Skip to content

Oto dlaczego Sasuke nie może używać trybu mędrca!

16 de marzec de 2023
SageMode

Sasuke Uchiha to jedna z najważniejszych postaci w całości Naruto franczyzowa. Antybohater serii, Sasuke, był wszystkim – złoczyńcą, bohaterem i wreszcie antybohaterem, który pięknie uzupełnia heroiczne ideały Naruto. Co więcej, Sasuke jest również jedną z najsilniejszych postaci w całej serii. Wiele jego mocy i umiejętności wynika z faktu, że mógł używać Rinnegana, ale stracił go w Boruto po tym, jak został dźgnięty przez Momoshiki, który wówczas posiadał Boruto. Mimo to Sasuke ma wiele innych mocy i umiejętności, wśród których jest Tryb Mędrca – a może tak? W tym artykule dowiesz się, dlaczego Sasuke nie może używać Trybu Mędrca Naruto.

Sasuke Uchiha był fizycznie w stanie nauczyć się Trybu Mędrca, zwłaszcza że miał już doświadczenie w używaniu czakry senjutsu, ale faktem jest również, że nigdy się jej nie nauczył ani nie używał jej w serii. Dzieje się tak, ponieważ po prostu nie miał takiej potrzeby, ponieważ miał już wiele innych potężnych technik, więc Tryb Mędrca był dla niego czymś, czego w tamtym czasie nie potrzebował, dlatego nigdy się go nie nauczył.

W tym artykule opowiemy więcej o trybie Sasuke i trybu mędrca, tj. wyjaśnimy bardziej szczegółowo, czy Sasuke Uchiha może nauczyć się trybu mędrca, czy nie, co jest istotne, ponieważ na pewno wiemy, że nigdy go nie używał w serii . Omówimy jego moce i zdolności, ujawniając i wyjaśniając, jak potężny jest i dlaczego potrzebował lub nie potrzebował Trybu Mędrca. Odpowiemy też na kilka dodatkowych pytań związanych z jego mocami i zdolnościami.

W czym jest tryb mędrca Naruto?

Jak zwykle w tego typu artykułach, pozwól nam wyjaśnić, czym jest Tryb Mędrca, zanim udzielimy Ci pełnej odpowiedzi na główne pytanie. Mianowicie, wielu fanów, nawet tych, którzy szukają konkretnych odpowiedzi, wie o co pytają tylko powierzchownie, a czasami dobra i dogłębna znajomość zjawiska może pomóc lepiej je zrozumieć, a nawet odpowiedzieć na niektóre pytania, które można zadać , jak w tym przypadku. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, czym jest Tryb Mędrca, zanim udzielimy pełnej odpowiedzi na główne pytanie tego artykułu, przedstawione w tytule.

Tryb Mędrca to technika oparta na czakrze senjutsu. Wszystkie umiejętności, siła fizyczna i jutsu są niezwykle wzmocnione. Ponadto użytkownik może używać Kawazu Kumite, rodzaju Tai-Jutsu, które zwiększa promień trafienia poprzez naturalną czakrę. Jednak Jiraiya potrzebuje pomocy Fukasaku i Shimy, aby wejść w ten tryb. Najpierw dodaje więcej śladów na policzkach; następnie przywołuje Fukasaku i Shimę, aby usiedli mu na ramionach. W tym trybie wygląd Jiraiyi przypomina żabę, z brodawkami, większym nosem oraz zmienionymi dłońmi i stopami.

Wszyscy trzej mogą używać własnego jutsu lub łączyć je ze sobą. Głównym powodem, dla którego Jiraiya przypomina żabę, jest to, że nigdy nie opanował doskonale tej techniki. W tej technice musisz osiągnąć idealną równowagę pomiędzy energią fizyczną, psychiczną i naturalną. Jeśli użyjesz zbyt mało energii naturalnej, technologia nie zadziała. Używanie zbyt dużej ilości naturalnej energii zamienia cię na zawsze w żabę. Mówi się, że Jiraiya nigdy tak naprawdę nie opanował tej techniki, ponieważ zużywał trochę za dużo naturalnej energii, przez co częściowo zmienił się w żabę na zewnątrz.

