Skip to content

No Jazz For „Babylon” w kasie krajowej z debiutem o wartości ponad 5 milionów dolarów; Brad Pitt-Margot Robbie Epic nie osiągnie progu rentowności za 250 milionów dolarów: oto dlaczego

27 de grudzień de 2022
MCDBABY PA050

Damiena Chazelle’a 80-milionowy hollywoodzki epos z lat 20. XX wieku Babilon poszedł w płomieniach w kasie krajowej w zeszły weekend z okropnym 5,3 miliona dolarów Początek 4 dni.

Mów, co chcesz, o trudnych warunkach zimowych wpływających na kino w całym kraju, jednak ten film, który otrzymał zielone światło od poprzedniego reżimu Paramount i był bardzo wspierany przez nową administrację Briana Robbinsa, był przeciwny, gdy tylko został pokazany cynicznej prasie ponad miesiąc temu w kinie Academy, aby uzyskać słabe recenzje w 56% na Rotten Tomatoes. Dalszym pogrzebaniem losu tego zdjęcia były wyjścia publiczności, w tym okropny C + CinemaScore i PostTrak z 74% i 47% zdecydowanych rekomendacji, nie wspominając o 3 godzinach i 8 minutach czasu działania. Babilon jest najniższym szerokim otwarciem w Stanach dla gwiazdy Margot Robbie z kwotą 3,6 miliona dolarów, pokonując Amsterdam6,4 miliona dolarów, a także Brad Pitt jako główny bohater, mniej niż 4 miliony dolarów na początku 1993 roku Prawdziwy romans.

Z takimi wynikami nikt nie robi Babilon wybór do zobaczenia podczas wakacji, mimo że brakuje konkurencji dla dorosłych. Według źródeł finansowych jest zbyt wcześnie, aby określić, jak duże będzie krwawienie, ponieważ film Robbie-Pitt nie rozpocznie się za granicą przed połową stycznia. To powiedziawszy, punkt zysku tego filmu żyje w pobliżu 250 milionów dolarów W W, a to przy globalnych wydatkach na marketing około 80 mln USD, czyli tyle samo, co koszt produkcji. Powiedziano mi, że Paramount, jak każde studio, zmniejszy swoje koszty marketingowe związane z filmem po jego klapie w Stanach. Obraz zdobył już pięć nominacji do Złotego Globu, w tym dla najlepszego musicalu lub komedii.

Należy zauważyć, że w nowej erze Covid, niezależnie od tego, co film zarobi w kasie, nie zmniejsza to jego szans na Oscara. Jest kilka przykładów, które to potwierdzają, a głównym przypadkiem jest zdobywca nagrody Searchlight za najlepszy film w 2021 roku Nomadland który osiągnął jednocyfrowe dochody i na którym wytwórnia Disney Arthouse nigdy nie podała oficjalnej sprzedaży biletów na to zdjęcie.

Krajowe dla Babilon ma szczęście, osiągając 20 milionów dolarów, co wywiera ogromną presję na dostawy za granicą, co oznacza kolejne 230 milionów dolarów, co jest misją niemożliwą. To powiedziawszy, Paramount uważa, że ​​czas trwania zdjęcia jest bardziej apetyczny dla zagranicznej publiczności, a recenzje z Wielkiej Brytanii i Francji dadzą Babilon jakiś impuls za granicą. „Oni lubią tego typu filmy” — mówi jeden z informatorów. Chazelle’s Pierwszy człowiek zarobił 57% z 105 milionów dolarów WW ogółem za granicą. Japonia, Korea Południowa, Wielka Brytania i Francja były kluczowymi terytoriami dla tego filmu, a także dla wielokrotnie nagradzanego Oscara Chazelle’a La La Land. W zeszłym roku dzieło Guillermo del Toro z epoki za 60 milionów dolarów Aleja Koszmarów zarobił 11,3 mln USD w kraju, 39,6 mln USD w WW.

