Skip to content

Netflix, Disney, Warner Bros Discovery, Amazon i inne studia unikają planu bezpieczeństwa aborcyjnego Shonda Rhimes, Natashy Lyonne, Mindy Kaling, Avy DuVernay oraz setek showrunnerów i skrybów

11 de sierpień de 2022
abortion getty image

Zaledwie kilka godzin przed terminem wyznaczonym pod koniec lipca przez setki najlepszych pisarek i showrunnerek zajmujących się protokołami bezpieczeństwa aborcji, większość największych hollywoodzkich studiów i streamerów zdecydowała się dziś na szczegóły dotyczące kroków pobocznych.

W liście odpowiedzi pełnym notatek z płyty kotłowej o dzieleniu się „swoimi obawami dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych oddanych pracowników i osób, które wspierają nasze produkcje” oraz „dostępu do bezpiecznej i skutecznej opieki zdrowotnej”, Disney, Netflix, AppleTV+, NBCUniversal, Amazon, Warner Bros Discovery i AMC Networks zasadniczo zignorowały główne punkty zainteresowania i działania, które takie jak Shonda Rhimes, Pamela Adlon, Issa Rae, Mindy Kaling, Natasha Lyonne, Angela Kang, Courtney A. Kemp, Elizabeth Meriwether, Robin Thede, Marta Kauffman, Tanya Saracho, Amy Schumer i inni postawili przed nimi indywidualnie 28 lipca.

Po politycznym i kulturowym trzęsieniu ziemi w sprawie Roe v Wade, które zostało obalone przez konserwatywną większość Sądu Najwyższego 24 czerwca, talent branży poprosił studia i streamerów o „przegląd obecnego planu bezpieczeństwa aborcji” w ciągu 10 dni roboczych. Ten termin byłby tuż przed północą dzisiejszego czasu LA. Chociaż Lionsgate znalazło się wśród firm wysłanych przez showrunnerów i pisarzy 28 lipca, studio nie znalazło się wśród osób, które odpowiedziały w środę.

W napiętej atmosferze wyborczej zbliżającej się półrocza, dzisiejszy list nie mówił nic o zaprzestaniu datków na rzecz kandydatów przeciw aborcji i PAC – co powinno być dość łatwe dla Blue Hollywood. Pomimo polegania na istniejących związkowych planach opieki zdrowotnej i „kontynuacji oceny sposobów, jakie możemy najlepiej zapewnić naszym pracownikom i pracownikom, którzy wspierają nasze produkcje”, list maladroit nie zawierał również niczego, co podkreśla kwestie prywatności, odszkodowań z tytułu odpowiedzialności z tytułu potencjalnych zarzutów karnych lub cywilnych, ani „powikłania ciążowe” i „protokoły określające zakres opieki medycznej” – zgodnie z żądaniem.

To, co przedstawił, to „nie możemy się doczekać współpracy z wami, aby nadal tworzyć wspaniałe treści dla naszych odbiorców na całym świecie”, jako zamknięcie w środowym liście.

„To zniewaga, wyraźnie widać” – powiedział jeden z sygnatariuszy w środę Wszykina po tym, jak korespondencja z odpowiedziami zaczęła pojawiać się w skrzynkach odbiorczych ludzi. „Wskazuje na to, co jest dla nich naprawdę ważne, a nie my, nasze bezpieczeństwo czy prawa” – dodaje kreacja z łącznikami. „Nie powinnam być zaskoczona, jestem, ale wiem, że nie powinnam być”, inny sygnatariusz najwyższego szczebla listu z 28 lipca od pisarzy i showrunnerów bez ogródek stwierdził odpowiedź, którą przeczytała dzisiaj.

