Skip to content

Niebieski olbrzym – co wiemy do tej pory

21 de październik de 2022
l intro 1666327095

Dai w czarnej koszuli

Nigdy nie było tak obiecującego czasu, aby być fanem anime, z tak wieloma niedocenianymi serialami dostępnymi do streamowania. Widzowie mają również mnóstwo niedocenianych filmów, którymi mogą się cieszyć. A katalog opcji wciąż się powiększa, a nowe tytuły zawsze pojawiają się, w tym długo oczekiwana filmowa adaptacja mangi „Niebieski olbrzym”.

Dobrze wykonane ilustracje i teksty Shinichi Ishizuki składają się na bardzo popularną serię mang „Blue Giant”, w tym „Blue Giant Supreme” i „Blue Giant Explorer”. W sumie manga miała solidną popularność wśród fanów i z powodzeniem sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy (za pośrednictwem PRTimes). Historia, która dobrze odniosła się do czytelników, podąża za Dai Miyamoto, który odkrywa, że ​​kocha muzykę jazzową, zwłaszcza saksofon, i jego drogę do osiągnięcia biegłości w swojej nowej pasji. Seria zdobyła kilka imponujących wyróżnień, w tym Grand Prix na Media Awards (przez Anime News Network) i Best General Manga na 62. Shogakukan Manga Awards (przez SoJapan).

Fani nieruchomości są prawdopodobnie bardzo podekscytowani tym, jak będzie wyglądać adaptacja filmu anime, a dla tych, którzy szukają więcej informacji na temat filmu „Niebieski olbrzym”, oto wszystko, czego udało nam się do tej pory dowiedzieć o nadchodzącym projekt.

Jaka jest data premiery Blue Giant?

W 2022 roku fani oczekiwali kilku ekscytujących tytułów anime i można śmiało założyć, że „Blue Giant” był jednym z tych wydań. Według Anime News Network, kiedy w październiku 2021 roku ogłoszono, że ukochana seria mangi otrzyma adaptację do filmu anime, początkowo miała ona ukazać się w 2022 roku. Jednak w miarę upływu roku nie opublikowano żadnych informacji dotyczących konkretnego data.

Wreszcie, po miesiącach niewiedzy o tym, co się dzieje, raport wskazywał, że data premiery filmu anime „Niebieski olbrzym” uległa przesunięciu. Chociaż z pewnością nie było to idealne rozwiązanie dla tych, którzy byli podekscytowani obejrzeniem filmu, musieli czekać dłużej, Crunchyroll poinformował, że opóźnienie miało lepiej pokazać świat filmu. Nowa data premiery „Błękitnego olbrzyma” to 17 lutego 2023 roku.

Jaka jest fabuła Blue Giant?

Yukinori Sawabe gra na pianinie

Według strony internetowej filmu „Błękitny olbrzym” historia będzie bardzo zbliżona do narracji zawartej w materiale źródłowym. Po ukończeniu szkoły średniej Dai Miyamoto przenosi się do Tokio, aby zamieszkać ze swoim szkolnym przyjacielem i kontynuować swoją podróż, aby stać się jednym z najlepszych jazzmanów na świecie. Spotyka pianistę imieniem Yukinori Sawabe i wraz ze swoim kolegą z klasy Sunji Tamadą na perkusji tworzy grupę muzyczną JASS.

Choć historia może wydawać się przeznaczona tylko dla entuzjastów muzyki lub jazzu, reżyser filmu, Yuzuru Tachikawa, powiedział Crunchyroll, że po prostu tak nie jest. „Główną historią do opowiedzenia w filmie jest rozwój młodych ludzi, którzy desperacko szczerze podchodzą do jazzu, ale nie jest to film o wysokim progu, który ogranicza się do miłośników jazzu, a my dążymy do filmu, który może być cieszą się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o jazzie” – powiedział. „Wierzę, że to, co leży u podstaw oryginalnej mangi BLUE GIANT, jest bardziej uniwersalnym »atrakcyjnym sposobem życia« istot ludzkich”. W „Blue Giant” jest znacznie więcej niż tylko muzyka jazzowa, a fani będą mieli ekscytującą historię o dojrzewaniu, gdy zobaczą film anime.

Kto jest w obsadzie Blue Giant?

