Skip to content

One Piece: Czy Big Mom sprostał szumowi w Wano?

30 de wrzesień de 2022
Big MomOP

Big Mom to jedna z najpotężniejszych postaci w One Piece. W Whole Cake Island była praktycznie nie do powstrzymania. W przeciwieństwie do innych złoczyńców przed nią, nie była kimś do pokonania, tylko kimś, od kogo można uciec. Więc kiedy zadzwoniła do Kaido i powiedziała mu, że pojedzie do Wano, aby spróbować zabić Luffy’ego, każdy fan był podekscytowany. Wano Arc właśnie stał się jeszcze większy niż oczekiwano. Biorąc to pod uwagę, czy Big Mom sprostał szumowi w Wano?

Okazuje się, że posiadanie dwóch potężnych Yonko w jednym łuku to zbyt wielka ściana do pisania. Stawka stała się zbyt wysoka, aby Wielka Mama zawsze potrzebowała pretekstu, by odsunąć się na bok, aby bohaterowie mieli szansę na walkę. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, Big Mama nie musiała być w Wano.

W tym artykule stanie się jasne, że Big Mama nie powinna była być w Wano, ponieważ prawie nie ma nic do roboty w tym kraju.

Fabuła amnezji

W chwili, gdy Big Mama przybyła na Wano, jej statek został natychmiast zatopiony przez Kinga. Chociaż jest to anty-punkt kulminacyjny ze względu na długie oczekiwanie, jakie publiczność czekała, aby zobaczyć, jak Big Mom przybywa do Wano, jest to zasługująca na wywrotowość. W końcu, jeśli ktokolwiek może skutecznie opóźnić plany Yonko, byłby to dowódca wysokiego szczebla, taki jak King.

W momencie, gdy King utopił statek Piratów Wielkiej Mamy, King stał się w oczach widzów bardziej kompetentną postacią. Rozumiemy, że liga dowódcy Yonko nie jest zbyt daleka od samych Yonko.

O ile jednak ten moment pomógł Kingowi unieść się w oczach widzów, to okazuje się, że gdy Big Mom ponownie pojawia się na plaży, cierpi na amnezję. To ogromne rozczarowanie, ponieważ amnezja zawsze była rozumiana jako leniwy sposób na spisywanie postaci z tablicy na jakiś czas.

Dlaczego Big Mama w nietypowy sposób pomaga Słomkowym Kapeluszom w ich misji i nie komplikuje wszystkiego, co robią, bardziej niż to konieczne? Ponieważ ma amnezję. W tej tymczasowej części historii Big Mom nie jest zagrożeniem.

W rzeczywistości jest sojusznikiem. Jedynym powodem, dla którego Luffy wydostał się z więzienia, jest to, że jest ta niepowstrzymana bestia, taka jak Wielka Mama, która go wyciąga, gdy wciąż jest w dziecięcym stanie amnezji, przypadkowo lub nie. Po tym jednym zadaniu, jakim było umożliwienie Luffy’emu wyjścia z więzienia, historia z amnezją Big Mom zakończyła się tak, jakby nigdy się nie wydarzyła.

ZWIĄZANE Z:

Jak duża mama zdobyła swoje diabelskie moce owoców? Wyjaśniono

Co gorsza, Big Mom zasypia natychmiast po tym, aby Luffy i pozostali nie musieli stawić czoła w pełni nikczemnej wersji Big Mom. Dlaczego Big Mama zasnęła zaraz potem? Powód jest całkowicie niejasny. Jakikolwiek możliwy powód sprawia, że ​​Wielka Mama czuje się słaba. Dla złoczyńcy, który sugeruje, że jest równy Kaido pod względem siły, sprawianie, by Wielka Mama czuła się słaba, jest grzechem kardynalnym.

Nawet dużą mamę z pełną pamięcią łatwo się od niej uwolnić

Dlaczego duża mama uratowała Nami w jednym kawałku?

Dobra, więc Big Mama właśnie odzyskała pamięć. Połączyła siły z Kaido i Piratami Bestii, więc oznacza to, że Wielka Mama w końcu zderzy się ze Słomianymi Kapeluszami. Można by pomyśleć, że to wielka sprawa, ale okazuje się, że Big Mom jest potworem, od którego tak łatwo można uciec.

