Skip to content

One Piece: Dlaczego Luffy zadzwonił w dzwon 16 razy?

25 de marzec de 2023
LuffyBell

Bohaterem gry jest Monkey D. Luffy Jeden kawałek manga i anime. Jest niesamowicie potężną postacią, która chce zostać nowym Królem Piratów, znajdując skarb One Piece Gol D. Rogera. Przez lata Luffy uczestniczył w wielu przygodach i zrobił szereg rzeczy, które pozwoliły Luffy’emu stać się bohaterem, jakim jest. Niektóre z jego działań są jasne, podczas gdy inne wciąż pozostają tajemnicą dla wielu, w tym dla niektórych zagorzałych fanów serii. Jednym z takich wydarzeń jest Luffy dzwoniący (nie)słynnym Ox Bell 16 razy w Marineford, aw tym artykule powiemy ci, dlaczego Luffy to zrobił.

Luffy zadzwonił dzwonkiem Ox Bell 16 razy, aby odwrócić uwagę. Dzwonek zwykle dzwoni po upływie roku, aby powitać nowy rok lub w nagłych przypadkach, ale ponieważ żadna z tych rzeczy się nie wydarzyła, możemy wywnioskować, że była to forma rozproszenia uwagi i sygnał dla jego Piratów Słomianego Kapelusza, którzy są tylko ci, którzy rozumieli prawdziwe znaczenie tego czynu.

W dalszej części tego artykułu omówimy bardziej szczegółowo odpowiedź, której ci udzieliliśmy. Powiemy ci o znaczeniu Ox Bell w One Piece, kiedy, jak, dlaczego Luffy nim zadzwonił i co to właściwie oznaczało. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w Oda’s Jeden kawałekmusimy was ostrzec, że mogą pojawić się spoilery.

Ox Bell jest bardzo ważnym symbolem

Ox Bell to święty dzwon znajdujący się na centralnym placu Marineford. Dzwon pierwotnie znajdował się na słynnym pancerniku Ox Lloyd’s. Zwykle oznacza koniec roku i początek następnego. Musisz uderzyć w dzwon osiem razy, aby podziękować właśnie zakończonemu rokowi, a następnie powtórzyć osiem razy, aby powitać nowy rok. Jeśli dzwoni 16 razy bez przerwy, oznacza to niezwykłe wydarzenie: katastrofę, nową erę i inne. Po zakończeniu wojny w Marineford Luffy, który wciąż dochodzi do siebie po odniesionych obrażeniach, infiltruje Marineford. Podchodzi do tego dzwonu i uderza nim szesnaście razy, jak nakazuje tradycja.

Ten sygnał był interpretowany na różne sposoby: Brandnew postrzegał go jako wypowiedzenie wojny Marynarce Wojennej, podczas gdy Killer of the Eustass Kid Pirates zrozumiał to jako początek wojny. Nowa era piractwa. Jednak prawdziwym celem Luffy’ego w tym przedsięwzięciu było wysłanie wiadomości do jego towarzyszy, rozproszonych przez Bartholomew Kumę, do wszystkich zakątków Grand Line.

POWIĄZANY:

One Piece: Czy Luffy zabił Arlonga podczas Arlong Park?

Aby to zrobić, Luffy pokazał się tłumowi reporterów zaskoczonych jego obecnością, z nowym tatuażem na ramieniu. Ten tatuaż jest 3D2Y. Oznacza to, że towarzysze, którzy wcześniej mieli spotkać się trzy dni po rozstaniu, przekładają swoje spotkanie na archipelagu Sabaody na dwa lata, co pozwoli im ciężko trenować, powodując elipsę dwóch lat w mandze.

Luffy wybrał dziwny moment, by zadzwonić

Luffy nadal jest leczony w łodzi podwodnej Lawa, gdzie Law, Ivankov, Boa Hancock i Jinbe komentują rozmiar szkód, które zgromadził, a Jinbe obawia się jego reakcji na wszystko, co się wydarzyło, kiedy się obudził. Hancock zdaje sobie również sprawę, że więźniowie Impel Down, którymi są Ivankov i jego zwolennicy z Nowej Kama Land, są po stronie Luffy’ego.

Po dwóch tygodniach rekonwalescencji, Luffy budzi się w Amazon Lily i wpada w szał, pytając na ślepo, gdzie jest Ace. Po powolnym przypominaniu sobie śmierci Ace’a i kontynuowaniu niszczenia skał i drzew w lesie, zatrzymuje się na chwilę, gdy Jinbe próbuje wyjaśnić, że Ace umarł i że wojna się skończyła.

