Skip to content

NY1 Meteorolog Erick Adame Pens Przeprosiny po tym, jak został rozwiązany za pojawienie się na stronie internetowej kamery dla dorosłych

19 de wrzesień de 2022

Erick Adame, meteorolog Spectrum News NY1, powiedział, że został usunięty ze stanowiska po tym, jak potajemnie pojawił się na stronie z kamerami dla dorosłych.

„Korzystam z tej okazji, aby podzielić się moją prawdą, zamiast pozwolić innym kontrolować narrację mojego życia” – napisał Adame w poniedziałkowym poście na Instagramie.

„Pomimo bycia osobą publiczną i bycia w telewizji na największym rynku w kraju przed milionami ludzi przez pięć dni w tygodniu przez ponad półtorej dekady, potajemnie pojawiłem się na stronie internetowej z kamerami dla dorosłych. Na tej stronie odgrywałem swoje kompulsywne zachowania w domu, występując przed kamerą dla innych mężczyzn. Obie strony były w 100% zgodne. Nie zapłacono mi za to, a myślenie, że mogę zachować to w tajemnicy, było absurdalne z mojej strony. Mimo to mój pracodawca dowiedział się o tym i zostałem zawieszony, a następnie zwolniono”.

Adame został zwolniony z serwisu informacyjnego pod koniec zeszłego tygodnia. Spectrum News NY1 odmówił komentarza.

W swoim poście na Instagramie Adame napisał: „Przede wszystkim jednoznacznie przepraszam moich pracodawców w Spectrum, moich współpracowników, moją publiczność, moją rodzinę i moich przyjaciół za wszelkie zakłopotanie lub upokorzenie, które cię spowodowałem. Oczekiwałeś ode mnie czegoś lepszego i zasłużyłeś na to.

Dodał: „Nie mogę tego cofnąć i nie mogę zmienić tego, co zrobiłem, ale otrzymuję profesjonalną pomoc, której potrzebuję, abym mógł podejmować właściwe decyzje, które nie dotyczą tych, na których bardzo mi zależy, a także moją karierę, gdy posuwam się naprzód w moim życiu”.

Około dwie godziny po wpisie Adame otrzymał prawie 1200 lajków.

Złożył pozew w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku przeciwko Unit 4 Media Ltd., szukając tożsamości anonimowego użytkownika, który wysłał zdjęcia ze strony do pracodawcy i matki Adame. Spór został po raz pierwszy uzyskany przez The Daily Beast.

Adame był meteorologiem w Nowym Jorku od 2017 roku, a wcześniej był w Spectrum News 1 w Syracuse w stanie Nowy Jork. Był częścią nominowanego do nagrody Emmy reportażu NY1 z Hurricane Ida i Tropical Storm Isaias.

Adame napisał, że „jako osoba publiczna zdaję sobie sprawę, że mam pewne obowiązki, które wiążą się z przywilejami, którymi się cieszyłem. Ale pozwólcie, że coś wyjaśnię: nie przepraszam za bycie otwarcie gejem lub za bycie pozytywnie nastawionym do seksu — to są prezenty i nie mam do nich wstydu”.

Napisał, że „miał pracę moich marzeń i straciłem ją z powodu własnego braku osądu. Ale jestem optymistą i być może na tyle naiwnym, by myśleć, że kiedyś będę mógł wrócić do telewizji i znowu to zrobić”.

Źródło bliskie Adame powiedziało, że „po prostu wierzy i ma nadzieję, że znów będzie pracował”.

Skierował także wiadomość do dyrektorów wiadomości — „tych, którzy podejmą ostateczną decyzję, czy zatrudnić mnie w przyszłości, czy nie: Proszę osądź mnie na podstawie setek, tysięcy godzin telewizji, z których jestem tak dumny i z których moi pracodawcy zawsze mnie chwalili, a nie za kilka minut lubieżnego wideo, które prawdopodobnie wkrótce zdefiniuje mnie w naszej kulturze „przynęty na klikanie”.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ericka Adame (@erickadameontv)

Czy ten post był pomocny?