Skip to content

Nier: Automata Ver1.1a: Wiek, urodziny, wzrost i waga każdego głównego bohatera

29 de grudzień de 2022
NierA

NieR: Automaty została wydana w 2017 roku jako długo oczekiwana kontynuacja kultowej klasycznej gry na PS3 NieR, rozszerzając w ten sposób oryginalny wszechświat w najlepszy możliwy sposób. I choć oryginalna gra autorstwa Yoko Taro zebrała mieszane recenzje – fabuła i postacie, a także muzyka spotkały się z absolutnym uznaniem, podczas gdy grafika i rozgrywka spotkały się z krytyką – NieR: Automaty stał się absolutnym hitem. W piątą rocznicę gry ogłoszono, że NieR: Automaty otrzyma adaptację anime, zatytułowaną NieR: Automaty w wersji 1.1a. Na cześć tego postanowiliśmy powiedzieć wam wszystko, co powinniście wiedzieć o postaciach, które mają pojawić się w nadchodzącym anime.

To, co zamierzamy wam powiedzieć, to lista wszystkich znanych Nier: Automata Ver1.1a postacie i ich wzrost, wiek, płeć i aktorzy głosowi stojący za postaciami. Dane, których użyjemy, odnoszą się do danych kanonicznych, które mamy z gier wideo, ponieważ anime prawdopodobnie niewiele się zmieni. Zanim przejdziemy do każdej z postaci z osobna, oto krótki przegląd:

Postać Wiek Urodziny Wzrost Waga Aktor głosowy
2B 2-3 7 stycznia 11942 r 168 cm 148,8 kg Yui Ishikawa
9S 30 stycznia 11942 r 160 cm (5’3″) 129,9 kg (286,4 funta) Natsuki Hanae
Pod 042 Nie dotyczy Nie dotyczy Nieznany Nieznany Hirokiego Yasumoto
Pod 153 Nie dotyczy Nie dotyczy Nieznany Nieznany Kaoru Akiyama
Komandor Biały Nieznany Nieznany 175 cm Nieznany Chiaki Kanou
Operator 6O Nieznany Nieznany Nieznany Nieznany Keiko Isobe
Operator 21O Nieznany Nieznany 167 cm 145,5 kg Meari Hatsumi
Pascala 200+ Nieznany Nieznany Nieznany Aoi Yuki
Adamie <1 między 10 marca a 7 kwietnia 11945 r 188 cm (6’2) Nieznany Daisuke Namikawa
Przeddzień <1 między 10 marca a 7 kwietnia 11945 r 188 cm (6’2) Nieznany Tatsuhisa Suzuki
Lilia Nieznany Nieznany Nieznany Nieznany Atsumi Tanezaki
A2 Nieznany Nieznany 168 cm (5’6) 139,2 kg Ayaka Suwa
Devola <1470 Nieznany 173 cm Nieznany Ryōko Shiraishi
Popola <1470 Nieznany 173 cm Nieznany Ryōko Shiraishi

2B

2B to żeński android bojowy, bohaterka Trasy A. Bardzo czarujący android, ma zimną osobowość i bardzo mało mówi, woli wykonywać swoje misje w spokoju. Zniechęca do bezczynnych rozmów na nieistotne tematy i zazwyczaj jest powściągliwa w stosunku do innych. W przeciwieństwie do swojego towarzysza bardzo szanuje łańcuch dowodzenia i rzadko kwestionuje dyrektywy.

ZWIĄZANE Z:

10 najlepszych anime, takich jak NieR:Automata Ver1.1a

Jest przyzwoitą i wrażliwą osobą, która nosi w sobie bolesną udrękę, ale jej postać jest tak oziębła z powodu psychicznych blizn po tragedii z dzieciństwa. Jej historia rozwija się w miarę postępów w grze, a ona staje się coraz bardziej złożona, zarówno pod względem historii, jak i emocji, zwłaszcza w stosunku do 9S. W końcu udaje jej się uwolnić od programowania i rozwinąć poczucie człowieczeństwa, co uczyniło ją niesamowitą postacią pod każdym względem. Wraz z 9S i A2 jest główną bohaterką serii.

9S

Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego.webp

9S to męski android-skaner, bohater Routed B i D oraz główny przeciwnik Trasy C. Android specjalizuje się w zbieraniu informacji i hakowaniu, ale nadaje się również do walki. Ma emocjonalną osobowość i jest miły i uprzejmy, do tego stopnia, że ​​na początku ich związku odnosi się do niej 2B jako do pani z szacunku dla wyższej klasy.

