Skip to content

Oto kiedy i jak Naruto uczy się kontrolować Kuramę!

13 de grudzień de 2022
NarutoKurama

Kurama, Dziewięcioogoniasty Lis, był jedną z głównych postaci Naruto aż do śmierci w r Boruta. Kurama zdefiniował historię Naruto, a będąc nierozerwalnie związany z Naruto, wywarł trwały wpływ na serial i postacie. Kurama nie zawsze był dobrym facetem, ale przez lata pomagał Naruto pokonać wiele przeszkód. W tym artykule skupimy się na tej części ich związku, ujawniając, jak i kiedy Naruto Uzumaki nauczył się kontrolować Kuramę; nie był to łatwy proces, więc trzymaj się nas!

Proces kontrolowania Kuramy był długi i trudny dla Naruto i składał się z trzech faz. W pierwszym, podczas treningu z Killerem B, Naruto musiał pokonać swoją wewnętrzną ciemność, co ostatecznie mu się udało. Następnie musiał pokonać samego Kuramę, czego dokonał z pomocą ducha swojej zmarłej matki. W końcu musiał uwolnić Kuramę z klatki. Wszystko to wydarzyło się podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi.

Jak mogłeś wywnioskować, ten artykuł będzie koncentrował się na Kuramie i jego związku z Naruto. Dowiesz się, co dokładnie stało się z Dziewięcioogoniastą Bestią i jak Naruto zdołał pokonać wszystkie przeszkody i ostatecznie zdobyć szacunek Dziewięcioogoniastej Bestii. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Narutomusimy cię ostrzec, że ten artykuł z pewnością będzie zawierał spoilery.

Jak i kiedy Naruto nauczył się kontrolować Kuramę?

Jako jeden z ogoniastych bestii, Kurama był niezwykle agresywnym towarzyszem Naruto i przez lata sprawiał mu wiele problemów, mimo że był dość potężny. Kurama był wyjątkowo potężnym sojusznikiem, ale jak każda ogoniasta bestia chciał wolności, a ponieważ był mocno związany z Naruto po przegranej z ojcem, zbuntował się przeciwko Naruto jako gospodarzowi i nieustannie próbował uciec. W ten sposób Naruto musiał udowodnić swoją wartość, aby zyskać szacunek Kuramy, a potem jego przyjaźń. Pierwszą rzeczą, którą musiał zrobić, było pokonanie swojej wewnętrznej nienawiści, tj. ciemności w nim.

Dokonano tego poprzez trening z Killerem B. Pierwszym miejscem, do którego się udają, jest Falls of Truth, które posiada zdolność odzwierciedlania prawdziwych myśli ludzi. Po przybyciu, Naruto stoi na małej wysepce pośrodku, gdzie zaczyna słyszeć głos kogoś wychodzącego z wodospadu. Tam okazuje się, że osoba, która przemówiła, była ukrytą prawdą Naruto; to znaczy „ja” w nim.

Po tym, jak jego ciemność żąda głupich rzeczy, które zrobił, zaczyna szybko atakować, ale prawdziwy Naruto udaje się im przeciwdziałać. Walka wygląda na trudną dla Naruto, ponieważ mroczny Naruto posiada takie same zdolności jak on, co uniemożliwia mu pokonanie go. Dlatego postanawia wyjść ze swojego umysłu. Po przebudzeniu Motoi wyjaśnia, że ​​to była tylko iluzja i że nie mógłby opanować Kyubiego, gdyby go nie pokonał.

Więc Naruto wpada na pomysł, że jeśli uda mu się porozmawiać z Killerem B, powie mu kilka sztuczek. Ale odmawia, ponieważ okazuje się, że pomimo podziwiania Hachibi, w pewnym momencie swojego życia próbował go zabić. Po usłyszeniu o incydencie z Killerem B, Naruto postanawia medytować nad słowami, które powiedział inny Naruto, ale tam ponownie pojawia się gigantyczna kałamarnica, ale z uwięzionym Motoi. Widząc to, próbuje pomóc, ale na szczęście człowiek-ośmiornica zdołał go powstrzymać.

ZWIĄZANE Z:

Jak i kiedy Naruto został zapieczętowany? Co się z nim stało?

Ratując go, Motoi i Killer B ponownie zostali przyjaciółmi i partnerami. Mało tego, B zmienia zdanie i pomaga Naruto opanować jego Biju. Po powrocie do wodospadu, kiedy ponownie napotyka swoją ciemność, zamiast walczyć, zaczynają rozmawiać w taki sposób, że Naruto udaje się przekonać „ja” w nim, powodując, że staje się oryginałem Naruto i znika. Po zdaniu pierwszego testu wchodzi wraz ze swoim nauczycielem do niektórych świątyń, które znajdują się za wodospadem, gdzie B powiedział, że „Naruto zmierzy się z Kyubi”. To była druga część jego testu, ponieważ Naruto musiał pokonać Kuramę w walce.

