rodzice i był pod opieką kilku osób, choć żadna z nich nie była jego rodzicami ani opiekunami prawnymi. Wśród nich pozostaje Hiruzen, ale musimy też wspomnieć o Sandaime, Iruce i – oczywiście – gościu od ramenu, którzy odegrali większą rolę w dzieciństwie Naruto, ale nigdy nie byli jego opiekunami. Wielu wieśniaków naprawdę go nienawidziło, więc ci nieliczni, którzy naprawdę się nim opiekowali, muszą zostać wspomniani w historii jego wychowania, chociaż nigdy nie byli prawnie odpowiedzialni za niego w żadnym momencie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?