Zanim ktokolwiek napisze nekrolog na oryginalnych filmach w kasie off Babilonwyniki, ważne jest, aby je rozróżnić film spośród wszystkich innych. Zdjęcie z opowieścią z okresu wewnątrz Hollywood było już hazardem, nie wspominając o trudnej historii „R”, która w ciągu pierwszych 30 minut przed napisem tytułowym przedstawia słonia robiącego kupę na człowieka i wypróżniającego się grubasa typu Gruby Arbuckle przez prostytutka. Postać Robbiego podobna do Clary Bow wymiotuje na dusznym hollywoodzkim przyjęciu znacznie później w filmie. Kto był odbiorcą tego poza krytykami i głosującymi na nagrody? Filmy o wewnętrznym funkcjonowaniu Hollywood zawsze były historycznie mało dochodowe. Nie wspominając o cenie tego elementu z epoki, podobnie jak zestaw z czasów I wojny światowej Amsterdam, uczyniło projekt niemożliwym do osiągnięcia rentowności dla konkurencyjnych studiów. Więc przeszli.

Przykład hollywoodzkich filmów poufnych, które nie trafiły do ​​masowej publiczności: trzykrotnie nominowany do Oscara Chaplin z Robertem Downeyem Jr w roli głównej w 1992 roku, który zarobił tylko 9,5 miliona dolarów w Stanach (choć sprawił, że Hollywood zajęło SNL ałun poważnie jako aktor) i dwukrotnie zdobył tytuł w Cannes Gracz zarobił tylko 21,7 miliona dolarów w tym roku.

Paramount myślał, że tak Wilk z Wall Street oraz Pewnego razu w Hollywood w Babilon. Nie zrobili tego: w obu tych filmach wystąpił Leonardo DiCaprio. Wilk z Wall Street pracował (406,8 mln USD WW) w przyciąganiu ekscytującej tematyki do elitarnej publiczności na temat wzlotów i upadków maklera giełdowego Jordana Belforta, podczas gdy Pewnego razu w Hollywood (377,6 miliona dolarów WW) ​​miał elektryzującą opowieść Quentina Tarantino. Baboylon, który nastąpił po chaosie, który nastąpił w Hollywood podczas przejścia od niemych filmów do talkie, był w oczach Chazelle alegorią tego, czego przemysł doświadcza dzisiaj w zderzeniu między dużym ekranem a transmisją strumieniową. Gdyby filmowiec musiał to zrobić Babilon wszystko od nowa — zrobiłby to dla kina. Pytanie brzmi, czy mógłby to zrobić w niższej cenie, co jest prawdopodobnym losem niektórych z tych oryginalnych filmów dla dorosłych.

Chazelle i producenci zdjęcia, Olivia Hamilton i Matthew Plouffe Babilon przeszedł do Paramount, gdzie Wyck Godfrey był wówczas prezesem Motion Picture Group. Godfrey był producentem w Chazelle’s Pierwszy człowiek. W tamtym czasie celem Godfreya było znajdowanie i kręcenie filmów z nagrodami, takich jak sezon Babilon dla parceli Melrose, nie Transformatory kino. Chazelle rozwijał projekt od jakiegoś czasu; Plouffe po raz pierwszy dowiedział się o tym jako były dyrektor Focus Features, kiedy ta dwójka spotkała się na Sundance jakieś 13 lat temu.

„Odpowiedział na to i został tym mistrzem” — powiedział nam Chazelle o wsparciu Godfreya Babilon na wezwaniu załogi Wszykina. „Ciężko walczył, by doprowadzić film do studia. Bez niego nie jestem pewien, czy byłby to film Paramount.

Po odejściu Godfreya nadzór nad nim przejęła była szefowa produkcji Paramount, Emma Watts Babilon i miała na celu doprowadzić go do formy przed wyjazdem we wrześniu 2021 r.

