Skip to content

Oceny telewizji w Wielkiej Brytanii Bonanza: najczęściej oglądane programy w 2022 roku

1 de styczeń de 2023
max look back

To był zabawny rok, który zaczął się od Omicron kradnącego nagłówki gazet (czy nie wydaje się to jakiś czas temu), a zakończył strajkiem i śniegiem powodującym zakłócenia dla mas i dziwnym Pucharem Świata w Katarze zakończonym niesamowitym finałem, podczas gdy Wielka Brytania dostaje przyzwyczajony do trzeciego premiera na przestrzeni 12 miesięcy. W międzyczasie widzowie byli oczarowani tancerzami, piosenkarzami, ekspertami od usuwania bomb i byłym sekretarzem zdrowia jedzącym penisa wielbłąda. Tutaj Wszykina ujawnia najczęściej oglądane programy telewizyjne w Wielkiej Brytanii w roku (z wyłączeniem sportu) według danych Barb z 7 dni po premierze z nights.tv, jednocześnie podsumowując najczęściej oglądane mecze Mistrzostw Świata na dole. Czytaj.

Pogrzeb państwowy HM Queen Elizabeth około – 25 mln (BBC/ITV/Sky itp. – poniedziałek 19 września)

Według niektórych wskaźników państwowy pogrzeb Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II był najczęściej oglądaną transmisją telewizyjną wszechczasów w Wielkiej Brytanii, a różni analitycy oceniają światowe oceny jako najbardziej optymistyczne na poziomie około 4 miliardów dolarów. Wielka Brytania została zamknięta w tym roku po śmierci najdłużej żyjącego wówczas monarchy na świecie i po 10 dniach żałoby narodowej, podczas której nikt tak naprawdę nie mógł robić nic zabawnego, a oddani żałobnicy ustawiali się w tysiącach w kolejce, aby zobaczyć trumnę , pogrzeb odbył się w pospiesznie zorganizowane święto państwowe. Rezultatem było masowe widowisko transmitowane na około 50 kanałach w Wielkiej Brytanii, które osiągnęło szczyt 29 mln i było oglądane przez 37,5 mln przez co najmniej trzy minuty. Ta widownia była wyższa niż około 30-milionowa widownia, która oglądała pogrzeb księżnej Diany w 1997 roku i wyprzedziła męża królowej, księcia Filipa i królową matkę. Relacja z pogrzebu, która osiągnęła szczyt około godziny 11:00 GMT (3:00 czasu PST), kiedy trumna dotarła do Opactwa Westminsterskiego, była powszechnie chwalona za pełen szacunku ton i najwyższą jakość produkcji w mniej niż dwa tygodnie. Majowa koronacja króla Karola III prawdopodobnie pojawi się na tej liście za rok.

Jestem gwiazdą… Zabierz mnie stąd! – 11,9 mln (ITV – niedziela 6 listopada)

Na zeszłorocznej liście gigant rozrywki zimowej ITV został pokonany przez wiecznie zielonego rywala BBC Taniec z gwiazdami ale w tym roku wrócił z hukiem – w niemałej części za sprawą pewnego byłego ministra rządu. Matt Hancock, człowiek, którego wielu obwinia za różne skandale związane z Covid-19, który zrezygnował po romansie, jednocześnie łamiąc własne wytyczne Covid, trafił na pierwsze strony gazet daleko poza bańkę polityczną, kiedy rzucił kapelusz w Jestem celebrytą dzwonić. Po natychmiastowym odrzuceniu przez konserwatystów, poseł, który wkrótce miał już nie istnieć, wywołał rozmowy w całym kraju, kiedy program wystartował na początku listopada, przyciągając największą publiczność na niedzielny otwieracz 6 listopada. Zjadanie przez Hancocka penisa wielbłąda i owczej waginy, awantury z Boyem George’em i nieco dziwne zachowanie były bijącym sercem i pomogły finałowi osiągnąć najwyższy poziom od czterech lat, a były minister zajął trzecie miejsce, gdy Jill Scott, zwyciężczyni mistrzostw Europy, zdobyła koronę. Po kilku trudnych latach, w których program ITV Studios był zmuszony poradzić sobie z pandemią, przenosząc się do zamku w Walii, tegoroczny 22. sezon w Australii udowodnił, że format prowadzony przez Ant i Dec powrócił i jest silniejszy niż kiedykolwiek.