Za każdym razem, gdy Duża Mama zbliża się do zabicia jednego ze Słomkowych Kapeluszy, zostaje po prostu odepchnięta. Goni Usoppa i Choppera, ale uciekli od niej. Zabija Luffy’ego, ale Franky jej przeszkadza. Próbuje więc zabić Franky’ego, ale Robin i Jimbei zaskakują ją i usuwają z pola bitwy. Zaskakująco łatwo jest od niej uciec.

Big Mom jest zawsze przedstawiana jako niepowstrzymany moloch, który nigdy nie przestanie gonić ludzi. Jeśli zawsze okazuje się, że raz za razem ponosi porażkę w zabijaniu któregokolwiek ze swoich celów, sprawia to, że wygląda na bardzo nieefektywnego złoczyńcę.

Mówi się, że dorównuje siłą Kaido, co oznacza, że ​​nie da się jej łatwo pokonać. Nie ma innego wyjścia, jak sprawić, by stała się stałym zagrożeniem w całym Wano.

Staje się jasne, w czym tkwi problem: Big Mom za bardzo zmienia zasady gry w historii, że trzeba mieć wiele wymówek, aby wygodnie nie zmieniać gry za bardzo i nie zepsuć jej przebiegu.

ZWIĄZANE Z:

Kaido kontra Big Mom: kto wygrałby walkę?

Jedyną odpowiedzią jest ciągłe usuwanie jej z planszy: Big Mom przybywa do Wano? Dostaje amnezji. Odzyska swoje wspomnienia? Zasypia bez powodu. Za bardzo zbliża się do Luffy’ego? Ktoś ją przechytrzył, żeby wyjść na zewnątrz. Pod koniec łuku nie czuje się już równa Kaido. Czuje się jak głupiec, którego każdy może przechytrzyć.

Nawet w walce pomiędzy Big Mom i Kaido Vs. Najgorsze pokolenie, ludzie wciąż potrafią oszukać Big Mom, więc nie będzie ona problemem w terenie. Ile razy może jej się to przytrafić?

Eustass Kid i Prawo Tralfalgar vs. Duża mama

One Piece: Czy Big Mom sprostał szumowi w Wano?

Bez żadnych argumentów, najlepszym zastosowaniem Big Mom w Wano Arc jest jej walka z Kid and Law. Duża Mama może nie jawiła się jako zagrożenie w większości wątku Wano, ale czuje się tak w tej walce.

ZWIĄZANE Z:

Eustass Kid kontra Big Mom: kto wygrałby walkę?

Za każdym razem, gdy Law i Kid próbują pokonać Big Mom, okazuje się, że to nie wystarczy. Big Mom po prostu przechodzi do nowej, bardziej niebezpiecznej formy lub leczy się i kontynuuje. Wielokrotnie skazuje Kid i Law na śmierć, tylko za każdym razem przerywając.

Eustass Kid kontra Big Mom: kto wygrałby walkę?

Kiedy walka dobiega końca, Law i Kid dają z siebie wszystko, co mają: swoje najpotężniejsze ruchy. Jednak to wciąż za mało. Jedyne, co udało im się zrobić, to (zgadliście) zdjąć Big Mom z planszy. Nie zdołali jej znokautować, ani odłączyć żadnego z jej ataków. Właśnie została wysłana do innego obszaru, gdzie nie może już być czynnikiem. Wszyscy świętowali zwycięstwo Lawa i Kida nad Yonko, ale pokonali Big Mom tylko formalnie.

W przeciwieństwie do innych razy, Wielka Mama została przegoniona do innego obszaru, więc nie będzie już problemem, ten ostatni raz to jedyny raz, kiedy Wielka Mama wyszła na silną.

  • One Piece: Czy Big Mom sprostał szumowi w Wano?

    Jon David Garcia Jon David Garcia

    Pewnego razu Jon wylądował w ogromnym ciemnym pokoju z gigantycznym ekranem… i nigdy nie wyszedł.

Czy ten post był pomocny?