Syunji Tamada w zielonym płaszczu

Na stronie IMDb filmu anime „Niebieski olbrzym” nie ma żadnych członków obsady. Ale według raportu Crunchyroll, Hiromi Uehara jest osobą odpowiedzialną za muzykę, którą fani będą słyszeć przez cały czas trwania filmu. Ponadto będzie również dostarczać całą muzykę fortepianową dla postaci pianisty Yukinori Sawabe. Obowiązki saksofonowej muzyki Dai Miyamoto przejmuje jeden z czołowych muzyków w kraju, Tomoaki Baba, który został wybrany spośród wielu innych wartościowych kandydatów z całego świata. A muzykę perkusyjną dla Shunjiego Tamady przejmie Shun Ishikawa — jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków w swojej dziedzinie. Cała trójka najwyraźniej jest podekscytowana współpracą, gdy opublikowali zdjęcie Świergot jednego z ich jam session w ramach przygotowań do filmu.

Autor mangi wyraził swoje podekscytowanie z powodu obecności tych utalentowanych osób na pokładzie filmu. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że reżyserem muzycznym filmu jest Hiromi Uehara-san, jedna z najlepszych pianistek w świecie jazzu. Razem z Tomoaki Baba-san na saksofonie i Shun Ishiwaka-san na perkusji, dwóch szczerych młodych muzyków, zamienił dźwięk filmu „BLUE GIANT” na proces prób i błędów. To bardzo potężna muzyka” – powiedział Shinichi Isuzuka dla Crunchyroll. „Dziękuję, Uehara-san, Baba-san i Ishiwaka-san za super fajne brzmienie! Jazz czeka na was w teatrze!

Kto reżyseruje Blue Giant?

Yui gra na saksofonie

Jak wcześniej wspomniano, na fotelu reżysera w filmie anime „Błękitny olbrzym” zasiądzie nikt inny jak Yuzuru Tachikawa, który ma w swoim życiorysie kilka znaczących osiągnięć, w tym „Deca-Dence” i „Death Parade”. Jest również znany z wyreżyserowania 25 odcinków „Mob Psycho 100”, programu, który wielu uważa za jeden z najlepszych seriali, jakie ma do zaoferowania gatunek anime. IGN, Polygon i Crunchyroll nazwały go nawet jednym z najlepszych anime wydanych w dekadzie 2010 roku. Tak więc wydaje się całkiem bezpieczne założenie, że własność „Niebieskiego Olbrzyma” jest w dobrych rękach, a fani mangi nie będą chcieli przegapić tego, co ma w zanadrzu do filmu.

Według Crunchyroll, twórca filmu ujawnił, co ma nadzieję, że widzowie zyskają, doświadczając jego filmowego ujęcia materiału źródłowego. „Chcę, żebyś przeżył ze mną historię głównego bohatera, 'Dai’, który wydaje dźwięki, jakby każdego dnia palił swoje życie z całej siły, a swoich przyjaciół konfliktami” – powiedział Tachikawa. „Mam nadzieję, że ten film odpowie na pytanie: „Chcę coś zrobić, ale nie wiem, co robić”. Nie da się ukryć, że ludzie zaangażowani w film „Błękitnego olbrzyma”, a zwłaszcza reżyser, są tak samo pasjonat robienia najlepszego filmu, ponieważ Dai Miyamoto jest o swojej miłości do jazzu.

Czy jest zwiastun dla Blue Giant?

Pierwszy zwiastun filmu anime „Niebieski olbrzym” został wydany przez Toho Animation 18 października 2022 r. Zapowiedź trwa 35 sekund i zawiera serię oszałamiających wizualnie klipów kilku głównych bohaterów. Dai Miyamoto jest widziany z powrotem na widok saksofonu, a następnie stojący przed klubem jazzowym. Yukinori Sawabe można zobaczyć na pianinie, a nawet Shunji Tamada pojawia się na krótko. Jest mnóstwo ujęć gramofonów, instrumentów i ludzi grających wszelkiego rodzaju zabawne melodie.

W całym promo brakuje jakiegokolwiek dialogu, ale grana muzyka jest absolutnie niesamowita. Potwierdza zaangażowanie Yuzuru Tachikawy i Hiromi Uehary. Film weryfikuje również potwierdzoną datę premiery 17 lutego 2023 r. Wygląda na to, że fani czekają na interesujące doświadczenie, które wielu prawdopodobnie ma nadzieję, że będzie wystarczająco dobre, aby znaleźć się wśród najlepszych filmów anime, jakie kiedykolwiek powstały.

Czy ten post był pomocny?