Skip to content

„Ostatnia noc w Soho” „Osiągnęliśmy to, czego chcieliśmy” mówi o filmach Focus: Plusy i minusy szeroko publikowanych filmów studyjnych – Specialty Box Office

31 de październik de 2021
soho e1590506464523

Edgara Wrighta Ostatnia noc w Soho to film studyjny, który pojawił się na 3000 ekranach — to gra na rynku kinowym, na którym widzowie multipleksów najczęściej szukali wysokobudżetowych, wysokooktanowych studiów franczyzowych. (Wydma, Halloween zabija oraz Nie ma czasu Die zajęło pierwsze miejsca w ten weekend, ogólnie miękkie, w którym imprezy Halloween mogły zakłócić gwiezdny powrót do zdrowia w październiku.)

Z wyjątkiem Opactwo Downton, Focus prawie nigdy nie wypuścił filmu na tylu ekranach, kropka. Przed Covidem z pewnością wypuściłby psychologiczny thriller z lat 60. w ciągu kilku tygodni w wersji „platformowej”, zaczynając od arthouse.

W rzeczywistości film – o aspirującej projektantce mody, która w tajemniczy sposób wkroczyła w lata 60., gdzie spotyka olśniewającą niedoszłą piosenkarkę i bardzo mroczną tajemnicę – najlepiej wypadł w kinach artystycznych, zwłaszcza w sieci Alamo Drafthouse (prowadzonej przez Brooklyn) i 35-milimetrowym druku teatry w Music Box w Chicago, Village East i BAM w Nowym Jorku, Belcourt w Nashville, Coolidge Corner w Bostonie i New Beverly w LA. Grała również dobrze w ośmiu kinach AMC w Dolby, wszystkie na wybrzeżach, czyli gdzie Ostatnia noc zrobił najlepiej. Wykrzywił młodość, odzwierciedlając publiczność, która wraca do kin, z 68% kupującymi bilety w wieku poniżej 35 lat. Pomysł, że James Bond zwabił z powrotem kluczowe starsze pokazy artystyczne – lub nawet do filmów innych niż Nie ma czasu na śmierć — mogła zostać zawyżona.

Jak donosi, Ostatnia noc zarobił 4,16 miliona dolarów, uzyskując nr 6 i znacznie poniżej śledzenia.

„Jestem po prostu bardzo szczęśliwa, że ​​wprowadziliśmy ten film do kin” – powiedziała szefowa dystrybucji Focus, Lisa Bunnell. „Z filmem i dla Edgara osiągnęliśmy to, co chcieliśmy”. Reżyser, rzecznik wokalny filmów kinowych, jest teraz w Wielkiej Brytanii, promując Ostatnia noc po skoncentrowanym marketingu w Stanach Zjednoczonych.

Focus nie jest sam, inne dystrybucje dokonały podobnego wyboru, gdy rynek teatralny walczy o odbudowę. Powodów jest kilka.

– Okna TV: Focus nie ogłosił płatnego okna wideo na żądanie dla Ostatnia noc ale ostatnio postępuje zgodnie z 17-dniowym wzorcem dla swoich filmów. Zakładając, że tak jest w tym przypadku, niektóre teatry byłyby mniej skłonne do pokazywania go po tym czasie, więc musi być jak najszerzej wyprowadzony. „Są różne zmienne. Jeśli planujesz PVOD lub streamujesz stosunkowo niedługo, nie możesz wprowadzić tego w telewizji i jednocześnie trafić do kin” – powiedział jeden z dystrybutorów.

– Względy ekonomiczne: Dystrybutorzy mogą uzyskać większy zwrot za początkową eksplozję pieniędzy marketingowych dzięki większemu rozgłosowi kinowemu, zwłaszcza jeśli PVOD nie jest daleko w tyle.

-Dlaczego nie?: Nawet rosnąca sprzedaż biletów o malejących powrotach z podmiejskich multipleksów wciąż jest gotówką. Im szersze otwarcie, tym więcej osób mogło usłyszeć o filmie, gdy trafił na PVOD.

Minusem jest to, że przemysł myśli i mówi, że film nie radził sobie dobrze, nie działał i wyciągał wnioski na jego temat na podstawie pierwszego numeru. Ale żyjemy w tak dziwnych czasach, powiedział Bunnell, że „Teraz filmów dla dorosłych nie można śledzić. To niczyja wina. To pandemia. Wszystkie stosowane przez nas sposoby oceniania, dokąd zmierzają filmy, w górę lub w dół, są mniej wiarygodne”.

Ostateczny termin dyrektorów, z którymi rozmawia co tydzień w związku z pokazem specjalnym, zwykle trzyma kciuki, ale nie ma pojęcia, jak poradzi sobie ich filmy.

„Teraz naprawdę liczy się to, że sytuacja się poprawia. Spójrz na cały październik. Kasa rośnie, myślę, że wkraczam w silny sezon świąteczny. To jest dobra wiadomość.”

Sektor specjalistyczny wypuszcza filmy w szybko przyspieszającym tempie, wiele z nich odbyło się od 2020 roku, a w tym roku wychodzą z mocnych festiwali, od Cannes po Wenecję, Telluride, Toronto, Londyn i Nowy Jork. „Cieszymy się, że pojawiają się treści. Jeśli nie odzyskamy treści, nigdy nie odzyskamy tej publiczności” — powiedział jeden z dyrektorów ds. dystrybucji.

Inne wernisaże: prezentacja A24 Joanny Hogg Pamiątka część II, który odnotował najwyższą w weekend średnią średnią na ekran w wysokości 26 485 USD, choć w trzech kinach w Nowym Jorku i Los Angeles. Kontynuacja dramatu z 2019 roku, Honor Swintona Byrne’a, otworzy w ten weekend dodatkowe najlepsze rynki przed długą premierą kinową.

(A24 ma w swoich rękach najnowszy specjalny hit z filmem gatunkowym owieczka, który wynosi 2,676 mln USD na 145 ekranach w 3. tygodniu)

Godnym uwagi przeżyciem był Wes Anderson Francuska Dyspozytornia. Film z Searchlight Pictures, który w zeszły weekend opublikował średnią 26 000 $ na ekran w 42 lokalizacjach – powiększył się do 788 kin za 2,8 miliona dolarów, trzy dni brutto i średnio ponad 3500 $ na ekran. Skumulowany brutto po 10 dniach od wydania wynosi 4,6 miliona dolarów.

Searchlight powiedział, że silne miejsca otwarte w drugim tygodniu to Belcourt w Nashville, Avon w Stamford Ct., Cinema du Parc i Forum w Montrealu, Hillcrest w San Diego, Tower w Sacramento, Avon w Providence, Lagoon w Minneapolis, Piemont w Oakland i Dwór w Pittsburghu.

W tygodniu netto przenosi się do 1200 kin na wszystkich pozostałych średnich i mniejszych rynkach, w tym kinach artystycznych w Nowej Anglii, Western Mass., północnej części stanu Nowy Jork, Raleigh North Carolina i środkowej Pensylwanii.

Czy ten post był pomocny?