Skip to content

Odcinki BoJack Horseman, które fani chcą zobaczyć po raz pierwszy

21 de styczeń de 2023
l intro 1673987427

BoJack Horseman niezadowolony

Uważany przez wielu za jeden z najlepszych animowanych seriali komediowych ostatnich lat, ze znakomitą oceną krytyków na poziomie 93% w serwisie Rotten Tomatoes, serial Netflix „BoJack Horseman” raz po raz udowodnił, że gatunek ten potrafi z wdziękiem zagłębiać się w drażliwe tematy i przekazywać wartościowe treści. wiadomości. Seria ostrożnie kroczy po granicy między zabawą a ponurością, eksplorując tematy takie jak uzależnienie czy depresja, zachowując jednocześnie swój wyjątkowy humor. Gdy widzowie śledzą historię BoJacka (Will Arnett), wyblakłego aktora „cudownego jednego przeboju”, beztroskie wątki często przybierają mroczny obrót, ujawniając złożoność każdej postaci, a także kilka mocnych stwierdzeń o Hollywood i przemyśle rozrywkowym.

Można śmiało powiedzieć, że w przypadku programu telewizyjnego, który reprezentuje ten sam gatunek, co „Simpsonowie” czy „Family Guy”, „BoJack Horseman” nie boi się wyjść z pudełka i wpłynąć na publiczność, nie tylko ją bawiąc. Między innymi dlatego zgromadził dużą, oddaną rzeszę fanów, którzy pozostają aktywni nawet dwa lata po wyemitowaniu ostatniego odcinka „BoJacka”. Mając do wyboru dziesiątki świetnych wpisów, trudno wybrać najlepsze. Chociaż ma być oglądany chronologicznie, widzowie, którzy po raz pierwszy chcą zanurzyć się w najlepsze punkty, powinni skupić się na czterech odcinkach fanów na subreddicie „BoJack Horseman”, które zostały uznane za najlepsze.

Downer Ending (sezon 1, odcinek 11)

Ten ulubiony przez fanów odcinek, trafnie zatytułowany „Downer Ending”, zaczyna się od tego, że BoJack nalega, by móc napisać lepszą wersję swojego pamiętnika niż Diane (Alison Brie). W prawdziwym stylu BoJacka aktor postanawia spróbować przezwyciężyć blokadę twórczą za pomocą dużych ilości narkotyków rekreacyjnych z Toddem (Aaron Paul) i Sarah Lynn (Kristen Schaal). Odcinek przenosi widzów do nietrzeźwego umysłu BoJacka, który bada swoje uczucia do Diane, ukryte lęki i żal z przeszłości.

Jest to jeden z pierwszych odcinków „BoJack Horseman”, który daje widzom tak wyraźny wgląd w psychikę głównego bohatera, co nie jest zaskakujące, co czyni go jedną z obowiązkowych części sagi BoJacka w oczach długoletnich fanów. Przed tym odcinkiem serial wskazywał na aspiracje bycia czymś więcej niż zabawną kreskówką. Jednak to „Downer Ending” rozwiało wszelkie wątpliwości co do ostatecznego kierunku serialu. Najlepiej podsumował to użytkownik Reddit u/_time_to_ranch_it_up: „Byłem nieco sceptycznie nastawiony do serialu, ponieważ nie lubię humoru typu Family Guy/pływanie dla dorosłych i martwiłem się, że tak będzie (…), ale „Downer Ending” przypieczętował umowę i sprawił, że „BoJack Horseman” stał się jednym z moich ulubionych programów (zamiast tego, który oglądałem przypadkowo) w pierwszym sezonie”.

Ryba z wody (sezon 3, odcinek 4)

BoJack podąża za małym konikiem morskim

W tym odcinku sezonu 3 BoJack zostaje wysłany na festiwal filmów podwodnych, aby promować „Secretariat”, swój powracający film. Obraca się wokół przerażającego spotkania Horsemana z Kelsey Jannings (Maria Bamford), byłą reżyserką filmu, która została zwolniona w sezonie 2 za tajną sesję filmową, na którą nalegał BoJack. Chociaż perspektywa rozmowy z Kelseyem napełniała go niepokojem, był równie zdeterminowany, by oczyścić atmosferę. Po tym, jak zgubił Kelseya na festiwalu, zdecydował się na alkoholowy pościg, który zakończył się tym, że obudził się w autobusie obok małego konika morskiego, który nie chciał go opuścić. BoJack zrobił kilka okropnych rzeczy w całym serialu, ale w „Fish Out of Water” udowadnia, że ​​naprawdę może być całkiem dobrym facetem.