Wielu sygnatariuszy oryginalnego listu powiedziało dziś wieczorem Wszykina, że omawiają więcej działań, które można podjąć, aby zgromadzić wsparcie dla studia i streamerów. Ponadto prawie 600 showrunnerów płci męskiej i pisarzy, którzy na początku tego miesiąca wysłali własny list dotyczący prawa do aborcji do „naszych pracodawców” „w związku z nadchodzącym kryzysem”. „Odpowiedź na list”, jak określił to jeden z tych skrybów płci męskiej, którą ich koleżanki otrzymały dzisiaj, najwyraźniej pobudziła wiele z nich do podjęcia dalszych strategii, które mogą podjąć. „Hollywood musi wysłać wiadomość o niezachwianym wsparciu dla amerykańskich kobiet” – powiedział jeden z twórców treści. „Państwa zakazujące aborcji muszą wiedzieć, że wsparcie jest nie tylko moralne, ale w razie potrzeby finansowe. A jeśli branża musi, musi zrezygnować z ulg podatkowych i produkcji w tych stanach”.

Powołując się na narodowe nadzieje wynikające z niedawnej porażki w stanie Kansas w sprawie stanowej poprawki do konstytucji, aby całkowicie zakazać aborcji, jeden z producentów stwierdził, że „Hollywood zdecydowało się pozostać na uboczu w Gruzji i z Republikanami”. Filmowiec powiedział: „to jeszcze nie koniec, ale teraz wiemy, kim są nasi sojusznicy”.

Przeczytaj pełny list z odpowiedzią ze studiów i parowców tutaj:

Dziękujemy za list z dnia 28 lipca 2022 r. Dzielimy się Twoimi obawami dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych oddanych pracowników oraz osób, które wspierają nasze produkcje. Uważamy, że powinni mieć dostęp do bezpiecznej i skutecznej opieki zdrowotnej, a ich prywatność powinna być chroniona.

Każdy z naszych indywidualnie opracowanych korporacyjnych planów zdrowotnych zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną dla naszych pracowników. Niezależnie aktualizujemy naszych pracowników – którzy mieszkają i pracują w całym kraju – w miarę jak plany i zasady zmieniają się i rozszerzają, aby zapewnić opiekę reprodukcyjną i inne wsparcie obecnie potrzebne w stanach, które mają ograniczony lub zabroniony dostęp do aborcji.

Większość pracowników realizujących scenariusze produkcji filmowych i telewizyjnych jest objęta branżowymi planami zdrowotnymi, którymi zarządzają wspólnie powiernicy związku i kierownictwa w ramach rokowań zbiorowych. We współpracy z różnymi pracownikami branżowych planów zdrowotnych i powiernikami związków zawodowych, nasi powiernicy kierownictwa szybko pracowali nad przeglądem istniejących świadczeń zdrowotnych, a kilka z tych branżowych planów zdrowotnych już przyjęło poprawki przewidujące zwrot kosztów podróży związanych z zapewnieniem usług aborcyjnych dla uczestnicy i osoby na ich utrzymaniu, którzy mieszkają lub pracują w stanach, w których nie można uzyskać takich usług zgodnie z prawem. Rozumiemy, że inne branżowe plany zdrowotne będą rozważać podobne zmiany w tym miesiącu. Uczestnicy różnych planów branżowych otrzymywali komunikaty bezpośrednio z planów dotyczących tych zmian.

Cieszymy się, że nasi partnerzy branżowi szybko zajęli się tą ważną kwestią i są zaangażowani w kontynuowanie oceny sposobów, które możemy najlepiej zapewnić naszym pracownikom i pracownikom wspierającym nasze produkcje.

Chcemy zapewnić, że jesteśmy indywidualnie skoncentrowani na wspieraniu zdrowia, bezpieczeństwa, dobrego samopoczucia i prywatności naszych pracowników oraz tych, którzy wspierają nasze produkcje, ponieważ stale monitorujemy tę ewoluującą sytuację. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Tobą, aby nadal tworzyć wspaniałe treści dla naszych odbiorców na całym świecie.

Podpisano,

AMC Networks, Amazon Studios, Apple TV+, NBCUniversal, Netflix, Paramount, The Walt Disney Company, Warner Bros. Discovery

Czy ten post był pomocny?