Skip to content

Oto dlaczego Kakashi nosi symbol Uzumaki!

24 de marzec de 2023
KakashiUzu

Chociaż nie był jednym z głównych bohaterów, Kakashi Hatake był jednak jedną z najlepszych i najbardziej ukochanych postaci z serii Naruto Masashiego Kishimoto. Facet miał bardzo specyficzne podejście do życia. Ze względu na jego świetne relacje z trio bohaterów, Kakashi stał się ulubioną postacią fanów, więc fani zawsze zadają o nim pytania. Jeśli od czasu do czasu zauważyłeś jego ubranie, być może zauważyłeś, że ma na sobie czerwony spiralny herb, który w rzeczywistości jest symbolem innej wioski. Ten artykuł wyjaśni, dlaczego Kakashi nosi symbol Uzumaki na swoich ubraniach.

Jak zostało ujawnione później w historii, wszyscy shinobi na poziomie chūnina i jōnina mają spiralny herb na swoich ubraniach, który w rzeczywistości jest symbolem wioski Uzushiogakure. Konohagakure i Uzushiogakure rozwinęły silną więź w przeszłości, a ten symbol na mundurach shinobi Konohy jest symbolem tej przyjaźni. Dlatego Kakashi też go ma.

Reszta tego artykułu skupi się na Kakashim Hatake i jego pojawieniu się w serii. Historia rozszerzy początkową odpowiedź o trochę historii i symboliki, wszystko po to, aby wyjaśnić ci całą sytuację. Znaczenie Kakashiego Hatake dla serialu jest trudne do przecenienia, więc zasługuje na osobny artykuł.

Historia Konohy i Uzushiogakure

Jeśli pamiętasz swoje anime, Kakashi Hatake prawie zawsze nosi swój mundur ninja Konoha i Żelazne Rękawiczki, które przypominają mu o czasach ANBU. Inną godną uwagi cechą Kakashiego jest cienka blizna od lewego oka do policzka. Jest wysokim ninja charakteryzującym się kolczastymi srebrnymi włosami; na czole zwykle nosi ochraniacz, który zakrywa jego lewe oko i bliznę. Chiyo kiedyś pomyliła Kakashiego ze swoim ojcem ze względu na ich wielkie fizyczne podobieństwo.

Wracając do jego munduru, prawdopodobnie zauważysz, że ma na nim czerwoną spiralę, która nie jest symbolem związanym z Konohą ani jej shinobi. W rzeczywistości symbol spirali – często nazywany symbolem Uzumaki i powiązany z klanem Uzumaki – jest powiązany z osobną wioską w tradycji Naruto, Uzushiogakure, wioską ukrytą przez wirujące wody.

POWIĄZANY:

Dlaczego Kakashi jest nazywany kopiującym ninja?

Uzushiogakure miał bliskie i stałe związki z Konoha, ponieważ klan Uzumaki z Uzushio i klan Senju z Konoha byli dalekimi krewnymi. Z tego powodu wszystkie kamizelki Chūnina i Jōnina z Konohy noszą insygnia Uzushiogakure na plecach i ramionach, symbolizujące silną przyjaźń, która istniała między tymi dwoma narodami.

Jak wskazaliśmy, odpowiedź miała wiele wspólnego z historią obu wsi. Konohagakure jest najsłynniejszą wioską w serii i ma bardzo wyraźny symbol, dlatego dziwne było, że jej shinobi nosili symbol innej wioski na swoich mundurach. Konohagakure to ukryta wioska Krainy Ognia.

Hokage to Kage, który służy jako głowa Konohy, jednej z Pięciu Wielkich Wiosek Ninja. W sumie Konoha miała siedmiu Hokage, z Naruto Uzumakim na czele. Na szczycie zwróconym ku wiosce od północy stoi Skała Hokage.

Chociaż Konoha, podobnie jak naród, który nazywa domem, doświadczyła okresu względnego pokoju od zakończenia Czwartej Wielkiej Światowej Wojny Shinobi, nadal jest jednym z najbardziej wpływowych i potężnych miast na świecie, pomimo ataków Orochimaru i Pain kilka lat temu, które zmniejszyły jego siłę militarną i wpływy.

Byli podzieleni na mniejsze grupy najemników, których używano do walki przed rozwojem wiosek shinobi. Klany Uchiha i Senju były dwoma najpotężniejszymi klanami ninja spośród niezliczonych innych. Klan Senju zaproponował Uchiha zawieszenie broni po wielu zabójstwach.

I chociaż historia Konohagakure jest dość bogata i różnorodna, tak naprawdę nie będziemy omawiać całej historii, ponieważ nie ma to związku z tym artykułem. Istotne jest Uzushiogakure, dlatego postanowiliśmy podać Wam kilka dodatkowych informacji o tej byłej (tak!) wiosce i jej słynnym symbolu, który, jak widzimy, jest tak sławny i tak ważny dla tradycji, że został uznany nawet przez inną słynną wioskę, taką jak Konoha, więc po prostu musimy podać kilka podstawowych informacji.

Historia Uzushiogakure i znaczenie jej symbolu

Mieszkańcy Uzushiogakure, znanego również jako Wioska Długowieczności i starożytnego miasta w Krainie Wirów, byli znani ze swojej niezwykłej długowieczności. Ta osada i Konoha łączyła bliska więź do tego stopnia, że ​​Konoha umieściła emblemat wioski jako znak przyjaźni na oficjalnych mundurach Liścia Chnina i Jnina (Czerwonych Spirali).

Uzushiogakure

Klan Uzumaki, który miał silne fuinjutsu znane jako „Pieczęć Czterech Symboli”, był tak dobrze znany ze swojego mistrzostwa w pieczęciach, że został zniszczony podczas wojny ninja, aby uniknąć komplikacji. Ta wioska już nie istnieje, ponieważ inne wioski zniszczyły ją w obawie o swoją władzę i kontrolę nad swoimi klanami.

Symbol jest całkowicie zrozumiały, a Uzushiogakure oznacza Wioskę Ukrytą przez Wirujące Przypływy. Ta spirala w pierścieniu jest dość prostym i bezpośrednim symbolem, który ujawnia naturę wioski, ponieważ reprezentuje wir lub wirujący przypływ, co pasuje do tradycji i nie wymaga dalszych wyjaśnień. Symbol ten zainspirował również oficjalny symbol Klanu Uzumaki, dlatego też jest często nazywany „Symbolem Uzumaki”.

POWIĄZANY:

W którym odcinku Kakashi Hatake dostał Susanoo?

Pod względem geograficznym, jak widać w kilku krótkich scenach przedstawiających wioskę, wioska wydaje się składać z wielu cylindrycznych budynków niedaleko Kirigakure. Przez miasto zbudowano duże mosty, przez które wydawał się przepływać szeroka rzeka. W topografii tego obszaru dominują strzeliste wzgórza.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?