Skip to content

Ostrzeżenie w Los Angeles Covid: Przygotuj się na „znaczną transmisję w nadchodzących tygodniach”, według dyrektora ds. zdrowia publicznego

1 de lipiec de 2022
AdobeStock 90015597

„Wszystkie dotychczasowe informacje wskazują na potrzebę przygotowania się na prawdopodobieństwo znacznej transmisji w nadchodzących tygodniach” – ostrzegła dzisiaj Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa Los Angeles.

To mówi coś, biorąc pod uwagę, że wczoraj LA zgłosiło 6529 codziennych infekcji Covid – co jest prawie najwyższą sumą, jaką hrabstwo odnotowało od początku lutego – i już ma 7-dniowy wskaźnik pozytywnych testów na poziomie 13,8%. To prawie o cały punkt więcej w ciągu 24 godzin od wczorajszego 12,9% i ponad dwukrotnie więcej niż nieco ponad dwa tygodnie temu przy 6,5%. Dla liczby, która jest nie tylko procentem wszystkich testów, ale także średnią z 7 dni, są to ogromne skoki.

Produkcje filmowe i telewizyjne w Los Angeles muszą teraz wymagać maskowania w pomieszczeniach, gdy liczby Covid osiągają próg wyzwalacza eskalacji, mówi urzędnik LA

Według Ferrera, liczby testowe w hrabstwie są zaniżone, ponieważ nie obejmują wyników z zestawów dostępnych bez recepty, z których obecnie wielu korzysta.

Podwyższony dzienny wskaźnik pozytywnych testów „prawdopodobnie reprezentuje wyższy wskaźnik transmisji, który jest związany z wysoce zakaźnymi podwariantami Covid, a także spadkiem rutynowych testów w szkołach”, który był znacznie bardziej wszechstronny niż w dużej społeczności, a więc obejmowało wielu, którzy normalnie nie byliby testowani.

Średnia 7-dniowa liczba nowych hospitalizacji związanych z Covid wynosi obecnie 109 dziennie. Ferrer nazwał to „oszałamiającym wzrostem” z 84 nowych przypadków dziennie zgłoszonych w zeszłym tygodniu. Dzisiejsza średnia nowych hospitalizacji jest również o 78% wyższa niż przed miesiącem.

Teraz ponownie pojawia się zaniepokojenie rosnącym obciążeniem systemu opieki zdrowotnej.

Surowa liczba nowych przypadków związanych z Covid w lokalnych szpitalach wzrosła do najwyższego od czterech miesięcy (od 3 lutego) 808. Średnia 7-dniowa takich hospitalizacji wynosi obecnie 8,1 na 100 000 mieszkańców. To więcej niż 6,6 nowych dziennych przyjęć Covid na 100 000 mieszkańców zaledwie wczoraj. Jeśli liczba ta osiągnie 10 na 100 000 i pozostanie tam przez dwa tygodnie, urzędnicy zdrowia publicznego LA powiedzieli, że przywrócą mandat maski publicznej w pomieszczeniach. Obecna prognoza jest taka, że ​​stanie się to do 19 lipca.

Ale są też inne zmienne.

„Z bardziej zaraźliwym [BA.4 and BA.5] warianty, w których ludzie podejmują mniej środków ostrożności, a my przyjeżdżamy w weekend świąteczny, to naprawdę może… prowadzić do wzrostu liczby przypadków” – powiedział Ferrer.

„Ludzie nie słuchają naszych zaleceń, aby ludzie zakładali teraz z powrotem swoje maski w pomieszczeniach” – kontynuowała. „Po prostu sugeruję, aby wszyscy wykonali swoją część”.

Czy ten post był pomocny?