Jednak Naruto Uzumaki udaje się opanować technikę bez zmiany wyglądu, przewyższając w tym nawet Jiraiyę. Według Fukasaku, dopóki gromadzi się energię natury, nie można się poruszać. Możesz jednak poprosić kogoś, aby zbierał dla ciebie naturalną energię, o ile masz fizyczny kontakt z tą osobą. Fukasaku sugeruje Naruto, że mógłby zebrać energię, podczas gdy Naruto się porusza. Są jednak problemy: czakra Kyuubiego odpycha Fukasaku.

Naruto nie chce się z tym pogodzić, bo inaczej na darmo ukończyłby szkolenie pustelnika. Wpada na pomysł gromadzenia naturalnej energii w ruchu, ale nie jest to możliwe. Analogia Fukasaku do zbierania naturalnej energii podczas ruchu jest jak jednoczesne patrzenie w lewo iw prawo, podsunęło Naruto pomysł wykorzystania cienistych sobowtórów do zebrania czakry senjutsu.

W walce z Painem pozostawił dwa klony cienia w świecie żab, które następnie przeniosły swoją czakrę natury do prawdziwego Naruto w następujący sposób: Fukasaku używa zwoju na plecach Naruto, aby wykonać jutsu, które teleportuje cienistego sobowtóra z powrotem do prawdziwego świata i natychmiast Naruto może rozpuścić cienistego klona, ​​co oznacza, że ​​zebrana przez niego naturalna czakra jest dostępna dla prawdziwego Naruto i może on natychmiast wrócić do Trybu Mędrca. Naruto może mieć tylko dwa cieniste klony gromadzące czakrę natury i nie może przywołać więcej niż trzy w samej walce.

Gdyby stworzył więcej cienistych klonów, przeszkodziłoby to innym klonom w gromadzeniu czakry natury. W Trybie Mędrca Naruto jest w stanie wyczuć i śledzić czakrę osoby. Oprócz pustelniczego trybu ropuch, jest też jeden z węży, którego Orochimaru nigdy nie nauczył się opanować, a Kabuto Yakushi udoskonalił jako jedyny znany użytkownik. Czyniąc to, przybiera wygląd łuskowatego stworzenia i zwiększa swoje zdolności fizyczne, jak już opisano na początku artykułu.

Czy Sasuke może nauczyć się Trybu Mędrca? Dlaczego tego nie zrobił?

Cóż, wyjaśniliśmy już, czym jest Tryb Mędrca, jak się go uczy i kto może się go nauczyć. Wiedząc, że Sasuke zdecydowanie miał doświadczenie z czakrą senjutsu, która jest głównym warunkiem aktywacji Trybu Mędrca, możemy stwierdzić, że Sasuke Uchiha zdecydowanie jest w stanie nauczyć się Trybu Mędrca. Ma wystarczającą moc, ma wystarczające doświadczenie i gdyby chciał, z pewnością nauczyłby się Trybu Mędrca bez zbyt wielu trudności. Musimy więc zadać sobie pytanie: dlaczego tego nie zrobił?

POWIĄZANY:

Jaką naturę czakry ma Sasuke? Wyjaśnienie transformacji natury Sasuke!

Cóż, internet jest jak zwykle pełen różnych teorii, które próbują wyjaśnić, dlaczego Sasuke Uchiha nigdy nie nauczył się Trybu Mędrca, a niektóre teorie sugerują nawet, że nie był w stanie lub że „to była sprawa Naruto”, a Sasuke nie mógł naucz się tego, bo nauczył się tego Naruto. Tryb Mędrca nie jest techniką zarezerwowaną wyłącznie dla jednej osoby, więc fakt, że opanował ją Naruo, nie miał absolutnie żadnego wpływu na fakt, że Sasuke tego nie zrobił. Ale pośrednio, jednym z poza wszechświatowych powodów, dla których Sasuke nie otrzymał dostępu do Trybu Mędrca od Kishimoto, jest całkiem prawdopodobne, że ta technika została przekazana Naruto, a Kishimoto nie chciał się powtarzać, kopiując Naruto.

To dlatego we wszechświecie zdecydowano, że Sasuke nie powinien uczyć się Trybu Mędrca, chociaż był w stanie. Prawdziwy powód tego nigdy nie został wyjaśniony, ale teoretyzujemy, że Sasuke po prostu nie miał potrzeby uczenia się Trybu Mędrca. Jako Uchiha i jako ktoś, kto miał kontakt z Orochimaru, Sasuke miał wystarczająco dużo własnych potężnych technik i nie wydawało się, że potrzebował Trybu Mędrca w tym czasie, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego nigdy nie zadał sobie trudu, aby się go nauczyć. .

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?