Skip to content

Nick Meyer odchodzi jako eOne President of Film

27 de maj de 2023
Nick Meyer

EKSKLUZYWNY: Nick Meyer właśnie poinformował swoich pracowników, że odchodzi ze stanowiska prezesa eOne ds. Filmu wraz z wygaśnięciem kontraktu w przyszłym miesiącu.

Wiadomość ta pojawia się, gdy oczekuje się, że Hasbro osiedli się na kupcu swojego działu studia eOne, do którego należą Lionsgate i Legendary, oraz dystrybutora GoDigital Media Group, jak po raz pierwszy donosił Wszykina.

Hasbro kupił eOne w 2019 roku za 4 miliardy dolarów. Producent zabawek chce zwolnić całą produkcję telewizyjną opartą na scenariuszu i nieskryptowaną (z wyjątkiem działu Family Brands, w którym znajdują się takie IP, jak świnka Peppa i maski PJ), całą produkcję filmową i powiązaną globalną dystrybucję oraz bibliotekę zawierającą ponad 6500 tytułów, a także zainteresowanie Hasbro eOne Kanadyjski biznes filmowy i telewizyjny.

Były szef Sierra/Affinity, Meyer, miał niezłą passę, z 17 zdobytymi Oscarami z 62 nominacji i 10 nagrodami BAFTA z 51 nominacji pod tą marką. Wyprodukował także takie tytuły jak m.in Królowa kobiet, Dungeons & Dragons: Honor wśród złodziei I Pani Harris jedzie do Paryża w eOne.

Oto jego e-mail do personelu:

Droga drużyno:

W dzisiejszych czasach sukces w naszej branży i doskonałość, do której dążymy, zależą od naszej zdolności do ewolucji i zrównoważenia nieustannie zmieniającego się krajobrazu z chęcią tworzenia wyjątkowych filmów i wspierania artystów na krętej ścieżce dotarcia do publiczności. Ponieważ relacje eOne z Hasbro wkraczają w kolejny rozdział, zdecydowałem zakończyć swoją kadencję jako prezes eOne ds. Filmu wraz z wygaśnięciem mojego kontraktu w przyszłym miesiącu.

To był epicki bieg, począwszy od założenia Sierra z Markiem w 2009 roku, poprzez kolejne fuzje z eOne i Hasbro. Wspólnie zbudowaliśmy solidny dział rozwoju i produkcji filmowej w eOne, tworząc zarówno nagradzane, jak i przebojowe treści, które docierają do odbiorców na całym świecie. W ten sposób nie tylko wnieśliśmy wartość do wszystkich tych trzech marek i po drodze nauczyliśmy się tony od siebie nawzajem, ale co najważniejsze, była to również najważniejsza część mojej kariery zawodowej, kiedy pracowałem z wami wszystkimi. Kropka.

Branża filmowa może być wyczerpująca, złożona, frustrująca, a czasem nawet łamiąca serce. Ale kiedy masz zespół taki jak ten, któremu miałem zaszczyt przewodzić, wszelkie wyzwania, którym możemy razem stawić czoła, dostarczają wzbogacającego doświadczenia. Jestem bardzo dumny z naszego rekordu i pracy, którą wykonaliśmy razem. Chociaż jest zbyt wiele filmów, by je zliczyć, pragnę podziękować każdemu z naszych kreatywnych partnerów, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i rozwoju, w tym Sierra/Affinity zdobyła 17 Nagród Akademii z 62 nominacji i 10 nagród BAFTA z 51 nominacji, za zróżnicowaną listę filmów, w tym między innymi I, TONYA, HELL OR HIGH WATER, NIGHTCRAWLER, SPOTLIGHT, WHIPLASH, MANCHESTER BY THE SEA i kultowy ATOMIC BLONDE.

W eOne dostarczamy widzom na całym świecie filmy, które bawią i inspirują, zdobywając pozytywne reakcje krytyków i wyróżnienia za filmy takie jak BLUE BAYOU, MRS. HARRIS jedzie do Paryża i inspirująca KOBIETA KRÓL. Wraz z przyszłorocznym FREAKY TALES ta tradycja jest kontynuowana. Ze strony firmy Hasbro w marcu ubiegłego roku udostępniliśmy światowej publiczności grę DUNGEONS & DRAGONS: HONOR AMONG THIEVES, która stała się najlepiej ocenianą adaptacją filmową firmy Hasbro. A wraz z nadchodzącym TRANSFORMERS: RISE OF THE BASTS pomogliśmy na nowo wyobrazić sobie legendarną kinową serię. Ten zespół nieustannie dostarcza kinomaniakom nowe głosy, historie i perspektywy. Jestem dumny, że nasze filmy pomogły stworzyć dialog kulturowy i mam nadzieję, że zasłużyły na miejsce w historii Hollywood, sprawiając, że marzenia ożywają na dużym ekranie. Ale choć jestem dumny z pracy, jeszcze bardziej inspirują mnie zespoły stojące za tymi filmami. Od spraw biznesowych po postprodukcję, rozwój poprzez marketing i wszystko pomiędzy, każdy z was przyniósł najlepszą wersję siebie, aby pomóc uczynić podróż zabawną, pozostając jednocześnie w pełni zaangażowanym w kulturę doskonałości.

Na razie planuję skupić się, wspierać i przewodzić temu zespołowi, dopóki nie wezmę urlopu pod koniec przyszłego miesiąca. Ponownie, jestem zawsze wdzięczny za waszą ciężką pracę i ducha przedsiębiorczości, upokorzony waszym talentem i zaszczycony, że mogłem być z wami wszystkimi na tej szalonej i wspaniałej przejażdżce. To nie jest pożegnanie, ale raczej „do zobaczenia wkrótce”. Więcej wkrótce, ponieważ jestem pewien, że nasze ścieżki będą się nadal krzyżować, gdy ten niesamowity rozdział dobiegnie końca.

Czule,

Nacięcie

Czy ten post był pomocny?