Zawsze stara się pomagać potrzebującym i zawsze stara się, aby 2B był bardziej bezinteresowny. Z biegiem czasu 2B i 9S tworzą bliską przyjaźń, dopóki nie zwiążą się ze sobą. 9S był postacią, która ogromnie się rozwinęła w grze, od zwykłego asystenta do pełnoprawnej postaci z emocjami i świetnym rozwojem. Jego bliska więź z 2B, a także – w pewnym sensie – A2 (chociaż walczył z tym drugim z powodu złości na to, co stało się z 2B), były najważniejszymi punktami gry pod względem rozwoju postaci.

Strąki 042 i 153

Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

Kapsuły to jednostki wsparcia taktycznego przydzielane żołnierzom YoRHa. Są to urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję i uzbrojone, które zapewniają wsparcie w walce. Są w stanie uzyskać dostęp do informacji w sieci, aby zapewnić żołnierzom YoRHa informacje o swoich wrogach i porady.

Strąk 042 jest przypisany do 2B, podczas gdy Strąk 153 jest przypisany do 9S. W miarę rozwoju historii kapsuły okazują się świadome i dość inteligentne, a także bardziej świadome wydarzeń, które dzieją się wokół nich, niż mogłoby się wydawać. W ostatecznym zakończeniu gry odgrywają główną rolę w optymistycznej przyszłości, którą zasugerował Taro.

Komandor Biały

1672242226 198 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego.webp

Komandor White to androidka i przywódczyni drużyny YoRHa, a także przełożona 2B. Poważny dowódca, który wykonuje swoją pracę z wielką pasją. 9S z niej nazywa ją dyktatorką za sposób, w jaki wydaje rozkazy, ale w rzeczywistości jest to po prostu jej zimny charakter, ponieważ jej celem jest eksterminacja maszyn na planecie. Później okazuje się, że była świadoma ponurego sekretu YoRHa i celowo utrzymywała iluzję przy życiu, ponieważ był to jej jedyny cel.

Operatorzy 6O oraz 21O

1672242227 993 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

Są to dwie androidy płci żeńskiej znajdujące się w bunkrze krążącym wokół Ziemi i wspierające zespoły YoRHa w terenie; to kilka wielu podobnych androidów o tej samej funkcji, chociaż te dwa zostały nazwane. Podobnie jak w przypadku innych Operatorów, do ich obowiązków należy wydawanie dyrektyw żołnierzom YoRHa w terenie oraz analizowanie informacji. Operator 6O jest przydzielony do 2B i jest bardzo przyjazny, towarzyski i zawsze stara się rozmawiać z 2B nawet o błahych sprawach, aby ułatwić sobie zadanie.

ZWIĄZANE Z:

Zamówienie na oglądanie anime NieR

Choć zawsze musi przebywać w Bunkrze, chciałaby zobaczyć Ziemię na własne oczy i poczuć powietrze i ciepło słońca. Operatorka 21O, przydzielona do 9S, wykazuje chłodniejszą osobowość i komunikuje się z 9S tylko w sprawach biznesowych, jednak stopniowo otwiera się na 9S deklarując, że chciałaby mieć rodzinę jak ludzie. Ta dwójka nigdy nie odegrała większej roli w tej historii, chociaż Yoko Taro zadbała o to, by nadać im pewną wagę później, podczas wybuchu wirusa.

Pascala

1672242227 136 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

Pascal to pokojowa maszyna, która stworzyła wioskę, w której maszyny mogą żyć w ciszy i spokoju. Zafascynowany ludzką kulturą Pascal szuka wszelkich informacji o ich świecie, próbując dowiedzieć się wszystkiego, w tym ludzkich emocji. W rzeczywistości, mimo że jest maszyną, nauczył się wiele o emocjach i wydaje się, że potrafi je odczuwać.

Chociaż Pascal nie uważa się za lidera, jego maszyny uznają ją za swojego szefa. Chociaż maszyny są bezpłciowe, identyfikuje się jako mężczyzna, nawet jeśli używa kobiecego głosu, aby być bardziej przyjaznym dla uszu innych. Pascal jest jedną z najlepszych postaci w grze i ma jedną z najlepszych historii z nich wszystkich, zarówno w odniesieniu do innych postaci (zwłaszcza A2), ale także jako samodzielna postać, zwłaszcza podczas zakończenia gry.