Babilon pierwotnie planowano rozpocząć produkcję w marcu 2020 r., ale wybuch pandemii i zdjęcia rozpoczęły się dopiero w lipcu 2021 r. w Santa Clarita. Obszar ten pozostaje siedliskiem hollywoodzkich ujęć, sięgając wstecz do niemej epoki, kiedy kręcił Chaplin Nowoczesne czasy na płaskowyżu, 25 mil na północ od Los Angeles Rezydencja zmarłej gwiazdy westernów, Williama S. Harta, służyła jako miejsce zamieszkania Jacka Conrada, gwiazdy filmowej granej przez Pitta.

Plouffe powiedział nam w Crew Call: „Było dla nas coś istotnego w zrobieniu filmu tak, jak kręcono filmy w latach 20., w miejscach, w których kręcono filmy, i nie udawać”.

Pomimo kalifornijskich ulg podatkowych i kręcenia lokalnych zdjęć, filmowanie produkcji w Kalifornii wiąże się z wyższymi kosztami, biorąc pod uwagę wyższy wskaźnik siły roboczej związkowej. Nie wspominając o rozpoczęciu i zakończeniu kręcenia filmu podczas Covid, co również miało wpływ Amsterdam. Emma Stone pierwotnie miała główną rolę kobiecą przed odejściem z powodu konfliktu harmonogramu w grudniu 2020 r. Wtedy ogłoszono przywiązanie Robbiego, jak po raz pierwszy donosił Wszykina.

Zazwyczaj filmy z poprzedniego reżimu filmowego są osierocone, gdy pojawiają się nowi lordowie, ale tak się nie stało Babilon. Godfrey wyjechał w czerwcu 2020 roku, kiedy przybywał Watts. Odeszła wkrótce po zwolnieniu Jima Gianopulosa we wrześniu 2021 r., Kiedy władzę przejął Robbins. On tylko wspierał Babilon i Chazelle, przyznając nagrodzonego Oscarem La La Land reżyser kontrakt na pierwsze spojrzenie na produkcję dla jego wytwórni Wild Chickens.

Babilon trafi do Paramount+ przed oknem płatnej telewizji Epix. Źródła wystawców mówią mi, że jest to 45-dniowe okno kinowe. Studio zwolniło ryzyko ze współfinansującego C2 Motion Picture Group z Toronto, kierowanego przez Jasona Clotha, który, jak mi powiedziano, ma znaczną część filmu. Przy 230-milionowym kasie międzynarodowej i 20-milionowym finale w kraju, co spowodowałoby przychody w wysokości 114 mln dolarów z wypożyczeń kinowych, 10 mln dolarów z domowej rozrywki i transmisji strumieniowej, 28 mln dolarów z rozrywki międzynarodowej, 2 mln dolarów z bezpłatnej telewizji krajowej, 4 mln dolarów z płatnej telewizji i Międzynarodowe wynagrodzenie w wysokości 40 milionów dolarów. To 198 mln USD przychodów w porównaniu do 188 mln USD kosztów, które obejmują udziały, pozostałości i odsetki za 10 mln USD zysku (ale to się nie zdarza). Uwaga: żaden producent ani Dwayne Johnson nie podali nam tych liczb (gwiazdy i producenci nie mają dostępu do zestawień zysków i strat studia, duh). Szacunki te pochodzą ze źródeł finansowania filmów i są na równi ze wszystkimi obliczeniami zysków i strat oraz badaniami, które przeprowadziliśmy przez lata.

Mówi jeden z informatorów powiązany z obroną produkcji BabilonKoszt produkcji: „Działaliśmy bardzo szybko, aby zdobyć to, czego potrzebowaliśmy. Nie mieliśmy luksusu dolara więcej. To niesamowite przekonanie Paramount poruszyło góry, aby zrealizować ten film i wizję Damiena”.

„Film stał się duchową misją, tak różną od filmów Marvela z zielonego ekranu” — dodaje nasze źródło — „Nie mieliśmy dużo pieniędzy i nie było ich dużo”.

Jeśli chodzi o Paramount i perspektywy sezonu nagród Babilon, nie ma mowy o blaknięciu do czerni.

Czy ten post był pomocny?