Skip to content

Odcinki „Panteonu” 1-2 Zakończenie, wyjaśnione: Co to są informacje dotyczące przesyłania?

2 de wrzesień de 2022
pantheon2

Witamy w wyjaśnionym zakończeniu pierwszych dwóch odcinków Panteonu, nowego serialu animowanego na AMC+. Właściwie Pantheon jest pierwszym serialem animowanym dla sieci i podobnie jak większość programów sieciowych, Pantheon wyróżnia się jako jeden z najlepszych programów w 2022 roku. Sama animacja może nie być tak doskonała ani efektowna jak w innych programach tego samego studia , ale Pantheon rekompensuje ten fakt, tworząc wspaniałe postacie, posiadające niesamowitą historię, a także mając wspaniałą obsadę aktorów głosowych.

Panteon oparty jest na kilku opowiadaniach napisanych przez Kena Liu. Ken zdobył wielu zwolenników w świecie fantasy i science fiction, będąc jednym z najbardziej utalentowanych pisarzy pracujących obecnie w medium literatury. Jest także wspaniałym tłumaczem i przyniósł nam fantastyczny Problem trzech ciał w języku angielskim. Jego twórczość została ostatecznie doceniona adaptacją kilku jego prac. Rezultatem jest opowieść science fiction, która pod względem pomysłów i wykonania rywalizuje z najlepszymi serialami telewizyjnymi.

ZWIĄZANE Z:

Recenzja „Panteonu”: pisanie Kena Liu przeskakuje na ekran w tym niesamowitym programie science fiction

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Panteonu. Czytaj na własne ryzyko.

Co to jest analiza przesyłania?

Seria przeskakuje przez wiele punktów widzenia. Są jednak trzy główne, którymi będziemy się kierować do końca serii. Pierwszą i jak dotąd najważniejszą jest Maddie. Maddie jest młodą nastolatką, która nie radzi sobie w życiu tak dobrze. W szkole nieustannie nękają ją koleżanki z klasy, a niedawno straciła ojca na nieuleczalną chorobę. Maddie wpadła w wyraźną depresję i tylko coś wielkiego może jej pomóc z tego wyjść.

Maddie pamięta, jak jej ojciec chciał, żeby łączyła się z matką, ale związek jest napięty. Jednak pewnego dnia Maddie zaczyna otrzymywać wiadomości z nieznanego adresu na starym laptopie matki. Te wiadomości w formie emoji są mylące, ale Maddie i jej matka odkrywają, że wiadomości pochodzą od Davida, jej zmarłego ojca. Najwyraźniej David był częścią projektu skanowania i przesyłania całego ludzkiego umysłu. Rodzaj cyfrowej nieśmiertelności.

Mama Maddie przeszukuje przyjaciół, aby odkryć, że celem projektu nigdy nie było zachowanie umysłu Davida, a jedynie jego wysoce zaawansowana inteligencja, aby firma mogła zbierać jego owoce nawet po jego śmierci. Jednak ta przesłana inteligencja mogła funkcjonować tylko dzięki wykorzystaniu emocji jako motywacji, więc im więcej części Davida zostało zainstalowanych w tej cyfrowej wersji, tym bardziej przekształcił się w Davida, który żył.

Maddie odkrywa później, że jej ojciec nie jest jedyną osobą, która po śmierci została zniewolona cyfrowo. Maddie poznaje Laurie Lowell, geniusza finansowego, który również stał się niewolnikiem, tak jak David. Jednak Laurie udaje się uciec i teraz podróżuje przez Internet. Laurie pomaga Maddie odzyskać ojca. Jednak firma nie jest zadowolona z tych wydarzeń i na pewno w przyszłości będą robić pewne ruchy w sprawie Davida i jego rodziny.

Kim jest Kaspian i dlaczego jest ważny?

Drugi główny punkt widzenia w serialu pochodzi od nastoletniego chłopca o imieniu Kaspian. Kaspian jest bardzo inteligentny i potrafi rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy matematyczne tak, jakby były niczym. Zwykle jest znudzony normalnym życiem i spędza większość czasu w Internecie. Pewnego dnia widzi post Maddie na forum. Post opisuje wydarzenia z jej sytuacji, a Caspian interesuje się sprawą. Jednak w pewnym momencie widzimy, że jego rodzice nie są tymi, za których się podają.

Wygląda na to, że rodzice Kaspiana pracują dla tej samej firmy, która zniewoliła Davida. Są bardziej jak monitory niż rodzice. Relacjonują każdy ruch Kaspiana Waxmanowi, liderowi firmy dokonującej tego zniewolenia. Wygląda na to, że Waxman czeka, aż coś się stanie z Kaspijczykiem. Jako sposób na wywołanie tego ostatecznego zdarzenia, rodzice Kaspiana zachowują się tak, jakby znajdowali się w sytuacji przemocy. Kaspian reaguje jednak bardzo mało w obliczu tych wydarzeń.

Panteon

W ciągu pierwszych dwóch odcinków, odcinek jest oczywisty, aby wspomnieć i pokazuje człowieka o imieniu Stephen Holstrom. Stephen jest założycielem firmy i jest postrzegany jako wizjoner technologiczny. Waxman mówi, że obiecał Holstromowi udoskonalenie technologii interfejsu użytkownika, bez względu na to, czego to wymaga. Wydaje się, że to naciągana teoria, ale kluczem do tego może być Kaspian. Być może wszczepił mu umysł Holstroma, a Waxman czeka, aż ta osobowość się obudzi.

Ostatni punkt widzenia pochodzi od indyjskiego geniusza technologicznego zwanego Chandą. Chanda pracuje dla jednej z najważniejszych firm komunikacyjnych w Indiach. Podchodzi do niego niektórzy konkurenci, ale odrzuca ofertę. Jednak jego szef nie widzi tego w ten sposób i skanuje mózg Chandy i umieszcza go na serwerze. Chanda jest martwy w sferze fizycznej, ale żywy na serwerach, i jest wykorzystywany do nieskończonej pracy. Chanda wyraźnie ucieknie, tak jak zrobili to Laurie i David, ale kiedy to zrobi, może nie być takim pacyfistą.

Czy ten post był pomocny?