Skip to content

„Ostatni pojedynek”: Ben Affleck, Matt Damon, Ridley Scott, Jodie Comer i Nicole Holofcener rozmawiają Współczesny związek dramatu historycznego – Wenecja

10 de wrzesień de 2021
Screen Shot 2021 07 20 at 11.27.50 AM e1626805799518

„Uważam się za feministkę” – powiedział dziś po południu Ben Affleck do korpusu prasowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Aktor był w mieście, żeby porozmawiać o swoim najnowszym zdjęciu Ostatni pojedynek, wraz ze współgwiazdami Mattem Damonem i Jodie Comer, reżyserem Ridleyem Scottem i współautorką Nicole Holofcener o czternastowiecznym tytule, opartym na książce Erica Jagera, która dziś wieczorem zostanie pokazana poza konkursem.

„Film był dla mnie naprawdę ekscytujący ze względu na postać Marguerite [played by Comer]”, powiedział Affleck. „Jej niezwykła siła i odwaga wydawały się bardzo oczywiste, kiedy czytałem książkę”.

Dodał: „To prawdziwa historia, której ludzie nie znali. To niesamowita kobieta z historii, która jest dobrze znaną postacią, która wypowiadała się przeciwko potężnemu mężczyźnie, który ją zaatakował. Oczywiście wydawało się to istotne, a także niesamowicie ekscytujące, a historia, która mogła wywołać wiele katharsis i empatii, i miałam nadzieję, że wzbudzi w widzu poczucie współczucia i, mamy nadzieję, pomysł, że możemy na siebie patrzeć w inny sposób.”

W tytule, którego współautorami są Damon, Affleck i Holofcener, występuje również Adam Driver i jest kroniką jednego z ostatnich prawnie usankcjonowanych pojedynków we Francji. Ustawiona w 1386 roku, król Karol VI (Affleck) oświadcza, że ​​rycerz Jean de Carrouges (Damon) rozstrzyga spór ze swoim przyjacielem i giermkiem, Jacquesem LeGrisem (Kierowca), o napaść seksualną przez żonę rycerza (Comer). . Po pojedynku na śmierć, pozostawiony przy życiu zostałby ogłoszony zwycięzcą na znak woli Bożej – a jeśli de Carrouges przegra, jego żona zostanie spalona na stosie w ramach kary za jej fałszywe oskarżenie.

Oglądaj w terminie

Mówiąc o tym, dlaczego zdecydował się wyreżyserować tytuł, Scott, który dziś wieczorem otrzymuje w Wenecji Nagrodę Cartier Glory dla Filmmaker Award, powiedział, że nie mógł odmówić Damonowi po pracy z nim nad filmem. Marsjanin.

„Kiedy dostaniesz telefon od Matta Damona, który mówi: „Hej, stary – już pojedynkowałeś się, ale mamy kolejny pojedynek – chcesz to przeczytać?”. i powiedziałem „tak”. Nie mówisz nie.

Scott dodał: „Bardzo mi się podobała praca z Mattem w Marsjanin więc pomyślałem, dlaczego nie chodźmy jeszcze raz. Scenariusz dostałem w sześć tygodni… i to szybko, ponieważ zwykle masz takie propozycje, a 10 lat później nadal tego nie zrobiłeś”.

Mówiąc o procesie pisania, Damon powiedział: „Ben i ja zrobiliśmy męskie sekcje – pierwsze dwa akty. Nicole zrobiła trzeci akt, który jest przede wszystkim historią Jodie, chociaż Jodie oczywiście wchodzi w obie nasze historie. Pomysł polegał na tym, że w męskich opowieściach kobiety manifestują się, gdy mężczyźni ich potrzebują. Z powodu czegoś innego są ignorowane… są ich własnością i są postrzegane jako takie.”

Holofcener zauważył, że wszyscy byli oczywiście świadomi ruchu #metoo i tego, jak „podobne jest to doświadczenie”, przez które przeszła Marguerite.

„Ostatnią rzeczą, jakiej wszyscy chcieliśmy, było to, aby znaleźć się na pudełeczku na mydło i powiedzieć:” spójrz, jak ważne jest to dzisiaj ”, ponieważ myślę, że ludzie to rozumieją bez konieczności pisania tego” – powiedziała.

Comer dodał: „Przechodząc do tej części, poczucie obowiązku opieki było zawsze bardzo obecne. Myślę, że będzie tak wiele kobiet, które obejrzą ten film i będą się z nim w jakiś sposób nawiązywać”.

Ostatni pojedynek zostanie wydany do 20NS Century Studios i jest produkowany przez Scotta i Kevina Walshów dla Scott Free, a Damon i Affleck produkują za pośrednictwem ich sztandaru Pearl Street. Otwarcie w kinach 15 października.

Czy ten post był pomocny?