Luffy zdaje sobie sprawę, że to nie był sen, mocno ściskając jego policzek i zaczyna płakać z powodu swojej straty. Kiedy płakał, zaczyna przypominać sobie o nim, kiedy spotkał Ace’a. Po retrospekcji zaczyna wątpić w swoje umiejętności i zaczyna myśleć o tym, jak mógłby zostać królem piratów, gdyby był zbyt słaby. Po tym Luffy toczy słowną i fizyczną walkę z Jinbe, który powiedział mu, żeby nie żałował śmierci brata i że nie stracił jeszcze wszystkiego.

Luffy przypomina sobie wtedy, że wciąż ma coś bezcennego: swoją załogę, a następnie deklaruje, że chce udać się na Archipelag Sabaody, aby ponownie spotkać się z członkami załogi. Wkrótce potem spotyka Silversa Rayleigha w Amazon Lily i dowiaduje się o związku Shakky’ego z Nyonem, Boą Hancock i jej siostrami. Luffy pyta, czy ktoś z jego załogi wrócił na Archipelag Sabaody, na co Rayleigh odpowiada, że ​​prawdopodobnie żaden.

Po tym, jak Rayleigh wyjaśniła, w jaki sposób dowiedziała się, że Luffy był na Amazon Lily, Rayleigh wyjaśnia, że ​​jeśli Luffy wróci do Sabaody, te same tragiczne wydarzenia, które przeżyła, powtórzą się. Następnie Luffy zaczyna słuchać propozycji, które ma dla niego Rayleigh. Chociaż odpowiedź nie była jeszcze znana, kilka dni później w gazecie pojawił się artykuł o tym, że Luffy żyje, i rozprzestrzenił się po całym świecie. Jednak w gazecie jest coś, co dotyczy działań Luffy’ego.

Okresowo Luffy Marineford

Artykuł ujawnił, że Luffy zinfiltrował Marineford po raz drugi w towarzystwie Jinbe i Rayleigha. Kilka dni wcześniej okazuje się, że po obrabowaniu statku marynarki wojennej otoczyli raz Marineford, co według komandora porucznika okrążającego wyspę jest nabożeństwem żałobnym dla poległych. Następnie Luffy wszedł na plac i zadzwonił dzwonkiem Ox Bell 16 razy, rzucając bukiet kwiatów w gruzy, po czym skłonił głowę w cichej modlitwie i natychmiast opuścił Marineford.

Podczas gdy wielu innych piratów, takich jak Supernovas, spekulowało, co to może oznaczać, Piraci Słomianego Kapelusza rozumieją ukryte znaczenie działań Luffy’ego. Zoro był jedynym, który powoli to rozgryzł, wierząc, że Luffy nie zrobiłby czegoś takiego. Po krótkim czasie Zoro odszyfrowuje wiadomość i przekazuje Peronie jej znaczenie, pokazując jej, że na prawym ramieniu Luffy’ego znajduje się tatuaż z napisem „3D2Y” z przekreślonym „3D”, co oznacza, że ​​ich spotkanie nie będzie dla trzy dni. tak jak planowali, jeśli nie to za 2 lata.

Luffy jest później widziany na statku Piratów Kuja, odpoczywając, aby mógł wyleczyć się z obrażeń. Pozostali piraci Kuja stoją obok niego, obserwując go pod dowództwem Hancocka, jak bawią się jego elastyczną skórą.

POWIĄZANY:

One Piece: Kiedy Luffy’s Gear 5 będzie animowany?

Luffy następnie mówi, że ma nadzieję, że wiadomość od niego dotrze do jego członków załogi. Rayleigh zapewnił ją wtedy, że to zrobi, ponieważ było to dla niego bardzo rzadkie. Jinbe w końcu opuszcza statek Kuja, gdy jest transportowany na rekinie wielorybim po tym, jak Luffy i Jinbe dziękują pozostałym, a Jinbe mówi mu, że będzie nadal pomagał Luffy’emu w przyszłości i że nie może się doczekać spotkania z Luffy’m i jego załoga dwa. lata od teraz. Luffy ostatecznie przybywa na Rusukaina, bezludną wyspę na północny zachód od Amazon Lily Island, z Kuja i Rayleigh, gdzie Luffy był szkolony tylko przez Rayleigha.

Rayleigh wyjaśnia wszystkie trzy formy haki w tym samym czasie, demonstrując Kenbunshoku, Busoshoku i Haoshoku na gigantycznym słoniu. Ta demonstracja podnieca Luffy’ego, który podziwia Rayleigha i chce nauczyć się Haki. Luffy następnie kładzie swój kapelusz na kamieniu, który jest jedynym bezpiecznym miejscem na niebezpiecznej wyspie, z kartą Vivre, mówiąc, że zamierza wziąć urlop od bycia piratem przez dwa lata.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?