1670942790 727 Oto kiedy i jak Naruto uczy sie kontrolowac Kurame.webp

W tej świątyni znaleźli wiele bezgłowych posągów przedstawiających wszystkich jinchuriki, którzy nie mogli przejść testu, który polegał na umieszczeniu głowy w posągu, który ma wygląd lwa. Jeśli osoba ma ciemność w sercu, lew odetnie jej głowę, ale jeśli osoba zdoła ją przezwyciężyć, nie odetnie jej. Więc Naruto to robi i wychodzi z tego żywy.

Następnie Killer B twierdzi, że żartował i że był tylko jeden przełącznik, a posągi były zepsute. W tym momencie otwierają się drzwi do pokoju, w którym Naruto będzie walczył z Kyubim. Gdy wyzwanie się rozpoczyna, Naruto, wraz z pomocą Killera B, wchodzi do umysłu Naruto, gdzie Naruto przełamuje jego pieczęć, a klucz otwiera drzwi, które blokują Bijuu.

Hachibi próbuje pomóc, chwytając demona swoimi mackami, aby Naruto mógł wyciągnąć czakrę bestii swoją własną, ale bezskutecznie. Pomoc zabójcy B na nic się zdała. Z tego powodu Naruto nadal walczył z Kyubim, znosząc próby złapania jego czakry przez demona. Walka staje się trudna dla Naruto, ponieważ bestia jest bardzo szybka i potężna, co powoduje, że kilka jego prób pokonania ich kończy się niepowodzeniem, ale po uderzeniu go Rasen-Shurikenem pozostaje słaby, pozwalając Naruto złapać czakrę lisa W tym momencie nienawiść Kyubiego infiltruje uwięzioną czakrę Naruto, powodując, że część niego zamienia się z powrotem w Mrocznego Naruto.

ZWIĄZANE Z:

Jak szybki jest Naruto we wszystkich swoich formach?

W chwili, gdy jest bliski przegranej, ratuje go matka, Kushina Uzumaki, która pojawia się w jego umyśle. Na początku Naruto myślał, że Kushina jest „prawdziwą formą dziewięcioogoniastego”, ale później został pobity przez wściekłą Kushinę, która następnie przeprosiła i powiedziała, że ​​ma nadzieję, że Naruto nie dostanie od niej porywczej postawy. Następnie Naruto mówi, że Kushina była w rzeczywistości jej matką, i przytula ją. Z tym, transformacja Naruto zatrzymała się, ku wielkiemu szokowi Yamato i Killera B.

Naruto i Kushina zaczęli rozmawiać, a Naruto pytał, jak Kushina i Minato się poznali. Kushina opowiedziała historię Naruto, komplementując jej włosy, a następnie powiedziała mu, że go kocha. Ku zaskoczeniu Naruto. Więc był szczęśliwy. Zapytany, jaki był wynik połączenia „Żółtej Błyskawicy Konohy” i „Czerwonego Gorącokrwistego Habanero”, Naruto z dumą odpowiedział – Pomarańczowy Hokage Konohy, czyli on.

Po tym, Naruto w końcu walczy jeszcze raz, z tym wyjątkiem, że tym razem czuje się szczęśliwy, w wyniku czego ciemna energia wlewająca się do Naruto zmienia się w światło i zaczyna używać połączenia głowy bezpośrednio dla Dziewięcioogoniastego. Kushina mówi mu, że jego czakra nie może dłużej utrzymać Dziewięcioogoniastego i mówi Naruto, aby wyjął Dziewięcioogoniastego. Naruto tworzy kilka cienistych klonów i szarżuje na Dziewięcioogoniastego, tworząc Rasengany podczas biegu.

Dziewięcioogoniasty zrywa łańcuchy, które go kontrolowały, a Naruto i jego klony atakują Dziewięcioogoniastego zaporą Rasengan. Dziewięcioogoniasty uderza w wiele klonów, powodując ich zniknięcie, ale Kushina używa ostatniego łańcucha, który dała Dziewięcioogoniastemu, aby go odciągnąć. Naruto i jego klony następnie używają Trybu Mędrca i atakują Sztuką Mędrca: Wielki Bal Rasengan. Tak jak odepchnął, wiele klonów wyciąga czakrę Dziewięcioogoniastego, tak jak oryginalny Naruto.