Taniec z gwiazdami – 10,5 mln (BBC One – sobota 17 grudnia)

Być może w opozycji do Jestem celebrytą, te lata Rygorystycznie był cichszy niż w zeszłym roku, choć nadal zbierał miliony wyświetleń tygodniowo w sezonie 20. Podczas gdy w zeszłym roku włamał się do szerszego ducha czasu dzięki odważnemu, ujmującemu występowi ewentualnej zwyciężczyni Rose Ayling-Ellis, która została pierwszą osobą niesłyszącą aby zabezpieczyć Rygorystycznie trofeum, wraz z wprowadzeniem pierwszej pary mężczyzn tej samej płci, Johna Whaite i Johannesa Radebe, edycja 2022 wydawała się bardziej Rygorystycznie chleb i masło. Uwierzcie, oglądanie byłego piłkarza Arsenalu Tony’ego Adamsa w jego butach do tańca było ogromną zabawą. Ostatecznie prezenter historii naturalnej dla dzieci, Hamza Yassin – nazywany przez niektórych „kolejnym Attenborough” – podbił serca publiczności, pokonując Helen Skelton, Fleur East i Molly Rainford, aby wygrać zawody w napiętym finale. Nie ma wątpliwości, że magia tego, co zaczęło się jako dziwaczny format tańca towarzyskiego w połowie lat dziewięćdziesiątych, a teraz, po 20 latach, jest nadal największym barem telewizyjnym BBC none, to taki, który będzie witany, dopóki krowy nie wrócą do domu ponieważ jest oglądany w milionach przez wszystkie grupy wiekowe. Chociaż jakakolwiek sugestia, że ​​​​należy ją skrócić, spotkałaby się z oburzeniem, producenci mogą być zajęci zastanawianiem się, jak sprawić, by edycja z 2023 roku była bardziej utkwiona w zbiorowym umyśle narodu.

Konkurs Piosenki Eurowizji – 9,1 mln (BBC One – sobota 14 maja)

Nie każdy przyznaje się do bycia największym Eurowizja fan na świecie, ale kurcze, ogląda go mnóstwo ludzi, a cholernie dużo słuchało, żeby zobaczyć coroczną majową torbę Eurotrash, która osiągnęła naprawdę imponujący poziom od siedmiu lat w Wielkiej Brytanii. I co za przedstawienie. W tegorocznym konkursie emocjonującym zwycięstwem została ukraińska Orkiestra Kałusz, która pojawiła się zaledwie trzy miesiące po rosyjskiej inwazji i udowodniła siłę Eurowizja. Zasłużona zwycięska grupa hip-hopowa, która sprzedała swoje trofeum i przekazała dochody na rzecz ukraińskich działań wojennych, z dnia na dzień stała się supergwiazdami, a fragmenty ich zwycięskiej piosenki Stefania były oglądane miliony razy. Tymczasem Wielka Brytania rzeczywiście radziła sobie dobrze. Porywający występ Sama Rydera Kosmiczny Człowiek zapewnił sobie drugie miejsce dla kraju, który normalnie ma zerowy punkt, po raz pierwszy od żywej pamięci, a ze względu na niezdolność Ukrainy do przyjęcia Eurowizja, oznacza, że ​​Wielka Brytania, a dokładniej Liverpool, będzie gospodarzem edycji 2023, która, jak obiecała BBC, będzie odą do kultury ukraińskiej. Więc z A Eurowizja na własnym boisku i planowanych jest wiele programów wsparcia, rok 2023 może po prostu unieść się na fali 2022 i utrzymać Eurowizja na czele priorytetów oglądania telewizji przez ludzi.

