Skip to content

Ojciec Britney Spears, Jamie, przemawia w pierwszym wywiadzie od dekady, zastanawia się, czy przeżyłaby bez konserwatorstwa

18 de grudzień de 2022
AP22048103402579

W wywiadzie dla The Mail on Sunday, ojciec Britney Spears, Jamie – obiekt wielu pogardy ze strony ruchu #FreeBritney – zabiera głos po raz pierwszy od dekady. 70-latek bronił swojego postępowania podczas wieloletniej opieki konserwatorskiej córki, zastanawiając się w pewnym momencie, czy bez tej interwencji będzie żyła.

Britney Spears zaalarmowała ostatnio nawet swoich najbardziej zagorzałych obrońców falą prawie nagich postów w mediach społecznościowych i niekonsekwentnych podpisów. Zachowanie to skłoniło nawet jej męża do zakwestionowania ich, chociaż powiedział, że nie będzie próbował ograniczać jej działań.

Jamie Spears powiedział Mailowi, że jego działania konserwatorskie miały na celu uratowanie jego córki w jej najbardziej niespokojnych czasach. Twierdził, że nie tylko zapobiegł jej ruinie, ale także utrzymywał jej relacje z synami Prestonem i Jaydenem.

Jamie Spears powiedział o tamtych czasach, że „nie zamierza malować żadnych ładnych obrazów”. Ale powiedział, że działania były konieczne.

„Nie wszyscy się ze mną zgodzą” — powiedział Jamie Spears. „To był cholernie długi czas. Ale kocham moją córkę całym sercem i duszą. Gdzie byłaby teraz Britney bez tego konserwatorstwa? I nie wiem, czy by żyła. Ja nie.

„Aby chronić ją, a także chronić dzieci, konserwatorstwo było doskonałym narzędziem. Bez tego nie sądzę, by odzyskała dzieci. Dwaj nastoletni chłopcy mieszkają ze swoim ojcem, Kevinem Federlinem, i ostatnio trzymali się z dala od matki.

Jamie Spears mieszka teraz ze swoją drugą córką, młodszą siostrą Britney, Jamie Lynn, w wiejskiej Luizjanie. Nie ma kontaktu z Britney, podobnie jak Jamie, który również został potępiony w mediach społecznościowych przez swoją siostrę.

Jamie Spears powiedział, że nie chce być zbyt szczery w swoich uwagach, z obawy przed wysłaniem Britney „dalej w dół dziury, jak to ujął.

„Bardzo, bardzo tęsknię za moimi dwoma chłopcami” – powiedział. „Ja robię. Wiesz, byliśmy bardzo, bardzo blisko. Byli mniej więcej w takim wieku, że można było zacząć się z nimi dobrze bawić. Ale rozwijali własny umysł. Bóg sprawia, że ​​rzeczy dzieją się z jakiegoś powodu. Nie wiem, jaki jest tego powód, ale to były ciężkie trzy lata bez nich. W rodzinie bałagan. Wszystko, co możemy zrobić, to modlić się”.

Ojciec i matka Britney, Lynn, rozwiedli się w maju 2002 roku. Britney Spears rozwiodła się z Federline w 2007 roku. Jej publiczne zachowanie obejmowało golenie włosów, uderzanie parasolką w samochód fotografa i przyjęcie do szpitala z powodu nadużywania substancji. Wtedy to, co miało być tymczasowym konserwatorstwem, zostało powołane do życia na stałe jeszcze w tym samym roku. Został podzielony na dwie części, jedną dotyczącą majątku i finansów Britney, drugą dotyczącą decyzji dotyczących rozrywki. Jamie został wyznaczony do obsługi obu, otrzymując 16 000 dolarów miesięcznie jako rekompensatę.

Opieka nad dwójką nastolatków była dużą częścią konserwatorstwa. „Mój związek z Kevinem dał im poczucie spokoju i ochrony” — powiedział Jamie Spears. „Kevin też ci to powie – to my wychowaliśmy dzieci. Po prostu zrobiłem to, co powinienem zrobić, lub czułem, że muszę to zrobić.

„Nie podejmowałem żadnych decyzji samodzielnie – zespół składał się ze mnie, mojego współpracownika i Kevina. Moglibyśmy wszyscy zawieźć dzieci do lekarza i do szkoły. W tym czasie Kevin miał dużo na głowie. A konserwatorzy dopilnowali, żeby chłopcy nigdy nie opuszczali tego domu bez ochrony. Pewnego dnia nie poszli do szkoły bez lunchu”.

Ustalenia sądowe pomogły również Britney odbudować jej finanse, twierdził Jamie, mówiąc, że jego córka „była spłukana. Nie miała żadnych pieniędzy. Konserwatorstwo wyznaczyło zasób, w którym mogłaby się zrewanżować finansowo. I wiesz, pracowaliśmy – i ona pracowała – i wyprostowała się finansowo.

W okresie konserwatorskim Spears wydała cztery albumy, odbyła trzy światowe trasy koncertowe i wystawiła dwuletnią rezydencję w Las Vegas, co pomogło jej odbudować fortunę

„Opieka konserwatorska pozwoliła na poprawę finansów” — mówi Jamie. „Moje rozumienie konserwatorstwa polega na pomocy komuś w odzyskaniu życia i powrocie do społeczeństwa oraz umożliwieniu mu normalnego życia. Chcę powiedzieć, że zrobiłem różnicę. Było za mną kilka osób, które naprawdę pomogły doprowadzić to do punktu, w którym mogliśmy jej pomóc”.

Kiedy Britney Spears odwołała drugą planowaną rezydencję w Vegas i powiedziała, że ​​ma „przerwę w pracy”, trafiła do ośrodka psychiatrycznego. Jamie Spears został oskarżony o zrobienie tego kroku wbrew woli swojej córki. Kampania #FreeBritney wzmocniła twierdzenia o ograniczeniach nałożonych na piosenkarkę. Skończyło się to w filmie dokumentalnym z 2021 roku Wrabianie Britney Spearsw którym twierdzono, że telefony piosenkarza były podsłuchiwane.

Na kolejnym przesłuchaniu Britney Spears twierdziła, że ​​bała się swojego ojca, była zmuszona do wyjazdu w trasę koncertową i na odwyk oraz przyjmowania leków psychiatrycznych. Nie pozwolono jej również zdjąć wkładki domacicznej.

Jamie Spears został usunięty ze stanowiska konserwatora w listopadzie 2021 r.

„Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że większość ludzi nie ma pojęcia, jaka jest prawda” — podsumowała Spears. „Jej prawnik nie ma pojęcia, jaka jest prawda. Media nie usłyszały prawdy. Usłyszeli oskarżenia od Britney. Nie mam nic przeciwko temu biciu, bo wiem, że to nieprawda i nie chcę zaczynać czegoś innego. Żeby moja córka skończyła schodząc w dół dziury, niż była”.

Czy ten post był pomocny?