Używa Stylu Wiatru: Rasenshuriken, który ostatecznie pokonuje Dziewięcioogoniastego, gdy Naruto wyciąga z niego czakrę. Kiedy czakra jest połączona z Naruto, pieczęć ma kształt Mędrca Sześciu Ścieżek. Naruto ponownie zamyka pieczęć na klatce Dziewięciu Ogoniastych. Następnie Naruto, zanim opuści swój umysł, pyta Kushinę, co zamierza zrobić; na co Kushina odpowiada, że ​​idzie tam, gdzie prowadzi jej ojciec. Ponadto opowiedziała mu prawdziwą historię ataku Kyubiego. Po usłyszeniu całej prawdy jej matka przeprasza, że ​​nie była z nim, by go kochać i troszczyć się o niego, ale Naruto odpowiada, że ​​dobrze się bawiła jako jinchuriki. To spowodowało, że z radości przytuliła syna.

ZWIĄZANE Z:

Czy Naruto ma wszystkie ogoniaste bestie?

Ale okazuje się, że czas się skończył, przez co Kushina zniknęła, a jej łzy szczęścia spadły na ukochanego syna. Następnie Naruto szczęśliwie budzi się i komentuje, że czakra Kyubiego jest uwięziona w boku jego umysłu, a używając jej, przyjmuje postać Mędrca Sześciu Ścieżek. W tej formie zyskuje nowe umiejętności. Ale to nie był cały interes, ponieważ Naruto wciąż musiał uwolnić Kuramę z jego klatki. I to był ostatni i ostatni krok na drodze do tego, by Kurama został jego sojusznikiem.

1670942790 236 Oto kiedy i jak Naruto uczy sie kontrolowac Kurame.webp

Zanim Naruto wyruszy do bitwy, lis zaczyna przypominać sobie wzrost Naruto przez lata, aż do dnia, w którym walczyli, kiedy zdał sobie sprawę, że udało mu się już zrobić wszystko na własną rękę. Po tym Naruto powiedział mu, że pewnego dnia zrobi coś dla swojej nienawiści, ale on odpowiedział, że nie powinien być taki naiwny, ponieważ jest Dziewięcioogoniastym Demonicznym Lisem, żywą masą nienawiści i żadne dziecko nie będzie miało na niego wpływu. go, ale w końcu Naruto mówi mu, że nie jest chłopcem z wcześniej.

Później, gdy Madara decyduje się sprawdzić, czy Dziewięcioogoniasty został schwytany, zdaje sobie sprawę, że Madara wrócił i decyduje się wesprzeć Naruto, ponieważ według niego, pomiędzy Naruto i Madarą kontrolującymi go ponownie, woli Naruto. W ten sposób klon Naruto otrzymuje czakrę Kyūbiego, aby stworzyć więcej klonów.

Później, kiedy prawdziwy Naruto walczy z Tobim, Ośmioogoniasty telepatycznie rozmawia z Kyubim. W rozmowie Hachibi insynuuje, że Kyubi polubił Naruto i dlatego, pomimo wszystkich kopii, które wykonał w trybie czakry Kyubi, wciąż nie jest martwy, ponieważ sam Kyubi przestał wchłaniać czakrę Naruto .

Kiedy Naruto ma zostać zjedzony przez Czteroogoniastego, Dziewięcioogoniasty odmawia mu pomocy, pomimo karcenia Ośmioogoniastego i wiedząc, że Naruto jest jedynym człowiekiem, który nie chciał go kontrolować. Chociaż Naruto w końcu zostaje zjedzony przez Czteroogoniastego, Naruto nie umiera, ale zamiast tego pojawia się w podświadomości Yonbi. Rozmawia z Naruto i ujawnia, że ​​ogoniaste bestie mają własne imię, którym jest Kyubi, Kurama.

Gdy Naruto kontynuuje walkę, Kurama nadal zastanawia się w swoim umyśle, mówiąc, że widział wszystko, co robi Naruto i że nie ma znaczenia, co powie jemu lub innym Ogoniastym Bestiom; musi przekazać swoje prawdziwe emocje. Po zobaczeniu jego stosunku do próby uwolnienia Son Goku, Kurama przypomina sobie kilka walk Naruto i ważne momenty, więc mówi, że jeśli Naruto naprawdę chce coś dla nich zrobić, musi zrobić to, co zawsze: pokazać to swoimi działaniami.

ZWIĄZANE Z:

Boruto: Czy Kurama umarł? Czy to wróci?

Po tym, jak Naruto zdołał wyciągnąć kołek z Czteroogoniastego, Kurama był bardzo szczęśliwy. Po tym, jak Tobi użył Demonicznej Statuy Zewnętrznej Ścieżki, Naruto zaczyna rozmawiać z Kuramą, a ten ostatni oferuje mu swoją czakrę, ale Naruto chce najpierw podziękować mu za pomoc podczas walki z Madarą i wpada w złość. Po chwili Kurama składa dłoń w pięść przed Naruto i mówi mu, że połączy swoją czakrę ze swoją. Naruto zgadza się i uderza Kuramę pięścią, przez co stają się bardzo dumni. W ten sposób Naruto ostatecznie zdołał kontrolować Kuramę.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?