Punkt zapalny – 8,7 mln (ITV – niedziela 23 stycznia)

Jeda Mercurio Linia służby znalazło się na szczycie tej listy w zeszłym roku, ale w 2022 roku ITV powróciło z własnymi zamieszkami prowadzonymi przez Mercurio. Wynik był Punkt zapalny, a Linia służby-Esque thriller o policyjnym ekspertze od usuwania bomb z udziałem, zgadliście, Linia służby Vicky McClure. Sześcioczęściowy film Mercurio i Jimmy’ego Mulville’a HTM Television, napisany przez dobrze zapowiadającego się Daniela Brierleya, miał wszystkie składniki sukcesu i nie zawiódł. Premiera w styczniu, McClure grała Lanę Washington, byłą agentkę wojskową zajmującą się usuwaniem bomb i weterana wojny w Afganistanie, która kieruje brygadą bombową Met Police i wykorzystuje swoje umiejętności do przeciwdziałania zagrożeniu terrorystycznemu. Niewiele więcej trzeba powiedzieć, a do McClure’a dołączyła szanowana gwiazdorska obsada, w tym Adrian Lester i Ralph Ineson. Punkt zapalny umacnia pozycję Mercurio jako fabryki czystych hitów, a także udało mu się wyprodukować ITV DI Ray i drugi sezon hitu BBC Skrwawione ziemie w tym samym roku. Z Linia służbyprzyszłość pozostaje w równowadze i kolejny sezon Punkt zapalny po drodze ten mógłby biec i biec.

Najlepsze z pozostałych

  1. Złodziej, jego żona i kajak – 8,4m (ITV): Dziwaczna historia mężczyzny, który sfingował własną śmierć w kajaku, aby wygrać dużą wypłatę z ubezpieczenia, dociera do szóstego miejsca dzięki pamiętnym występom aktorskim i błyskotliwym dialogom.
  2. Turysta – 8,4 mln ( BBC One ): Zanim prowadził firmę Kennetha Branagha Belfast, Jamie Dornan wyreżyserował tę australijską szaloną jazdę z amnezją Pchli worek producenci Harry i Jack Williams.
  3. Brytyjski Mam Talent8,2m (ITV): Pomijając skandale związane z Davidem Walliamsem, 15. sezon nadzwyczajnego pokazu talentów ITV nadal dominował w rankingach rozrywki przez całą wiosnę.
  4. Śmierć w raju – 8,1 mln (BBC Jeden): Najcieplejszy program detektywistyczny w telewizji jest zawsze w pobliżu, a 11 sezon kryminalnego kaprysu osadzonego w Carib nie był wyjątkiem.
  5. Great British Bake Off – 8M (kanał 4): Jedynym uczestnikiem Channel 4 w pierwszej dziesiątce był nieco płaski 13. sezon corocznej ekstrawagancji pieczenia, ale mimo to ugotował widzów.

Najlepsze oglądanie Pucharu Świata

Ten rok był oczywiście rokiem Zimowych Mistrzostw Świata i chociaż w naszym głównym zestawieniu nie ma sportu, trzeba przyznać, że kontrowersyjny turniej w Katarze przyciągnął rzesze widzów. Na szczycie listy był Wstrząsająca porażka Anglii 2:1 z Francją w sobotę 10 grudnia, który osiągnął szczyt 21,3 miliona w ITV1, stając się najczęściej oglądaną audycją roku (pogrzeb królowej był oglądany na wielu kanałach). Ten pojedynek był tuż przed poprzednią rundą Anglia 3:0 Senegal, który spadł tuż poniżej szczytu 20M. Finał z 18 grudnia zajął trzecie miejsce, jak zadecydował porywający rzut karny Argentyna kontra Francja osiągnął szczyt 19,3 miliona w czasie około dwóch i pół godziny, który był emitowany zarówno w BBC One, jak i ITV1.

Wszystkie dane Barb zostały dostarczone przez nights.tv

Czy ten post był pomocny?