Gdy BoJack próbuje pomóc dziecku znaleźć ojca, cały czas próbując wrócić do Pacific Ocean City i znaleźć Kelsey, podróż ujawnia stronę postaci, która była wcześniej ukryta przed widzami. Przez cały „Fish Out of Water” kieruje się potrzebą pogodzenia się z Janningsem, jednocześnie opiekując się i chroniąc małego konika morskiego. Według Redditor u/nvwls300, jest to iteracja BoJacka, który jest wolny od wszystkich swoich wad, ponieważ Horseman „choć raz mógł być najlepszą wersją siebie, tak jak zawsze chciał być, a nie dupkiem, którego zawsze nienawidził istnienie.”

Uwolnij Churro (sezon 5, odcinek 6)

BoJack patrzy na trumnę

Ilekroć „BoJack Horseman” porusza temat śmierci, prawie zawsze udaje mu się być głębokim i jednocześnie niewłaściwie zabawnym. Nie inaczej jest w przypadku „Free Churro”, wyjątkowo obciążonego odcinka, w którym BoJack wygłasza pochwałę na pogrzebie swojej matki. Zanim zaczął się sezon 5, odcinek 6, uważni widzowie byli już dobrze świadomi skomplikowanej relacji między Horsemanem a jego matką, Beatrice. Jej śmierć zawsze miała być kluczowym momentem dla fabuły serialu, a „Free Churro” radzi sobie z tym wyjątkowo dobrze, przeplatając pochwałę BoJacka z niektórymi kluczowymi wspomnieniami o jego mamie.

Jest to jeden z najbardziej (jeśli nie najbardziej) wstrząsający emocjonalnie odcinek całej serii i właśnie z tego powodu zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu fanów „BoJacka Horsemana”. Jak u / 2hourstowaste ujął to w poście na Reddicie, jego stan po obejrzeniu odcinka bez oglądania innych dokładnie pasował do jego nadrzędnego tematu: „Mam wszelkie objawy płaczu bez rzeczywistych łez. Smutek, napięcie i gula w gardle. (…) cały ból, ale żadnej ulgi”. Jak dowodzi ten post, „Free Churro” jest w stanie wywołać silne emocje nawet u osób, które nie są przywiązane do postaci, co być może stanowi najlepszą zachętę dla widzów, którzy po raz pierwszy oglądają „BoJacka”, aby dali temu szansę.

Widok z połowy drogi w dół (sezon 6, odcinek 15)

BoJack daje kwiaty swojej matce

Przedostatni odcinek „BoJack Horseman” przyćmił finał serialu dla długoletnich fanów i wielu uznało go za najlepszy odcinek w historii. Z niemal idealną oceną 9,9, „The View from Halfway Down” jest najwyżej ocenianym odcinkiem „BoJacka” na IMDb. Nie brakuje możliwych powodów, dla których ludzie tak bardzo to pokochali, a każdy, kogo nie zainteresował wysoki wynik IMDb, powinien patrzeć tylko na reakcje lojalnych fanów „BoJacka”.

Użytkownicy chwalili ten odcinek na Reddicie niemal natychmiast po jego premierze. U / lumboister nazwał to „idealnym 25 minutami telewizji”. Wydaje się, że rozważania na temat życia, śmierci i samobójstwa zawarte w tym odcinku wywarły trwały wpływ na większość fanów, a u/lilyxbuggg posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​”wywarło to na mnie większy wpływ niż jakakolwiek wiadomość przeciwko samobójstwom, którą kiedykolwiek słyszeli” i u/We_didnt_know przyznając, że „myśleli o tym bez przerwy przez 20 godzin”. Od oszałamiających efektów wizualnych, poprzez występy najbardziej ulubionych postaci fanów, po chwytające za serce dialogi i cały temat odcinka, „Widok z połowy drogi w dół” uosabia wszystko, co „BoJack Horseman” reprezentuje jako dzieło sztuki.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń na infolinię National Suicide Prevention Lifeline pod numer 988 lub 1-800-273-TALK (8255).

Czy ten post był pomocny?