Skip to content

Niezwykła pamiątka, którą Adam Goldberg dostał z planu Szeregowca Ryana — wyłącznie

21 de marzec de 2023
l intro 1679345485

Adam Goldberg w okularach

Adam Goldberg ma na swoim koncie imponującą 30-letnią karierę, która rozciąga się od przełomowej roli w kultowym filmie o dojrzewaniu „Dazed and Confused” po ostatnią główną rolę w ponownym uruchomieniu „The Equalizer”, emitowanym w niedzielne wieczory na CBSie.

Jedną z najbardziej pamiętnych ról Goldberga jest rola szeregowca Stanleya „Fisha” Mellisha w wielokrotnie nagradzanym filmie Stevena Spielberga z czasów II wojny światowej Szeregowiec Ryan, który według wielu jest najlepszym filmem wojennym wszechczasów. Jako szeregowiec Mellish wciela się w dowcipnego, żydowskiego żołnierza w oddziale armii amerykańskiej, dowodzonym przez kapitana Toma Hanksa, Johna Millera, którego zadaniem jest uratowanie szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon).

Pomimo poważnego charakteru filmu, który zdobył pięć Nagród Akademii, na planie roiło się od fajnych pamiątek, które aktorzy z pewnością byliby zachwyceni, gdyby mogli dodać je do swojej kolekcji. Przynajmniej Goldberg został obdarowany kilkoma przedmiotami, które aktor wciąż czule pamięta, z których jeden może być zaskakującą pamiątką dla niektórych fanów. Aktor opowiedział o swojej niezwykłej pamiątce podczas ekskluzywnego wywiadu dla Looper.

Goldberg nosił bieliznę Private Melish długo po nakręceniu filmu

Goldberg przyznaje, że jest „niezwykle nostalgiczny”, jeśli chodzi o projekty, nad którymi pracował, wyznając, że w prawdziwym życiu nosił swój pasek Mike’a Newhouse’a z „Dazed and Confused” w prawdziwym życiu. Pamiątką, która naprawdę utkwiła mu w pamięci, jest bielizna, którą nosił na planie „Szeregowca Ryana”, którą udało mu się zatrzymać.

„Przez najdłuższy czas nosiłam bieliznę Private Mellish, ponieważ wszyscy dostawaliśmy bieliznę” – powiedział Goldberg. „Nie wiem, dlaczego dali nam bieliznę, ale to były tylko Calviny. To ta sama bielizna, którą noszę, te czarne Calviny. Ale na całej bieliźnie było napisane „Mellish”, myślę, że dlatego, że dużo zmoczyliśmy, więc musielibyśmy cały czas się zmieniać”.

Zdobył również hełm z autografami wszystkich. Niestety, aktor przez lata zgubił przedmioty.

„Umieściłem je w magazynie. To było pod koniec lat 90. i często się przeprowadzam” – powiedział Goldberg – „ale myślę, że wiem, w jakim magazynie to jest”.

Adam Goldberg występuje obecnie w programie „The Equalizer”, którego nowe odcinki emitowane są w niedziele o godzinie 20:00 czasu wschodnioamerykańskiego na antenie CBS.

Czy ten post był pomocny?