Skip to content

One Piece: Czy Luffy zabił Arlonga podczas Arlong Park?

23 de marzec de 2023
ArlongOP

Wielu fikcyjnych bohaterów, zwłaszcza w komiksach, nie zabija z różnych powodów; Superman i Batman są tego godnymi uwagi przykładami. Ale to nie jest zjawisko występujące wyłącznie w komiksach, ponieważ takie postacie pojawiają się również w innych mediach. Monkey D. Luffy jest tak sławny jak Batman i Superman, ponieważ One Piece to światowy fenomen. Ale czy Luffy zabija? W tym artykule przyjrzymy się jednej konkretnej walce, ponieważ dowiesz się, czy Luffy zabił Arlonga, gdy walczyli podczas Arlong Park.

Pomimo krwawej i wyczerpującej bitwy, Luffy nie zabił Arlonga podczas Arlong Park; pokonał go i poważnie zranił, ale Arlong przeżył pod gruzami, a później został aresztowany przez marines. Jest to zgodne z charakterem Luffy’ego, ponieważ w kanonie Luffy nigdy nikogo nie zabił, stwierdzając, że woli dać pokonanym wrogom szansę na odkupienie.

W dalszej części tego artykułu omówimy bitwę między Luffy’m a Arlongiem i dlaczego Monkey D. Luffy nie zabija swoich wrogów w One Piece. Udzielimy precyzyjnej odpowiedzi na pytanie i skupimy się na walce Luffy’ego z Arlongiem. Uważajcie jednak, bo w artykule będą spoilery.

Arlong był pierwszym głównym wrogiem pokonanym przez Luffy’ego

Aby poprawnie odpowiedzieć na tytułowe pytanie, pozwól nam opowiedzieć, co wydarzyło się między Luffym a Arlongiem. Arlong the Saw to człowiek-ryb-piło-rekin, kapitan Piratów Arlong i były członek Słonecznych Piratów. Jest głównym antagonistą łuku Arlong Park. Po jego porażce nie widziano go ponownie w całej serii, a jego wolę odziedziczył Hody Jones, który miał bardziej krwiożerczą percepcję niż Arlong.

Podobnie jak Jinbe i Fisher Tiger, Arlong dorasta w dzielnicy ryboludzi i podąża ścieżką pirata. Ponieważ był już kapitanem Piratów Arlong w wieku 25 lat, przywłaszczył sobie listę podpisów petycji Otohime o pokojowe współistnienie ludzi i ludzi morza. Żołnierz Armii Neptuna rozpoznaje go i nakazuje mu zwrócić listę. Kiedy Arlong chwyta żołnierza i wzywa Jinbe, człowiek-ryba-piło-rekin puszcza żołnierza i rozmawia z Jinbe, który nie dba o szumowiny. Nagłe przybycie Fishera Tygrysa przerywa tę dwójkę. Arlong zaprasza go na statek gangu Arlonga. Jednak poszukiwacz przygód jest w drodze do zamku Ryūgū.

POWIĄZANY:

Luffy kontra Queen: Kto wygrałby walkę?

Lata po tym, jak po raz pierwszy zapoznali się z tą historią, kiedy Nami miała osiągnąć cel, jakim było wykorzystanie pieniędzy, które ukradła Monkey D. Luffy’emu, Arlong użył Nezumiego do skonfiskowania wszystkich jej pieniędzy, aby zawsze była pod jego kontrolą. Luffy, który podążył za Nami po tym, jak go okradała, patrzył, jak w desperacji usuwa tatuaż załogi Arlonga ze swojego ramienia. Luffy zatrzymał ją, zaakceptował jej prośbę o pomoc i założył jej słomkowy kapelusz, po czym wraz z Sanjim, Zoro i Usoppem udał się do Arlong Park, aby pokonać Arlong i jej podwładnych.

W Arlong Park, Luffy poszedł prosto do konfrontacji z Arlongiem, któremu zadał potężny cios, który posłał go na ścianę. Z Gomu Gomu no Kazaguruma (szlifierką), Luffy był odpowiedzialny za wyrzucanie Momoo, ulubionego króla morskiego załogi, daleko; przy okazji pokonał prawie całą załogę. Arlong, wściekły na to, co im zrobił, wykorzystał fakt, że Luffy użył ziemi do swojego ataku, oderwał fundament i wrzucił go do głębokiego stawu, który był w Arlong Park, proponując niebezpieczną grę: dowiedzieć się, w jaki sposób długo Zoro, Sanji i Usopp byliby w stanie pokonać go i jego oficerów, a tym samym uratować Luffy’ego.

Walka była trudna, ponieważ Zoro miał głęboką ranę zadaną przez Mihawka, Sanji walczył z Kuroobi przez długi czas pod wodą, a Usopp musiał uciekać przed wściekłością Chuu, który uderzył go, a potem podpalił mu twarz, gdy to zobaczył. zamierzał zaatakować mieszkańców wioski Villa Cocoyashi. Genzo, stróż wioski, i Nojiko, przyrodnia siostra Nami, wskoczyli do stawu, by uratować Luffy’ego, ale fundament jego stóp był nie do zerwania. Po ostatecznym pokonaniu Kuroobiego, Sanji wskoczył do stawu, aby rozbić fundament stopami, wykorzystując Zoro i Usoppa odwracających uwagę Arlonga. Nami (w kapeluszu Luffy’ego) przybyła, gdy Zoro odwracał uwagę Arlonga, grożąc mu, że go zabije.

Arlong kpił z niej i jej wcześniejszych bezowocnych prób zabicia go i zaproponował, pod warunkiem, że Nami przyzna, że ​​lubiła być częścią jego załogi, wybaczyć całemu miastu wtargnięcie do Arlong Park, z wyjątkiem gangu Luffy’ego, ponieważ ci ostatni byli zbyt głupi, by rzucić mu wyzwanie. Nami nie zgodziła się i przygotowywała się do starcia z Arlongiem.

Ale zanim to się stanie, Luffy uwolnił się od problemu dzięki pomocy Genzo, Nojiko i Sanjiego, a na zewnątrz ratuje Zoro przed zabiciem przez Arlonga i rozpoczyna trudną walkę z nim. Luffy miał trudności z szybkimi i śmiercionośnymi atakami Arlonga, zębami i mieczem Kiribachi („Poszarpany Miecz”).

POWIĄZANY:

Top 20 najsilniejszych mieczy w jednym kawałku (ranking)

Następnie walka przeniosła się do pokoju, w którym Nami przez lata była zmuszona do pracy przy tworzeniu map. Arlong cynicznie wyznał, w jaki sposób Nami została zwerbowana do jego załogi i jak służyła jako jego najważniejsze narzędzie. Rozgniewany całym bólem i cierpieniem, jakie Arlong zadał Nami, Luffy zdołał obrócić walkę na swoją korzyść: złamał Arlongowi nos (który Arlong chwalił się, że był „niezniszczalny”) i zniszczył mapy, które dał mu Arlong. Luffy użył całej swojej siły w swoim ataku „Gomu Gomu no Ono”.

Arlong próbował raz na zawsze pokonać Luffy’ego swoim atakiem „Rekin na Zębie”, ale tupnięcie uderzyło go pierwszego. Tupnięcie Arlonga było na tyle potężne, że zniszczyło podłogę, na której walczyli, i wszystkich pod nimi, niszcząc przy tym „Arlong Park” i tym samym kładąc kres tyranii Arlonga. Arlong Po tym marines dowodzeni przez Nezumiego najwyraźniej aresztowali grupę.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?