Adam i Ewa

1672242227 369 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

Adam i Ewa to dwie maszyny, które osiągnęły tak wysoki poziom ewolucji, że czynią ich identycznymi z istotami ludzkimi posiadającymi ciało z krwi i kości oraz sumienie. Są głównymi antagonistami Trasy A i B. Ich imiona mają wyraźne nawiązanie do dwóch biblijnych postaci Adama i Ewy. Obie mają bardzo jasną skórę i srebrne włosy, ale mają różne osobowości. Adam jest starszym bratem, bardzo pociąga go ludzka kultura i stara się identyfikować z mężczyznami, np. ubierając się na ich podobieństwo, zgłębiając ich tajemnice.

Adam jest zimny, pragmatyczny i lubi odkrywać nowe rzeczy; jest gotów zrobić wszystko, aby odkryć tajemnice życia i człowieka. Ewa natomiast ma bardziej niedojrzałą osobowość i nudzi ją próba odkrycia istoty człowieka; jego jedynym pragnieniem jest zadowolenie starszego brata. Obaj posiadają unikalne zdolności, które czynią z nich najpotężniejsze istoty na planecie i nowych władców maszyn. Mimo tego, że są złoczyńcami, ich ostateczna historia ma znacznie głębsze znaczenie, co jest całkowicie zgodne ze zwykłymi metodami opowiadania Taro.

Lilia

1672242227 336 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

Lily wydaje się być nową, całkowicie oryginalną postacią, ponieważ w oryginalnej grze nie ma zapisu o takiej postaci. Nie wiadomo, kim lub czym dokładnie jest Lily, poza faktem, że jest bojowniczką ruchu oporu. Mianowicie jest mało prawdopodobne, aby była człowiekiem, na podstawie tego, co wiemy z historii gry, ale wydaje się być bardziej człowiekiem niż androidy.

To będzie ekscytujące odkrywanie tego, co Yoko Taro i ekipa produkcyjna mają dla nas w zanadrzu, jeśli chodzi o Lily. Taro wyjaśnił, że seria nie będzie bezpośrednią kopią gry – będzie zawierać pewne elementy, ale powiedział, że wszystko zostanie zmienione – więc Lily może idealnie pasować do tradycji anime.

A2

1672242227 37 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego

A2 to żeński android szturmowy, bohaterka Trasy C i główny przeciwnik Trasy D. Jest androidem dezerterem, który przed wydarzeniami z głównego wątku fabularnego aktywnie uczestniczył w misjach niszczenia maszyn, ale po określonym zdarzeniu postanowiła sama zdezerterować i zniszczyć maszyny. Podobnie jak 2B, ma bardzo zamkniętą osobowość i prawie nie może mówić.

ZWIĄZANE Z:

10 klejnotów anime science fiction, które musisz zobaczyć

Głęboko nienawidzi maszyn i pragnie je zniszczyć; w istocie uważa za absurd znalezienie spokojnych maszyn, takich jak w wiosce Pascal. Jednak z czasem nawiązuje bliską przyjaźń z Pascalem i jego maszynową wioską, pomagając mu w ochronie jego ludu. Nie lubi, gdy się jej rozkazuje i woli pracować sama. Podobnie jak 2B, ona również nosi okropną przeszłość, którą stara się ukryć. A2 pojawiła się znacznie później w oryginalnej grze, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak Yoko Taro zintegrowała ją z historią od samego początku.

Devola i Popola

1672242228 982 Nier Automata Ver11a Wiek urodziny wzrost i waga kazdego glownego.webp

Devola i Popola to dwa bliźniacze androidy, które żyją od ponad tysiąca lat, chociaż ich dokładna data urodzenia pozostaje nieznana. Mają szkarłatne włosy i wyglądają jak dwie nastolatki. W przeszłości androidy z ich klasy ryzykowały zniszczenie świata iz tego powodu wszystkie ich modele zostały zniszczone, z wyjątkiem nich, co dało im szansę na odkupienie.

Odczuwają ogromny ból z powodu tego, co zrobili ich bliźni w przeszłości i mimo, że zawsze starają się pomóc, są dyskryminowani, obrażani i bici. W rzeczywistości są to postacie z oryginalnej gry NieR, które wróciły do ​​Automaty, ponieważ było to możliwe ze względu na ich naturę, ale z ciągłym poczuciem winy. Pomagają bohaterom i nie mają ukrytego planu, jak to miało miejsce w pierwszej grze. Ich projekty są również zmodernizowane w porównaniu ze średniowiecznymi strojami, które nosili NieR.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?